Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Výber literatúry o fotení

Dilinozravec
2015-03-05 12:27:45+01
Zdravím, chcel by som poradiť ohľadom literatúry o fotení, ak mi viete odporučiť napr knihy, články, videá linky - zdroje ktoré vám osobne pomohli pri určitom druhu fotografie, niečo pre pokročilejších čo už ovládajú techniku a základy kompozície.
Prioritne fotím krajinu, predmety momentky... fotografii ľudí a iných "živých tvorov" sa nejako vyhýbam
Vopred vďaka
 
PeterMarek
2015-03-05 13:14:24+01
príspevok od: Dilinozravec
Zdravím, chcel by som poradiť ohľadom literatúry o fotení, ak mi viete odporučiť napr knihy, články, videá linky - zdroje ktoré vám osobne pomohli pri určitom druhu fotografie, niečo pre pokročilejších čo už ovládajú techniku a základy kompozície.
Prioritne fotím krajinu, predmety momentky... fotografii ľudí a iných "živých tvorov" sa nejako vyhýbam
Vopred vďaka
Neviem či je šťastné riešenie hľadať nejaké knihy s "návodmi" či už viac alebo menej pokročilými. Treba chodiť po galériách, veľa, opakovane a pomaly sa pozerať a dlho premýšľať. Mám ale na mysli hlavne "seriózne" galérie.

Krajinkára by mohlo potešiť čokoľvek od Ansela Adamsa: http://www.anseladamsbooks.com/photobooks.html

a aj jeho posvätná trilógia Camera, Film, Print bárs určená hlavne pre nadšencov fotenia na film stojí za prečítanie aj v digitálnej dobe...
 
Dilinozravec
2015-03-06 08:34:54+01
Vďaka za odpoveď, samozrejme Ansel Adams je povinnosť pri tomto štýle, vraciam sa k jeho fotografiám aj po čase.
Osobne sa považujem za technický typ človeka, obdivujem ľudí ktorý dostanú do ruky fotoaparát po prvý krát a fotia lepšie ako ja po rokoch. Všetko si potrebujem naštudovať, pochopiť a samozrejme skúšať a skúšať a skúšať. Práve vďaka fotografii som prišiel na to, že s talentom sa človek môže narodiť ale dá sa aj odmakať, preto sa snažím zbierať inšpiráciu a nápady z každej strany.
 
Dilinozravec
2015-03-11 07:04:40+01
Vďaka knihu už mám aj objednanu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()