Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ostrenie fotografii

gabriel.cs
2015-08-06 20:01:14+02
Ahojte. Som začiatočník a zrkadlovku(canon eos 700d) som si kúpil kvôli videu ale taktiež aj na fotografovanie. Som rybár a mám taký problém. Ak sa fotím s rybou rybu pekne ostrí no moju tvár už začína rozmazávať. Ak je pozadie rozmazané to je ok ale to že tvár tak to už nie. Fotil som aj na AV aj na plnej Automatike a zrobilo mi to aj tak. Taktiež som skúšal Celoplošné, Pomerové ostrenie. Nejaké rady ako by som mal fotiť takéto foto ?
 
Martin P
2015-08-06 20:11:19+02
príspevok od: gabriel.cs
Ahojte. Som začiatočník a zrkadlovku(canon eos 700d) som si kúpil kvôli videu ale taktiež aj na fotografovanie. Som rybár a mám taký problém. Ak sa fotím s rybou rybu pekne ostrí no moju tvár už začína rozmazávať. Ak je pozadie rozmazané to je ok ale to že tvár tak to už nie. Fotil som aj na AV aj na plnej Automatike a zrobilo mi to aj tak. Taktiež som skúšal Celoplošné, Pomerové ostrenie. Nejaké rady ako by som mal fotiť takéto foto ?
daj vyššiu clonu a nefoť na úplnú automatiku (radšej na P alebo A), ten foťák si to nezaslúži a ty budeš mať lepšie fotky
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-08-06 20:12:36+02
príspevok od: gabriel.cs
Ahojte. Som začiatočník a zrkadlovku(canon eos 700d) som si kúpil kvôli videu ale taktiež aj na fotografovanie. Som rybár a mám taký problém. Ak sa fotím s rybou rybu pekne ostrí no moju tvár už začína rozmazávať. Ak je pozadie rozmazané to je ok ale to že tvár tak to už nie. Fotil som aj na AV aj na plnej Automatike a zrobilo mi to aj tak. Taktiež som skúšal Celoplošné, Pomerové ostrenie. Nejaké rady ako by som mal fotiť takéto foto ?
Nauc sa pracovat s hlbkou ostrosti (DOF), alebo to toc radej normalnou kamarou, ma mensi snimac a tym aj vacsiu hlbku ostrosti. Osobne si myslim, ze na taketo fotky je zrkadlovka kontraproduktivna, ak s nou nevies dobre robit. Kompakt alebo dobry fototelefon tu urobi lepsiu sluzbu.
 
Martin P
2015-08-06 20:22:42+02
príspevok od: gabriel.cs
Ahojte. Som začiatočník a zrkadlovku(canon eos 700d) som si kúpil kvôli videu ale taktiež aj na fotografovanie. Som rybár a mám taký problém. Ak sa fotím s rybou rybu pekne ostrí no moju tvár už začína rozmazávať. Ak je pozadie rozmazané to je ok ale to že tvár tak to už nie. Fotil som aj na AV aj na plnej Automatike a zrobilo mi to aj tak. Taktiež som skúšal Celoplošné, Pomerové ostrenie. Nejaké rady ako by som mal fotiť takéto foto ?
pozrel som sa na exif tvojich fotografií a použil si takmer otvorený objektív s minimálnou clonou použi aspon clonu 8 az 11 na takéto zábery z krátkej vzdialenosti zvýšiš dof a budeš ostrý ty aj ryba a potom možno aj halászlé.
 
gabriel.cs
2015-08-06 20:24:08+02
Martin P
Ide o to ze som to fotil aj na prioritu clony aj na prioritu času a robilo mi to takisto. Skôr si myslím že to ma niečo s ostrením a že tam robím chybu.

Karol Srnec
S videom som zatiaľ problém nemal. Len tie fotky neviem kde je chyba. Prečo mi rozbíja tvár keď to nieje až tak vzdialene.
 
gabriel.cs
2015-08-06 20:28:48+02
príspevok od: Martin P
pozrel som sa na exif tvojich fotografií a použil si takmer otvorený objektív s minimálnou clonou použi aspon clonu 8 az 11 na takéto zábery z krátkej vzdialenosti zvýšiš dof a budeš ostrý ty aj ryba a potom možno aj halászlé.
Toto je rada, ktorú som potreboval. Ďakujem pekne. Ak je ešte čo vytknúť alebo nejakú pomoc čo sa zíde tak by som bol vďačný.
 
alexmenti
2015-08-06 20:45:35+02
príspevok od: gabriel.cs
Martin P
Ide o to ze som to fotil aj na prioritu clony aj na prioritu času a robilo mi to takisto. Skôr si myslím že to ma niečo s ostrením a že tam robím chybu.

Karol Srnec
S videom som zatiaľ problém nemal. Len tie fotky neviem kde je chyba. Prečo mi rozbíja tvár keď to nieje až tak vzdialene.
ak si fotil na otvorenú clonu a na blízku vzdialenosť, tak sa hĺbka ostrosti ráta ma milimetre, v lepšom prípade pár centimentrov, podľa druhu použitého objektívu....jedine len pricloniť, ak to svetelné podmienky dovolia a fotiť na najširší zoom...aj tak je však najistejšie sa radšej vyfotiť mobilom, najmä keď sa fotky použijú iba na webe
 
Martin P
2015-08-06 20:45:58+02
príspevok od: gabriel.cs
Toto je rada, ktorú som potreboval. Ďakujem pekne. Ak je ešte čo vytknúť alebo nejakú pomoc čo sa zíde tak by som bol vďačný.
nepripáliť to halászlé a zaplatiť rybársky lístok.
fotografuj ďalej a keď opäť na niečo narazíš spýtaj sa
 
gabriel.cs
2015-08-06 21:01:55+02
So zrkadlovkou sa daju robit nadherne fotky a tak isto aj s rybami z blizkosti. Len sa treba do toho dostat a kedze som zaciatocnik tak to trocha potrva.

Martin P
Vsetke ryby su vratene vode cize halaszle nepripalime.
 
Martin P
2015-08-06 21:27:12+02
príspevok od: gabriel.cs
So zrkadlovkou sa daju robit nadherne fotky a tak isto aj s rybami z blizkosti. Len sa treba do toho dostat a kedze som zaciatocnik tak to trocha potrva.

Martin P
Vsetke ryby su vratene vode cize halaszle nepripalime.
tak potom keď nebude rybacia polievka tak aspoň nech sa daria fotky
študuj a fotografuj a keď bude otázka tak smelo polož.
 
mirecmu
2015-08-07 12:14:29+02
Tak ako písal Karol.. Nauč sa pracovat s DOF .. V tomto prípade to o ničom inom neni.. Chces vedet presne ako to bude ostre? stiahni si apku.. http://www.dofmaster.com/dofjs.html budes vidiet pri akej clone z akej vzdialenosti budes mat vsetko ostre..
 
flico.sk
2015-08-09 15:25:31+02
... alebo http://dofsimulator.net/en/ ...
 
Azimut
2015-08-09 19:27:11+02
A ja by som dodal,že napr. na tej druhej fotke je kapor krásne ostrý a myslím si,že hlavne toho si fotil a ty si tam len ako doplnok
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()