Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako odfotiť slečnu

kalidios
2016-07-02 14:29:56+02
Chcem Vás s pokorou poprosiť o radu, učím sa sám, z knižiek z netu....na tejto fotké mi záleží...má to byť reklama pre kamaráta...jeden reflektor som nasmeroval na tvár, bol nasadený dáždik, druhý smerom na boky...hlavne ma hnevá rozdiel medzi farbou tváre a farbou tela, lebky tam možno budú možno nie (je tatter), . Som Vďačný za každú radu, upozornenie výtku...druhá fotka je predloha ku ktorej by som chcel čo najviac priblížiť...a prosím nenadávajte mi,..ďakujem a želám nádherný víkend
 
Martin Školiak
2016-07-02 16:05:27+02
príspevok od: kalidios
Chcem Vás s pokorou poprosiť o radu, učím sa sám, z knižiek z netu....na tejto fotké mi záleží...má to byť reklama pre kamaráta...jeden reflektor som nasmeroval na tvár, bol nasadený dáždik, druhý smerom na boky...hlavne ma hnevá rozdiel medzi farbou tváre a farbou tela, lebky tam možno budú možno nie (je tatter), . Som Vďačný za každú radu, upozornenie výtku...druhá fotka je predloha ku ktorej by som chcel čo najviac priblížiť...a prosím nenadávajte mi,..ďakujem a želám nádherný víkend
Asi by to spravil makeup, vyzerá že modelka je na tvári viac opálená. Ale nie som odborník nech poradia portrétisti.
 
Krtko fotografom
2016-07-02 16:23:39+02
Nie je to zle, aj z toho by sa to dalo urobit. Ak sa chces k tomu este viac priblizit, tak trosku vacsi odstup od modelky, alebo sirsie ohnisko. Dalej, ako uz spominal kolega, makeup (to je podmienka), potom retus tvare a pokozky (ale nie je tam vela roboty), a ako "efekt" pouzi dodge&burn (t.j. seda, neutralna vrstva, a stmavovanie a zosvetlovanie (to je po slovensky ), stetec s nizkym krytim, aby si to mal lepsie pod kontrolou). Toto je asi najjednoduschi sposob, ale tych sposobov je ovela viac. Aj plugin "glamour" ti urobi podobny efekt.
Ta cervena tvar, bud je opalena, alebo si rychlo lahla, a krv sa jej naliala do hlavy (alebo sa na zaciatku trosku hanbi). Ak je to ta druha moznost, tak staci trosku pockat.
 
duroslav
2016-07-02 18:57:38+02
Rozdiel medzi farbou tváre a zvyšku tela nie je ničím výnimočným. Vo fotošope sa to dá predsa jednoducho odstrániť.
 
Fatty
2016-07-03 14:21:37+02
och, prvá veľká chyba bola vybrať si predlohu a chcieť sa k nej "čo najviac priblížiť" :/ načo je také fotenie? veď z toho nemôžeš mať žiadnu radosť ani zábavu otrocky kopírovať cudziu predlohu... to už by bolo jednoduchšie na ten reklamný účel kúpiť podobnú fotku z fotobanky a máš to bez nervov...
 
draciovoce
2020-01-14 10:46:52+01
Není tomu ani 14 dní, co jsem si koupil Kouzlo portrétu a mohu všem, kteří chtějí posunout svojí portrétní fotku na další úroveň. http://tipyjakfotit.cz/masterclass/kurzy/
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()