Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako nastaviť dlhší expozičný čas

natalia.f
2016-09-09 11:06:12+02
Ahojte. Prosim Vas vedel by mi niekto poradiť ako mám nastaviť dlhší čas na zrkadlovke? (nikon D610). Predtym som bezne fotila f1,8 -2,8, iso 100-200 a čas 1/250 -400 cca. ) no teraz sa mi vôbec nedá nastavit dlhší čas a keď ho aj nastavím tak je fotka už pri čase 50 podexponovaná.Môže byt aj náhodou nieco stlačene alebo prestavene? pretože predtym známy fotil hviezdy na krátkom čase co nieje problem ako taky no odvtedy mi to už nejde prestavit ako predtým . Prosim ak niekto viete ako nato poradte mi budem vdacna zato . Prikladam aj foto
 
Krtko fotografom
2016-09-09 11:42:05+02
Mas nastaveny manualny rezim. Prepni do A, zase budes moct fotit tak, ako si fotila. (Ak som ta dobre pochopil, a aj podla toho, co vidim na obrazku).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-09 11:56:47+02
príspevok od: natalia.f
Ahojte. Prosim Vas vedel by mi niekto poradiť ako mám nastaviť dlhší čas na zrkadlovke? (nikon D610). Predtym som bezne fotila f1,8 -2,8, iso 100-200 a čas 1/250 -400 cca. ) no teraz sa mi vôbec nedá nastavit dlhší čas a keď ho aj nastavím tak je fotka už pri čase 50 podexponovaná.Môže byt aj náhodou nieco stlačene alebo prestavene? pretože predtym známy fotil hviezdy na krátkom čase co nieje problem ako taky no odvtedy mi to už nejde prestavit ako predtým . Prosim ak niekto viete ako nato poradte mi budem vdacna zato . Prikladam aj foto
Nechape. Asi si mylis dlhy a kratky cas. Naviac mam pocit, ze neovladas ani zaklady exponometrie. Odporucam resetovat fotak do tovarenskeho nastavenia a dostudovat obsluhu i zaklady fotografie.
 
šereda
2016-09-09 12:33:12+02
príspevok od: natalia.f
Ahojte. Prosim Vas vedel by mi niekto poradiť ako mám nastaviť dlhší čas na zrkadlovke? (nikon D610). Predtym som bezne fotila f1,8 -2,8, iso 100-200 a čas 1/250 -400 cca. ) no teraz sa mi vôbec nedá nastavit dlhší čas a keď ho aj nastavím tak je fotka už pri čase 50 podexponovaná.Môže byt aj náhodou nieco stlačene alebo prestavene? pretože predtym známy fotil hviezdy na krátkom čase co nieje problem ako taky no odvtedy mi to už nejde prestavit ako predtým . Prosim ak niekto viete ako nato poradte mi budem vdacna zato . Prikladam aj foto
Trable na začiatku ja som najskôr nechápal prečo je 1/40tina sekundy dlhší čas ako pvedzme 1/2000 ale dostal som odpoved aj ked teraz som z toho blb. Doporučujem na začiatok knihu Mistrovství práce s DSLR alebo site fotoroman.
 
natalia.f
2016-09-09 12:45:21+02
príspevok od: Krtko fotografom
Mas nastaveny manualny rezim. Prepni do A, zase budes moct fotit tak, ako si fotila. (Ak som ta dobre pochopil, a aj podla toho, co vidim na obrazku).
ano skusala som na manuali a tiez aj na tomto nastaveni na akom som fotila predtym . no tam mi to tiez nejde ako slo
 
nehemah
2016-09-09 12:46:02+02
príspevok od: šereda
Trable na začiatku ja som najskôr nechápal prečo je 1/40tina sekundy dlhší čas ako pvedzme 1/2000 ale dostal som odpoved aj ked teraz som z toho blb. Doporučujem na začiatok knihu Mistrovství práce s DSLR alebo site fotoroman.
nie je to zložité, to je ako napríklad s takým mliekom, je viac mlieka ak ho máme jednu štyridsiatinu litra, alebo jednu dvetisícinu litra ?
tak rovnako je to aj s časom, dvetisícina sekundy nebude nijako dlhší čas ako štyridsiatina sekundy
 
šereda
2016-09-09 12:48:49+02
príspevok od: nehemah
nie je to zložité, to je ako napríklad s takým mliekom, je viac mlieka ak ho máme jednu štyridsiatinu litra, alebo jednu dvetisícinu litra ?
tak rovnako je to aj s časom, dvetisícina sekundy nebude nijako dlhší čas ako štyridsiatina sekundy
Mne to bolo povedané je kruh rozdelený na 2000 častí alebo na 40 ktorý čas je dlhší ???
 
nudike
2016-09-09 12:58:22+02
ak to nevies najst tak resetni nastavenia na tovarenske. postup uz kukni v manualy ci googli.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-09 12:59:51+02
Mas len tri veliciny s ktorymi pracujes: cas, clona, citlivost.
1. Ak je fotka tmava, alebo svetla, musis zmenit niektory z parametrov, aby bola akuratna.
2. Ak pri rovnakom nastaveni boli predtym fotky OK a teraz su podexponovane, existuje len jedine mozne vysvetlenie: svetla je menej ako predtym. Riesenie: pridaj svetlo, alebo sa vrat k bodu 1.
 
Krtko fotografom
2016-09-09 13:07:57+02
príspevok od: natalia.f
ano skusala som na manuali a tiez aj na tomto nastaveni na akom som fotila predtym . no tam mi to tiez nejde ako slo
Ako ti tu radia chalani, resetni ho na tovarenske nastavenie. Nastavenia sa vratia tak, ako ked si ho kupila. A potom si mozes znovu urobit svoje vlastne nastavenia, pretoze, ak aj nieco, niekde v menu nastavil, tak na ukazke (display-i) to nevidno. Reset by ti mal pomoct.
 
šereda
2016-09-09 13:09:30+02
nastartuj prioritu clony "A" hod tam auto iso a možeš fotit , zdvihni kapotu čiže svetlo ahlavne nefoť potme šak svetlo je fotka aj nočná . mne to tiež niekdy takto zblbne ale na vine som ja nie foták tak sa netráp a daj si kit kat
 
helmiczka
2016-09-09 14:53:11+02
Krytku z objektivu davas dolu?
 
natalia.f
2016-09-09 15:01:43+02
príspevok od: helmiczka
Krytku z objektivu davas dolu?
nie nedavam 😄
 
jiskerka
2016-09-11 08:01:01+02
príspevok od: Karol Srnec
Nechape. Asi si mylis dlhy a kratky cas. Naviac mam pocit, ze neovladas ani zaklady exponometrie. Odporucam resetovat fotak do tovarenskeho nastavenia a dostudovat obsluhu i zaklady fotografie.
Omylom som dala mínus, pardon, samozrejme mal byť súhlas
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()