Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Otázka - Ako vyfotografovať (takéto) rozmazanie na fotografií?

fedike
fedike 2017-01-15 14:26:47+01
Vie mi niekto poradiť ako sa dá vytvoriť rozmazanie ako je na týchto fotografiách?
Fotografie som očísloval. Môj predpoklad je s otáznikom. Možno je v tom iný fígeľ

Ďakujem za rady.

1.Zoom?
https://500px.com/photo/158617943/fast-by-joan-le-jan?ctx_page=1&from=user&user_id=6837764

2.Paning?
https://500px.com/photo/146835901/sisters-by-ezequiel-garcia?ctx_page=1&from=user&user_id=5427228

3.Zoom ?
https://500px.com/photo/154433805/zooming-by-ezequiel-garcia?ctx_page=1&from=user&user_id=5427228

4. Photoshop/Zoom?
https://500px.com/photo/192512357/love-by-ezequiel-garcia?ctx_page=1&from=user&user_id=5427228
 
2017-01-15 19:03:30+01
príspevok od: JohnNewton
Mám k tomu malú poznámku, v iných druhoch umenia (napr. hudba, maľba, film, literatúra atď...) nie je zvykom si vzájomne kritizovať žánre, operný spevák nekritizuje pop, raper techno, rocker muzikál atď.... Vo fotografii ale máme zlý zvyk kritizovať a podceňovať akýkoľvek žáner.
nepodcenujem nikoho, kritika ano... kritika je uplne vsade, kritikou sa clovek zlepsuje zdokonaluje, na ephote je zauzivane, ze sa nekritizuje iba preto aby boli lajky, o kvalitu im vobec nejde, ve aj tak vyzera ten web.
 
calven
2017-01-15 19:10:44+01
príspevok od: JohnNewton
Ja svoj omyl priznám a všetkým sa ospravedlním, a svoje poznanie poopravím a budem rád že som sa niečo nové naučil. Stačí keď dáš vierohodný dôkaz. A ja sa Ti hlboko ospravedlním. A neber to osobne, Ale ty keď budeš mať fotoaparát v ruke 49 rokov ako ja , tak ma výrazne prečúraš, som o tom presvedčený. Len musíš byť vnímavý a otvorený rôznym názorom. A musíš ich vedieť selektovať A nesmieš zožrať všetko čo vidíš na nete.
Moja výhoda je, že som vyrástol v dobe, keď každá odborná publikácia musela prejsť cenzúrou, odbornou. Dnes čerpáte info z webu, a tam si každý môže napísať sprostosť akú chce.
https://500px.com/photo/38662432/midi-voley-by-brano-ulbrich?ctx_page=1&from=user&user_id=1816581

Fotené presne tak ako písal Brixton. Teda až na to prostredie nudne športovej haly.

A ospravedlnenie si nechaj...
 
2017-01-15 19:14:41+01
príspevok od: calven
https://500px.com/photo/38662432/midi-voley-by-brano-ulbrich?ctx_page=1&from=user&user_id=1816581

Fotené presne tak ako písal Brixton. Teda až na to prostredie nudne športovej haly.

A ospravedlnenie si nechaj...
toto je objektivom, ked sa tomu clovek venuje a nacvici si tuto techniku, naozaj excelentne fotografie sa zadaria.
 
calven
2017-01-15 19:17:40+01
príspevok od:
toto je objektivom, ked sa tomu clovek venuje a nacvici si tuto techniku, naozaj excelentne fotografie sa zadaria.
Ja viem. Ale keď mi niekto tvrdí, že to čo napíšem nie je pravda e ešte sa s kamošom popláca po ramenách ako mi to nandali... a pritom ja to robím bežne...
Ale je mi to jedno. Tento portál ide do prdele. Pomaličky nemá zmysel tu chodiť...
Ale v jednom s ním súhlasím. Na nete si fakt každý môže napísať čo chce.
 
JohnNewton
2017-01-15 19:26:11+01
príspevok od: calven
https://500px.com/photo/38662432/midi-voley-by-brano-ulbrich?ctx_page=1&from=user&user_id=1816581

Fotené presne tak ako písal Brixton. Teda až na to prostredie nudne športovej haly.

A ospravedlnenie si nechaj...
Nenechám, ja nemám problém so sebareflexiou, ale nič v zlom ani jedna Vami úvádzaná foto nedosahuje úrovne ukážok uvedených vo vlákne. Stále mám pocit použitia softu, aspoň z časti. Viete to vylúčiť ? Vaše ukážky vyzerajú ináč. Je to len môj pocit, aby ste sa znovu neurazili. Možno je to len moja paranoia
 
fedike
2017-01-15 19:26:41+01
príspevok od: mongi
skús sa pozrieť po objektívoch lensbaby. alebo si vyhľadaj čo je to freelensing.
O lensbaby viem dik za typ freelensing. Pozrel som si to ma DigitalRev TV https://www.youtube.com/watch?v=WerEA1BZRYA o čo ide.
Pri týchto fotkách ide o iný typ rozmazania.
Calven a Brixton to po názorovej výmene s JohnNewton aspoň teoreticky vysvetlili.
 
calven
2017-01-15 19:31:43+01
príspevok od: JohnNewton
Nenechám, ja nemám problém so sebareflexiou, ale nič v zlom ani jedna Vami úvádzaná foto nedosahuje úrovne ukážok uvedených vo vlákne. Stále mám pocit použitia softu, aspoň z časti. Viete to vylúčiť ? Vaše ukážky vyzerajú ináč. Je to len môj pocit, aby ste sa znovu neurazili. Možno je to len moja paranoia
Žeby preto, lebo ja som nefotil nehybné veci? A že keď sa pohybuje fotený objekt a ešte aj človek narába s foťákom alebo zoomom, že to nie je sranda. Pokojne si to vyskúšaj v päťdesiatom roku fotenia. Len mi netvrď, že sa to nedá, ako si to pred cca dvoma hodina rezolútne prehlásil. A garantujem Ti, že na tie fotky som PS nesiahol. Ale pokojne si mysli čo chceš. Mne je to fakt jedno. Ja vážne nikoho presviedčať nebudem.
 
2017-01-15 19:33:10+01
príspevok od: calven
Ja viem. Ale keď mi niekto tvrdí, že to čo napíšem nie je pravda e ešte sa s kamošom popláca po ramenách ako mi to nandali... a pritom ja to robím bežne...
Ale je mi to jedno. Tento portál ide do prdele. Pomaličky nemá zmysel tu chodiť...
Ale v jednom s ním súhlasím. Na nete si fakt každý môže napísať čo chce.
na ephote nie je ziadna autorita, v redakcii sedia presne taky isty profici ako su bezny uzivatelia ephota, nie je tu nikto kto by tu obcas napisal nejaku kritiku...
ephoto ani ziadne komentare pisat nebude lebo by sem vela ludi prestalo chodit, slovak tazko prijma kritiku, v tom je slovac po rusoch najhorsia na svete.
 
JohnNewton
2017-01-15 19:33:49+01
príspevok od: calven
Ja viem. Ale keď mi niekto tvrdí, že to čo napíšem nie je pravda e ešte sa s kamošom popláca po ramenách ako mi to nandali... a pritom ja to robím bežne...
Ale je mi to jedno. Tento portál ide do prdele. Pomaličky nemá zmysel tu chodiť...
Ale v jednom s ním súhlasím. Na nete si fakt každý môže napísať čo chce.
Calven, vynechajme osobnú averziu. Prezentoval si niekoľko celkovo neostrých fotografií. Vieš sa zaručiť, že tie ukážkové uvedené vo vlákne neprešli softom ? Vieš pre čo sa dnes foto neberie vážne ako súdny dôkaz, a pre čo sa na školách vyučuje čo dokáže fotošop ? Vieš to na 100% rozoznať ? Ja nie .
 
calven
2017-01-15 19:34:31+01
príspevok od: JohnNewton
Calven, vynechajme osobnú averziu. Prezentoval si niekoľko celkovo neostrých fotografií. Vieš sa zaručiť, že tie ukážkové uvedené vo vlákne neprešli softom ? Vieš pre čo sa dnes foto neberie vážne ako súdny dôkaz, a pre čo sa na školách vyučuje čo dokáže fotošop ? Vieš to na 100% rozoznať ? Ja nie .
OK.
 
calven
2017-01-15 19:34:41+01
príspevok od:
na ephote nie je ziadna autorita, v redakcii sedia presne taky isty profici ako su bezny uzivatelia ephota, nie je tu nikto kto by tu obcas napisal nejaku kritiku...
ephoto ani ziadne komentare pisat nebude lebo by sem vela ludi prestalo chodit, slovak tazko prijma kritiku, v tom je slovac po rusoch najhorsia na svete.
Súhlas.
 
fedike
2017-01-15 19:34:56+01
príspevok od:
da sa aj takto, tato technika nema hranice...
Ďakujem za príklady a vysvetlenie. Ak môžem dve otázky:
1.Expozícia bez blesku: Pri časoch 1/100 - cca 1/3 cit kedy zoomnuť alebo otočiť fotoaparát aby bol hlavný objekt fotografie dostatočne zaznamenaný na senzore a v posledných stotinkách z času pootočiť / zoomnut ? Alebo nejako inak?

2. Expozícia s bleskom: Najprv otočiť / poprípade zoom + blesk na druhú lamelu alebo blesknúť a otočiť? Alebo nejako inak?

Ak si nájdeš čas na odpoveď budem rád.

Ďakujem.

 
calven
2017-01-15 19:40:17+01
príspevok od: fedike
Ďakujem za príklady a vysvetlenie. Ak môžem dve otázky:
1.Expozícia bez blesku: Pri časoch 1/100 - cca 1/3 cit kedy zoomnuť alebo otočiť fotoaparát aby bol hlavný objekt fotografie dostatočne zaznamenaný na senzore a v posledných stotinkách z času pootočiť / zoomnut ? Alebo nejako inak?

2. Expozícia s bleskom: Najprv otočiť / poprípade zoom + blesk na druhú lamelu alebo blesknúť a otočiť? Alebo nejako inak?

Ak si nájdeš čas na odpoveď budem rád.

Ďakujem.

Napíšem Ti k tomu niečo do správy. Buď ešte dnes večer alebo zajtra, uvidím, ako budem stíhať.
 
JohnNewton
2017-01-15 19:42:46+01
príspevok od:
na ephote nie je ziadna autorita, v redakcii sedia presne taky isty profici ako su bezny uzivatelia ephota, nie je tu nikto kto by tu obcas napisal nejaku kritiku...
ephoto ani ziadne komentare pisat nebude lebo by sem vela ludi prestalo chodit, slovak tazko prijma kritiku, v tom je slovac po rusoch najhorsia na svete.
Brixton, boom fotoportálov je za nami, kým pred pár rokmi som si pozrel 100-200 foto denne, dnes ani 3. Je to obrovský pretlak niečoho, čo nikto nepotrebuje. Odhadom 100 miliárd foto ročne.
 
2017-01-15 19:45:01+01
príspevok od: fedike
Ďakujem za príklady a vysvetlenie. Ak môžem dve otázky:
1.Expozícia bez blesku: Pri časoch 1/100 - cca 1/3 cit kedy zoomnuť alebo otočiť fotoaparát aby bol hlavný objekt fotografie dostatočne zaznamenaný na senzore a v posledných stotinkách z času pootočiť / zoomnut ? Alebo nejako inak?

2. Expozícia s bleskom: Najprv otočiť / poprípade zoom + blesk na druhú lamelu alebo blesknúť a otočiť? Alebo nejako inak?

Ak si nájdeš čas na odpoveď budem rád.

Ďakujem.

neviem aky mas fotoaparat, ja canon a na canone to funguje bezvadne, program Av si expoziciu nastavuje sam, ty musis zadat iba clonu, fotak robi vsetko ostatne co treba aj blesk riadi, ked mas seriove snimanie a stlacis spust nestaras sa o nic ine iba pootacas fotoaparatom, musis davat pozor aby si priblizne drzal objektiv v jednej osi a otacat fotakom okolo tejto osi, musim podotknut, ze s lacnym fotoaparatom to nespravis, ja som to fotil s 5d m2 ale ide to napriklad aj s 600d co nie je profi fotak...
ako som pisal musi byt po cely cas stlacena spust a fotak spravi za sebou aj 10 zaberou, iba otacaj s fotakom.
s objektivom sa to robi tak isto iba na jedno stlacenie spuste, stlacis spust a rychlo manualne zazumujes, najrychlejsie ako ti pojde. samozrejme musi byt iny objektiv, rybie oko sa pouziva iba ked tocis fotakom, na zumovanie treba minimalne objektiv 24 - 70 alebo 70 - 200.
 
2017-01-15 19:49:07+01
príspevok od: JohnNewton
Brixton, boom fotoportálov je za nami, kým pred pár rokmi som si pozrel 100-200 foto denne, dnes ani 3. Je to obrovský pretlak niečoho, čo nikto nepotrebuje. Odhadom 100 miliárd foto ročne.
je to tym, ze vsetci su majstri sveta, myslia si to o sebe... dobry fotografi budu vzdy v kurze ale to co je tu to sa neda nazvat ani tretotriednou fotografiou, preto uz nie je zaujem prezerat galerie.
 
2017-01-15 19:52:44+01
príspevok od: JohnNewton
Brixton, boom fotoportálov je za nami, kým pred pár rokmi som si pozrel 100-200 foto denne, dnes ani 3. Je to obrovský pretlak niečoho, čo nikto nepotrebuje. Odhadom 100 miliárd foto ročne.
povedz mi co tu je take zaujimave okrem priblblych recenzii? naucil si sa tu niekedy nieco? internet je plny perfektnych technik a postupov a tu maximalne fotostudio pre zaciatocnikov alebo zoner, vobec nic tu nie je, co by sem malo tahat ludi?
 
JohnNewton
2017-01-15 20:01:00+01
príspevok od:
povedz mi co tu je take zaujimave okrem priblblych recenzii? naucil si sa tu niekedy nieco? internet je plny perfektnych technik a postupov a tu maximalne fotostudio pre zaciatocnikov alebo zoner, vobec nic tu nie je, co by sem malo tahat ludi?
Zrejme máš pravdu, ale dnes to už ľudí kvôli fotografii neťahá nikam. Profesionál čo zarába, alebo umelec čo tvorí na takéto miesta nechodí a nebude , svoje vedomosti nečerpá na webe, čo by tu robil ?
 
2017-01-15 20:09:33+01
príspevok od: JohnNewton
Zrejme máš pravdu, ale dnes to už ľudí kvôli fotografii neťahá nikam. Profesionál čo zarába, alebo umelec čo tvorí na takéto miesta nechodí a nebude , svoje vedomosti nečerpá na webe, čo by tu robil ?
ale ved tu je niekolko 1000 znudenych ''fotografov'', sam pises, ze uz to nie je ten boom... netaha ich to preto lebo ephoto je asi najhorsi fotoweb na svete, chodil by si roky do restauracie ktora by varila uplne to iste este k tomu nekvalitne?
tu su skor unaveny z tej nekonecnej ponuky fotoaparatov, objektivov, brasny... tu sa viac riesia brasny ako fotografia.
 
fedike
2017-01-15 20:18:19+01
príspevok od:
neviem aky mas fotoaparat, ja canon a na canone to funguje bezvadne, program Av si expoziciu nastavuje sam, ty musis zadat iba clonu, fotak robi vsetko ostatne co treba aj blesk riadi, ked mas seriove snimanie a stlacis spust nestaras sa o nic ine iba pootacas fotoaparatom, musis davat pozor aby si priblizne drzal objektiv v jednej osi a otacat fotakom okolo tejto osi, musim podotknut, ze s lacnym fotoaparatom to nespravis, ja som to fotil s 5d m2 ale ide to napriklad aj s 600d co nie je profi fotak...
ako som pisal musi byt po cely cas stlacena spust a fotak spravi za sebou aj 10 zaberou, iba otacaj s fotakom.
s objektivom sa to robi tak isto iba na jedno stlacenie spuste, stlacis spust a rychlo manualne zazumujes, najrychlejsie ako ti pojde. samozrejme musi byt iny objektiv, rybie oko sa pouziva iba ked tocis fotakom, na zumovanie treba minimalne objektiv 24 - 70 alebo 70 - 200.
Ďakujem za radu. Skúsim. A potrénujem.
A ešte k tvojim dvom reakciám o tomto webe. Podľa mňa Ephoto stojí v podstate len na jednom človeku K.Srncovi. Klobúk dole pred jeho prácou - recenzie, poradňa.

Chýbajú tu však pestrosť napr. ´projekty´ ako napr. Kritické okienko - 3 x 3 v spolupráci s AKF je len malá kvapka. Chýba tu podobná osoba ako napr. Ján Brezina, ktorý by dokázal prestredníctvom video príspevkov zaujať viď. https://www.youtube.com/user/Alisczech/videos. Môžete namietať, že ephoto ponúka aj toto, ale napr. Video škola s CPRESS ma z cca 6-7 pozretých časti 4-5 nudila.
Snáď sa ephoto pusunie správnym smerom, alebo tu možno časom vznikne nejaká konkurencia. Zatiaľ ephoto konkurenta na SK nemá.



 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()