Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Timelapse moja tvorba

Miroslav L.
Miroslav L. 2017-12-30 20:44:38+01
Zdravím chcel by som vedieť váš názor na moje skúšobné timelapse video. Mám v pláne spraviť plnohodnotné zostrihané video s hudbou a všetkým čo k tomu patrí. No pred tým než sa do toho pustím naplno chcem vychytať všetky nedostatky nech nederiem foťák zbytočne. Budem rád za vaše názory,rady,tipy čo by som mal zlepšiť. Ďakujem

Link na video. https://youtu.be/kh3EQPcgGxU
 
acton
2018-01-01 22:40:23+01
príspevok od: Lukáš Ildža
ked to co hovoris prepiseme do hudobnej parafrazy, znelo by to asi takto stupidne:
"mam rad rock a metal... a nechapem co vsetci vidite na jazze. sak je to furt o tom istom, kus kontrabasu, obcas trubka obcas solo na saxiku.."
No stupidne podla mna je prirovnavat rock alebo jazz k tomu videu, to video mi skor pripomina modern talking, ked bol v mode ok, melie to tam to iste dookola ako to video a to sa moze pacit iba niekomu kto ma zatiahnutu rucnu brzdu.
 
JohnNewton
2018-01-02 08:50:13+01
príspevok od: Fatty
co ma minuskujete ako keby som nemal na vec pravdivy nazor? 😂 lapse je iste fajn a dokaze spestrit nejaky prirodopisny, cestopisny dokument ale solo nema nejaky vacsi zmysel. pozries sa na to raz povies si no tak je to fajn a uz ta to viac nezaujima... kdezto pekny hodinovy dokufilm si zapamatas mozno aj vdaka prispeniu timelapse zaberov., proste ako kompaktny vyvazeny celok. tolko odomna.
A ako si dospel k tomu"pravdivému" názoru ? Iste nie porovnaním počtu vzhliadnutí time laps videí a fotografii. Ten je totiž neporovnateľne vyšší aj u videí ktoré nezodpovedajú Tvojim kritériám. Napríklad tie kde je zaznamenaný jednoduchý atmosferický úkaz, meteorologický alebo astronomický dej. Tu na foto dňa stačí 40 laikov, a celková sledovanosť fotografií je mizerná. A argument o opakovanom pozeraní je úplne mimo misu. Koľko krát si pozrieš najlepšie diela kinematografie alebo prečítaš najlepšie diela literatúry ?
Mýliš sa v tom, že si myslíš, že to nikoho nezaujíma.
A mínus znamená len toľko, že niekto nesúhlasí s Tvojim názorom. Hádam si nečakal, že všetci uvažujú rovnako ? To bolo len na schôdzach KSČ.
 
Fatty
2018-01-02 09:25:40+01
príspevok od: JohnNewton
A ako si dospel k tomu"pravdivému" názoru ? Iste nie porovnaním počtu vzhliadnutí time laps videí a fotografii. Ten je totiž neporovnateľne vyšší aj u videí ktoré nezodpovedajú Tvojim kritériám. Napríklad tie kde je zaznamenaný jednoduchý atmosferický úkaz, meteorologický alebo astronomický dej. Tu na foto dňa stačí 40 laikov, a celková sledovanosť fotografií je mizerná. A argument o opakovanom pozeraní je úplne mimo misu. Koľko krát si pozrieš najlepšie diela kinematografie alebo prečítaš najlepšie diela literatúry ?
Mýliš sa v tom, že si myslíš, že to nikoho nezaujíma.
A mínus znamená len toľko, že niekto nesúhlasí s Tvojim názorom. Hádam si nečakal, že všetci uvažujú rovnako ? To bolo len na schôdzach KSČ.
trocha nadhľadu, Janko neber sa tak vážne
všetko čo som chcel vyjadriť je, že nemám nič proti timelapsu - ba naopak, timelapse prispieva k celkovému zážitku z celého filmu (videa?)
no a vyjadrené hudobným prirovnaním - timelapse je povedzme ako pekné gitarové sólo, ale samo osebe si to (štvrťminútové?) sólo bežný konzument nemá dôvod počúvať (i však stále môže, ak chce, ale bude to už vytrhnuté z kontextu), iba kompletnú 3-5 min. skladbu...no nie?
tak už som jasnejší, či stále nie?
 
JohnNewton
2018-01-02 09:33:47+01
príspevok od: Fatty
trocha nadhľadu, Janko neber sa tak vážne
všetko čo som chcel vyjadriť je, že nemám nič proti timelapsu - ba naopak, timelapse prispieva k celkovému zážitku z celého filmu (videa?)
no a vyjadrené hudobným prirovnaním - timelapse je povedzme ako pekné gitarové sólo, ale samo osebe si to (štvrťminútové?) sólo bežný konzument nemá dôvod počúvať (i však stále môže, ak chce, ale bude to už vytrhnuté z kontextu), iba kompletnú 3-5 min. skladbu...no nie?
tak už som jasnejší, či stále nie?
nie ale oceňujem snahu o revíziu pravdivého názoru
 
acton
2018-01-02 11:12:44+01
V zahranici opat niekto vymysli nejaku techniku, za 5 rokov ju okopiruju na Slovensku a budete sa tu tlapkat po pleciach aky ste cool, dokonca niektory sposobom ako by ta technika bola objavena niektorym z vas...
Nemam nic proti tej technike lebo ako zaklad je to super pre posuvanie sa dalej... ale v tom momente to tu vzdy zadrhne, postradam tu tu ideu, nieco nove ktora posunie tu techniku o kusok dalej.
U vas sa to toci vzdy iba okolo tej zakladnej techniky, bez posunu...
 
JohnNewton
2018-01-02 11:44:29+01
príspevok od: acton
V zahranici opat niekto vymysli nejaku techniku, za 5 rokov ju okopiruju na Slovensku a budete sa tu tlapkat po pleciach aky ste cool, dokonca niektory sposobom ako by ta technika bola objavena niektorym z vas...
Nemam nic proti tej technike lebo ako zaklad je to super pre posuvanie sa dalej... ale v tom momente to tu vzdy zadrhne, postradam tu tu ideu, nieco nove ktora posunie tu techniku o kusok dalej.
U vas sa to toci vzdy iba okolo tej zakladnej techniky, bez posunu...
Môžeš isť príkladom, fotografovanie svadieb tiež nie je hľadanie lieku na rakovinu Je to zaujímavé, že v umení iného druhu akosi nie je zvykom kritizovať niekoho mimo vlastného žánru. Operný spevák nekritizuje svojho popového kolegu a naopak atď...ale keď má niekto fotoaparát......
 
Fuser
2018-01-02 11:53:54+01
- ta druha cast hory: nezaujme to az tak ak to bude len vo videu s timelapse

Ak niekto robi film, tak vie ze nemoze dat za sebou "rovnaky zaber" napr. prejazd auta 3x lebo to bude "nudit" divaka aj ked to budu rozne tie auta. Strieda sa zaber celok potom napr. polocelok, detail atd ...
Ak mam za sebou 10 celkov (rozne timelapse), tak to zacne nudit.
Pocet vzhliadnutí - je jedna vec a pocet dopozerani druha. Taktiez otrasne video ako niekto stavia hracku ma 6 mil. vzhliadnuti - dokola to pozeraju male deti.
 
acton
2018-01-02 12:06:34+01
príspevok od: JohnNewton
Môžeš isť príkladom, fotografovanie svadieb tiež nie je hľadanie lieku na rakovinu Je to zaujímavé, že v umení iného druhu akosi nie je zvykom kritizovať niekoho mimo vlastného žánru. Operný spevák nekritizuje svojho popového kolegu a naopak atď...ale keď má niekto fotoaparát......
Co je na tom zle napisat, ze to nema napad a stale to iste dookola, co ste taky nedotknutelny? Skadial vies, ze operny spevak nekritizuje niekoho ineho? To ste si taketo rozpravky vymysleli preto aby ste mohli pisat taketo rozpravky...
Nie je to jedno, ci je to kritika pripomienka alebo kopnutie do zadku?

 
JohnNewton
2018-01-02 12:09:33+01
príspevok od: Fuser
- ta druha cast hory: nezaujme to az tak ak to bude len vo videu s timelapse

Ak niekto robi film, tak vie ze nemoze dat za sebou "rovnaky zaber" napr. prejazd auta 3x lebo to bude "nudit" divaka aj ked to budu rozne tie auta. Strieda sa zaber celok potom napr. polocelok, detail atd ...
Ak mam za sebou 10 celkov (rozne timelapse), tak to zacne nudit.
Pocet vzhliadnutí - je jedna vec a pocet dopozerani druha. Taktiez otrasne video ako niekto stavia hracku ma 6 mil. vzhliadnuti - dokola to pozeraju male deti.
No v tom máš pravdu, klikneš na foto a ona je tým pádom aj dopozeraná Time laps môže byť v rovine umeleckej tak čisto aj v rovine poznávacej. Ukazuje niečo, čo by si vzhľadom na vnímanie času nevidel . Môže to byť len úchvatné technicky poňaté vizuálne divadlo. A keďže poznanie je pri diváka často zrozumiteľnejšie ako umenie, môže mať aj také video úspech.
 
JohnNewton
2018-01-02 12:16:49+01
príspevok od: acton
Co je na tom zle napisat, ze to nema napad a stale to iste dookola, co ste taky nedotknutelny? Skadial vies, ze operny spevak nekritizuje niekoho ineho? To ste si taketo rozpravky vymysleli preto aby ste mohli pisat taketo rozpravky...
Nie je to jedno, ci je to kritika pripomienka alebo kopnutie do zadku?

A čo nemá nápad, veď sem dal len dva krátke klipy možno len na posúdenie zásadných nedostatkov. A tá posledná veta ? Ty zásadne kopeš....
 
acton
2018-01-02 12:20:06+01
príspevok od: JohnNewton
A čo nemá nápad, veď sem dal len dva krátke klipy možno len na posúdenie zásadných nedostatkov. A tá posledná veta ? Ty zásadne kopeš....
Tak si to teda nemyl, precitaj si poriadne o com som pisal alebo na co som reagoval, tie videa v tomto clanku to nie su... ale to si ty vzdy mimo obrazu.
A to kopanie, nebud smiesny zasa si si vysvetlil nieco s tvojim IT mozeckom.
 
JohnNewton
2018-01-02 12:24:53+01
príspevok od: acton
Tak si to teda nemyl, precitaj si poriadne o com som pisal alebo na co som reagoval, tie videa v tomto clanku to nie su... ale to si ty vzdy mimo obrazu.
A to kopanie, nebud smiesny zasa si si vysvetlil nieco s tvojim IT mozeckom.
Ďakujem hrnčiarovi za obsiahle vysvetlenie štruktúra mozgu je tým pádom známa...
 
acton
2018-01-02 12:28:05+01
príspevok od: JohnNewton
Ďakujem hrnčiarovi za obsiahle vysvetlenie štruktúra mozgu je tým pádom známa...
Mas zafixovane v hlave, ze som hrnciar... objavuju sa ti v hlave okrem toho aj nejake ine zvuky?
 
JohnNewton
2018-01-02 12:32:02+01
príspevok od: acton
Mas zafixovane v hlave, ze som hrnciar... objavuju sa ti v hlave okrem toho aj nejake ine zvuky?
Človeče, len tá hlina Ale už to nechám tak, aby zase nehrozila tretia svetová .... čo sa dá robiť, názorovo sme veľmi vzdialení, ber to ako fakt.
 
acton
2018-01-02 12:35:11+01
príspevok od: JohnNewton
Človeče, len tá hlina Ale už to nechám tak, aby zase nehrozila tretia svetová .... čo sa dá robiť, názorovo sme veľmi vzdialení, ber to ako fakt.
Ze si to pochopil... ked sa ti to v hlave zrovna a budes reagovat na to o com bola rec kludne napis, nemam problem...
 
acton
2018-01-02 13:12:11+01
Pre Miroslava L, bolo tu popisane krizom krazom hocico na tuto techniku... len aby sme boli v obraze, ked to mas rad a paci sa ti pracovat s touto technikou chod si za tym a hlavne sleduj techniky a progres v zahranici, to co je tu to je vsetko zo zahranicia iba oneskorene... zdokonaluj sa a hlavne vymyslaj, v opacnom pripade budes obvolavat znamych aby ti olajkovali video na you tube.
 
Miroslav L.
2018-01-02 13:40:36+01
.
 
Miroslav L.
2018-01-02 13:51:14+01
príspevok od: acton
Pre Miroslava L, bolo tu popisane krizom krazom hocico na tuto techniku... len aby sme boli v obraze, ked to mas rad a paci sa ti pracovat s touto technikou chod si za tym a hlavne sleduj techniky a progres v zahranici, to co je tu to je vsetko zo zahranicia iba oneskorene... zdokonaluj sa a hlavne vymyslaj, v opacnom pripade budes obvolavat znamych aby ti olajkovali video na you tube.
Ďakujem za motivačné slová. Je pravda že timelapse videí je plný YouTube a v podstate sú skoro o tom istom alebo majú veľa spoločného. Ale aj tak je to niečo čo ma baví a v čom sa chcem zdokonaľovať. Nechcem niečo rýchlo zbúchať len preto aby som to dal na net, viem chce to veľa času aby to video malo nejakú úroveň. Týmto videom som len chcel zistiť ako je na tom po technickej stránke. Je to len také demo video takže obsah treba brať s rezervou. Rešpektujem všetky názory, jasné že každý má iný pohľad na vec je to normálne.
 
JohnNewton
2018-01-02 13:58:22+01
príspevok od: Miroslav L.
Ďakujem za motivačné slová. Je pravda že timelapse videí je plný YouTube a v podstate sú skoro o tom istom alebo majú veľa spoločného. Ale aj tak je to niečo čo ma baví a v čom sa chcem zdokonaľovať. Nechcem niečo rýchlo zbúchať len preto aby som to dal na net, viem chce to veľa času aby to video malo nejakú úroveň. Týmto videom som len chcel zistiť ako je na tom po technickej stránke. Je to len také demo video takže obsah treba brať s rezervou. Rešpektujem všetky názory, jasné že každý má iný pohľad na vec je to normálne.
https://www.youtube.com/watch?v=4M3vqzAM6ao

Nenašiel som žiadny prevratný nápad, iba poctivé spracovanie . Alebo ako Acton píše, autor obvolal
450 000 ľudí
 
acton
2018-01-02 14:06:31+01
príspevok od: Miroslav L.
Ďakujem za motivačné slová. Je pravda že timelapse videí je plný YouTube a v podstate sú skoro o tom istom alebo majú veľa spoločného. Ale aj tak je to niečo čo ma baví a v čom sa chcem zdokonaľovať. Nechcem niečo rýchlo zbúchať len preto aby som to dal na net, viem chce to veľa času aby to video malo nejakú úroveň. Týmto videom som len chcel zistiť ako je na tom po technickej stránke. Je to len také demo video takže obsah treba brať s rezervou. Rešpektujem všetky názory, jasné že každý má iný pohľad na vec je to normálne.
No som rad... pripisem k tomu vsetkemu iba jedno a je to iba moj nazor alebo pohlad na to, timelapse v krajinkarstve je strasne okukane, az tak podla mna, ze mnohi si to uz ani nepustia... ale co sa slovenska tyka sa mylim, tu este miluju take veci...
Ja by som sa dal inou cestou, videl som dokument rucna vyroba lyzi, jeden clovek vyraba v malej dielne na kolene lyze z dreva, jazdia na nich profesionaly, nie zavodne ale exhibicie, naozaj nadherny dokument, su tam nadherne momenty...
Neexistuje iba priroda, ta uz je okukana.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()