Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotenie sportu -> kde/ako ?

Johnnny
2018-09-07 09:37:30+02
Ahojte,

Chcel by som sa “pustit” do fotenia sportu, no neviem kde zacat. Co mi chyba je nejaky prehlad o tom kde sa co deje. Na internete je mozne najst rozne akcie na strankach klubov, nieco je na FB a nieco tam, alebo hentam, ale nejaky uceleny prehlad som nenasiel. Existuje vobec nejaky taky zdroj ? Alebo ako hladate akcie vy ?

Dalsia vec ktora ma zaujima je ako to je s amaterskym fotenim na podobnych akciach. Tym myslim, ze asi nie vsade mozem nabehnut s fotoaparatom a volne pobehovat po areali a cvakat co sa mi zachce. Zaujal ma napriklad Slovakia Ring, alebo Divoka voda, ale nemam predstavu ako to tam prebieha. Ako to riesite vy ?

Ocenim kazdu radu
Vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-09-07 10:40:59+02
Divoka voda je na zacaitok super. Mnohe podujatia su zdarma a ako amater sa mozes pohybovat okolo. Profikom je vyhradena stredna cast, ael aj z krajov sa da dobre fotit. Nepotrebujes ziadnu akreditaciu. Staci ti bezny amatersky fotak s teleobjektivom, ani nemusi byt svetelny.

Na Slovakia Ringu mozes fotit v depe, ktore je navstevnikom otvorene a z tribuny. Ako amater mas sancu sa dostat aj k trati, ale musis navstivit Press oddelenie. Ma ssanacu, ze ta pustia na menej dolezite preteky. Na dolezitejsie musis byt akreditovany.

Absolutne bez probemov mozes fotit dostihy a parkur.
 
Johnnny
2018-09-07 11:02:10+02
príspevok od: Karol Srnec
Divoka voda je na zacaitok super. Mnohe podujatia su zdarma a ako amater sa mozes pohybovat okolo. Profikom je vyhradena stredna cast, ael aj z krajov sa da dobre fotit. Nepotrebujes ziadnu akreditaciu. Staci ti bezny amatersky fotak s teleobjektivom, ani nemusi byt svetelny.

Na Slovakia Ringu mozes fotit v depe, ktore je navstevnikom otvorene a z tribuny. Ako amater mas sancu sa dostat aj k trati, ale musis navstivit Press oddelenie. Ma ssanacu, ze ta pustia na menej dolezite preteky. Na dolezitejsie musis byt akreditovany.

Absolutne bez probemov mozes fotit dostihy a parkur.
Vdaka, to je presne informacia aku som potreboval Aktualne mam Panasonic G9 a 40-150 f2.8 + 1.4 TC. Predpokladam, ze z hladiska dosahu by to mohlo stacit ?

Nez som sem napisal, napadlo ma, ze by som pred kazdym podujatim proste kontaktoval organizatora a potrebne info proste dostal priamo od neho. Je to nezmysel, nerobi sa to, alebo to mozem kludne skusit ? Dostihy som zvazoval, ale laka ma to trochu menej nez auta, no skusit to mozem. Nad parkurom som priznam sa nepremyslal vobec.
 
Johnnny
2018-09-07 11:10:37+02
Vdaka Jasne, len ja to chcem robit hlavne pre radost a preto chce fotit hlavne nieco k comu mam vztah, alebo ma to laka. Z vyssie spomenuteho si viem predstavit ten futbal, pripadne take bicykle by boli uplne skvele Len tu znova narazam na ten problem, ze zatial co na dedine kde som vyrastal som vedel o vsetkom, v BA sa k takym info niekedy dopatra tazsie k comu smerovala vlastne prva cast mojej otazky
 
acton
2018-09-07 11:33:25+02
Ked je clovek kreativny aj ten potencial techniky je neobmedzeny...
 
Willi
2018-09-07 16:39:39+02
Tiež odporúčam Divokú vodu, nedávno som tam taktiež bol ako amatér s G9 a Leicou 200mm F2.8, čo je hlavne s nasadenou clonou už veľmi nápadný fotoaparát, na fotenie som sa nikoho nič nepýtal, normálne som si sadol na tribúnu a výhľad na trať bol podľa mňa veľmi dobrý, viď priložená fotografia.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()