Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotografovanie pred stlačením spúšte

Asti
2020-04-03 10:56:44+02
Ahojte, chcel by som vedieť váš názor na pomer času, ktorý venujeme našej tvorbe pred zmačknutím spúšte a potom pri postprocese. Ja fotografujem aktuálne prevažne hudobné podujatia a mám pocit, že stagnujem s týmto mojim tvorivým rozvojom. Aj tu na ephoto vidím veľakrát technicky skvelé úpravy, ale nestačí im kompozícia a obsah. Ako je to teda u Vás?
 
jozef84
2020-04-03 12:48:34+02
Chceš percentá, alebo akú odpoveď by si si prial? Asi by si mal otázku presnejšie definovať.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-04-03 14:15:32+02
Moj fotoaparat dokaze fotit pred stlacenim spuste, funkcia sa vola Pro Capture. Zchyti az 35 fotiek pred stlacenim spuste.
 
jan.zitniak
2020-04-03 14:25:46+02
príspevok od: Asti
Ahojte, chcel by som vedieť váš názor na pomer času, ktorý venujeme našej tvorbe pred zmačknutím spúšte a potom pri postprocese. Ja fotografujem aktuálne prevažne hudobné podujatia a mám pocit, že stagnujem s týmto mojim tvorivým rozvojom. Aj tu na ephoto vidím veľakrát technicky skvelé úpravy, ale nestačí im kompozícia a obsah. Ako je to teda u Vás?
Ja už som tiež v tom procese, že kým stlačím spúšť, tak nad tým premýšľam, že čo chcem odfotiť (teda čo ma zaujalo), +nastavenie ISO, clona, čas, ohnisko, +správny moment. Snažím sa prevziať filozofiu z tvorby filmovej fotografie.

Ja sa v poslednom čase zameriavam na krajinky, takže mám niečo vopred vyhliadnuté, viac menej času trávim rozložením statívu a odsledovaním vhodnej kompozície + svetlo. Priamo na mieste to môže byť aj pár minút. V čom to dlhšie trvá, tak u mňa je to postproces, z toho dôvodu, že priamo v PC vidím ako vyzerá výsledný obrázok.

Originál je RAW, takže prispôsobujem orez, farby, tonalitu, niekedy uberiem svetlejším miestam, odstránim zbytočné, tiež rátam v minútach, ale viac ako pri samotnom fotení. Možno sa to skúsenosťami vymení ...
 
blahoslav J B Art
2020-04-03 14:37:10+02
v tejto chvili stagnuju vsetci fotici hudobnych podujati

ja fotim mobilom a v case karanteny a blackoutu si pred zrkadlom nacvicujem rozne pozy a vyrazy na buduce selficka
 
Hakuna Matata
2020-04-03 15:00:00+02
príspevok od: Asti
Ahojte, chcel by som vedieť váš názor na pomer času, ktorý venujeme našej tvorbe pred zmačknutím spúšte a potom pri postprocese. Ja fotografujem aktuálne prevažne hudobné podujatia a mám pocit, že stagnujem s týmto mojim tvorivým rozvojom. Aj tu na ephoto vidím veľakrát technicky skvelé úpravy, ale nestačí im kompozícia a obsah. Ako je to teda u Vás?
Čím statickejšia scéna /motív, tým viac času sa oplatí venovať príprave. Príprava 35%, fotenie 15%, postproces 50%. Pri Tvojom fotení hudobných akcií to bude ale iný pomer. Nemáš veľa možností hľadať vhodné stanovište, ani umelcovi neprikážeš ako sa má tváriť a kam sa má pozerať...
R. Muller kedysi povedal niečo v tom duchu, že keď bol naložený v nejakom prášku, tak komponoval vyrazne inak. Skús si lupnúť 2 deci whisky a možno budeš prekvapený len pozor, aby si nestratil nádobíčko.
 
Asti
2020-04-04 09:15:15+02
Vidím, že humor vám nechýba a to je dobre. Veď aj to vysedávanie pri počítači je dnes užitočné. Osobne som zvedavý na postavenie fotografie o takých 5 rokov. Koľko bude fotografov, čo budú fotky aj tlačiť... Asi stále budú pre amatéra najhodnotnejšie foto, kde budú blízky ľudia, ale...
 
photox
2020-04-05 08:28:27+02
príspevok od: Asti
Vidím, že humor vám nechýba a to je dobre. Veď aj to vysedávanie pri počítači je dnes užitočné. Osobne som zvedavý na postavenie fotografie o takých 5 rokov. Koľko bude fotografov, čo budú fotky aj tlačiť... Asi stále budú pre amatéra najhodnotnejšie foto, kde budú blízky ľudia, ale...
Nic sa nezmeni, tie iste gyce tu budu, Island, negramotni budhamnisi s knihou a svieckou... a mozno este vacsia fotokomunita fotoanalfabetov ktori budu tvrdit, ze Zoner uz predbehol Ps.
 
poqy
2020-04-05 11:48:39+02
príspevok od: photox
Nic sa nezmeni, tie iste gyce tu budu, Island, negramotni budhamnisi s knihou a svieckou... a mozno este vacsia fotokomunita fotoanalfabetov ktori budu tvrdit, ze Zoner uz predbehol Ps.
Šaňo ty si debil
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()