Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Portrétna fotografia

JozefJ
2021-02-26 18:40:08+01
Ahojte ephoťáci 🙂 Už dlhšiu dobu hľadám nejakú literatúru alebo web stránku, kde by som našiel niečo o portretnej fotografii. Chcel by som sa v tom zlepšiť a hľadám inšpiráciu hlavne čo sa týka pózovania ľudí. Vedeli by ste mi niečo odporučiť kde by som našiel inšpiráciu ako správne nastaviť modelku na fotenie? Za každú radu budem vďačný. 🙂
 
gytheio
2021-02-26 19:19:05+01
príspevok od: JozefJ
Ahojte ephoťáci 🙂 Už dlhšiu dobu hľadám nejakú literatúru alebo web stránku, kde by som našiel niečo o portretnej fotografii. Chcel by som sa v tom zlepšiť a hľadám inšpiráciu hlavne čo sa týka pózovania ľudí. Vedeli by ste mi niečo odporučiť kde by som našiel inšpiráciu ako správne nastaviť modelku na fotenie? Za každú radu budem vďačný. 🙂
Nastavit modelku vobec nestaci, musi to mat v sebe. Neviem ci mas na mysli studiove portrety alebo mimo. V portretnej fotografii je najhlavnejsie nasvietenie, konkretne v studiu. Svetlo je vo fotografii najdolezitejsie a dvojnasob to plati v portretnej fotografii. Svetlo je dolezitejsie ako modelka, ale ked vies nasvietit a mas aj dobru modelku tak mas vyhrate.
 
JozefJ
2021-02-26 19:54:09+01
príspevok od: gytheio
Nastavit modelku vobec nestaci, musi to mat v sebe. Neviem ci mas na mysli studiove portrety alebo mimo. V portretnej fotografii je najhlavnejsie nasvietenie, konkretne v studiu. Svetlo je vo fotografii najdolezitejsie a dvojnasob to plati v portretnej fotografii. Svetlo je dolezitejsie ako modelka, ale ked vies nasvietit a mas aj dobru modelku tak mas vyhrate.
Ďakujem za info ale chcel som skôr vedieť, či nie je nejaká kniha alebo web stránka kde sú rôzne pózy pre inšpiráciu. Napríkad ako dať ruky, nohy a podobne. Venujem sa portrétu hlavne v teréne ( mesto, príroda) na ohnisku 35mm a 24mm.
 
gytheio
2021-02-26 19:57:29+01
Daj v google portrait photography a photos... mas tam tisice poz. To chce len nad tym sediet a vnimat.
 
Fuser
2021-02-27 18:04:02+01
A kde uz "dlhsiu dobu" hladas? Google asi nepoznas co?...

https://www.zonerpress.cz/grafika-a-fotografie/?pageindex=13
Mas tam niekolko knih o portretnej fotke.

 
j.a.r.o.
2021-02-28 12:54:59+01
https://creative-deals.com/collections/bundles/products/1413-photography-posing-cards?fbclid=IwAR2GXrVQTb7il0_gTd8w90puo3kA7yhs_Ww5boVaRz0KBg9FTQZIc8V2x8o
 
blahoslav J B Art
2021-02-28 16:16:53+01
príspevok od: JozefJ
Ďakujem za info ale chcel som skôr vedieť, či nie je nejaká kniha alebo web stránka kde sú rôzne pózy pre inšpiráciu. Napríkad ako dať ruky, nohy a podobne. Venujem sa portrétu hlavne v teréne ( mesto, príroda) na ohnisku 35mm a 24mm.
su aj aplikacie v google obchode s pozovanim zien, muzov, deti, skupiniek, alebo da sa hladat inspiracia na pintereste
 
fatality
2021-02-28 17:20:38+01
príspevok od: JozefJ
Ahojte ephoťáci 🙂 Už dlhšiu dobu hľadám nejakú literatúru alebo web stránku, kde by som našiel niečo o portretnej fotografii. Chcel by som sa v tom zlepšiť a hľadám inšpiráciu hlavne čo sa týka pózovania ľudí. Vedeli by ste mi niečo odporučiť kde by som našiel inšpiráciu ako správne nastaviť modelku na fotenie? Za každú radu budem vďačný. 🙂
takychto videi mas na yt plno..len zadaj,co hladas..
https://youtu.be/noHF02jQHe4
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()