Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

stabilizacia

bobino38
2024-01-10 13:17:47+01
Zdravím všetkých, pri fotení na statíve je vhodné vypínať stabilizáciu, ak má stabilizáciu aj objektív, aj čip, je treba vypnúť obe?
 
Paladin25
2024-01-10 14:37:32+01
Ak máš pevný statív tak áno odporúča sa vypínať stabilizáciu. Ak máš stabilizácie 2 tak môžeš pokojne vypnúť obe.
 
jozef84
2024-01-11 10:37:26+01
Presne. Treba obe vypnúť, ale aj skontrolovať fyzicky, či naozaj aj vypli. Pri objektíve Nikon AF-S 16-35mm f/4G ED VR, to tak vždy nemusí byť. Tento ju občas nevypína. Možno kus od kusa, alebo výrobná vada...?
 
gytheio
2024-01-11 10:54:16+01
Musis vypnut stabilizaciu ked fotis zo stativu. Ja som raz fotil zo stativu street a vsetky fotograqfie boli rozmazane, v nahlade som videl ako mierne skace obraz. Napadlo ma, ze to robi stabilizacia tak som ju vypol a vsetko bolo ok. Z akeho dovodu stabilizacia vibruje aj ked je to na stative.. asi je zbytocne sa tym zatazovat. Odvtedy mam tu stabilizaciu permanentne vypnutu, nechyba mi.
 
matpi
2024-01-11 11:13:42+01
príspevok od: bobino38
Zdravím všetkých, pri fotení na statíve je vhodné vypínať stabilizáciu, ak má stabilizáciu aj objektív, aj čip, je treba vypnúť obe?
Zavisi od fotaku. Na novych bezzrkadlach nemusis stabilizaciu vypinat vobec.
 
bobino38
2024-01-11 11:19:27+01
príspevok od: matpi
Zavisi od fotaku. Na novych bezzrkadlach nemusis stabilizaciu vypinat vobec.
dôvod?....kvôli tomu, že majú elektronickú uzávierku?
 
gytheio
2024-01-11 11:26:27+01
príspevok od: matpi
Zavisi od fotaku. Na novych bezzrkadlach nemusis stabilizaciu vypinat vobec.
mne sa to stalo na Canon R10
 
Paladin25
2024-01-11 12:16:20+01
príspevok od: matpi
Zavisi od fotaku. Na novych bezzrkadlach nemusis stabilizaciu vypinat vobec.
Toto nie je úplne pravda.
Ono stalo sa mi viac x že som fotil zo statívu a zabudol vypnúť a rozdiel na fotkách som nevidel (aj pri DSLR aj pri MILC).

Každopádne všeobecné odporučenie je vypnúť ju.

 
Johnnny
2024-01-11 12:16:59+01
príspevok od: bobino38
dôvod?....kvôli tomu, že majú elektronickú uzávierku?
Kvoli tomu, ze maju detekciu fotenia zo stativu a vypinaju ju automaticky.
 
Paladin25
2024-01-11 12:40:36+01
príspevok od: Johnnny
Kvoli tomu, ze maju detekciu fotenia zo stativu a vypinaju ju automaticky.
Dokonca niektoré ju nevypnú ale prispôsobia statívu.

Avšak je to pomerne špecifické a nevieš to aplikovať na všetky nové MILC ani všetky objektívy na nich nasadené.
 
Johnnny
2024-01-11 13:15:24+01
Jasne, ja popravde nemam ani prehlad o tom ktore to maju a ktore nie. Olympus tusim ano. Pamatam si, ze to mali aj niektore DSLR objektivy, napriklad Canonacka 15-85.
 
matpi
2024-01-12 00:01:30+01
príspevok od: Paladin25
Toto nie je úplne pravda.
Ono stalo sa mi viac x že som fotil zo statívu a zabudol vypnúť a rozdiel na fotkách som nevidel (aj pri DSLR aj pri MILC).

Každopádne všeobecné odporučenie je vypnúť ju.

Ja som nevypinal nikdy. A to som mal Fuji, Sony aj zrkadlo Canon 5D. A nikdy ziadny problem.
 
tyto
2024-01-12 07:47:23+01
príspevok od: Johnnny
Jasne, ja popravde nemam ani prehlad o tom ktore to maju a ktore nie. Olympus tusim ano. Pamatam si, ze to mali aj niektore DSLR objektivy, napriklad Canonacka 15-85.
mozem potvrdit, ze na Olympuse som si nevsimol rozdiel. Mam nastavenu automatiku stabilizacie a fotim skoro stale bez stativu. Ked uz ho pouzijem tak zabudnem na vypinanie stabilizacie, ale nemal som problem s rozostrenim. Raz som si to uvedomil pri foteni mesiaca, kedy mi mesiac zacal "plaval" po displeji to bolo max sekundu a potom sa pravdepodobne stabilizacia vypla a mesiac sa ustalil na svojej obeznej drahe ;D...
 
bobino38
2024-01-12 08:05:57+01
Hm, podľa odpovedí je to zatial nerozhodné, tak neviem, asi sa zariadim a vyskušam podľa seba
 
gytheio
2024-01-12 08:27:46+01
príspevok od: bobino38
Hm, podľa odpovedí je to zatial nerozhodné, tak neviem, asi sa zariadim a vyskušam podľa seba
Staci male chvenie a stabilizacia sa rozvibruje aj na stative. Najcistejsia najkvalitnejsia fotografia sa vzdy podari bez stabilizacie bez ISO... Ani jeden z tych co tu pisu, ze nevideli rozdiel ked fotili so zapnutou stabilizaciou na stative tu nema kvalitne fotografie, nemaju to ako dolozit.
 
Paladin25
2024-01-12 09:24:51+01
príspevok od: bobino38
Hm, podľa odpovedí je to zatial nerozhodné, tak neviem, asi sa zariadim a vyskušam podľa seba
A tak je to najlepšie! Treba si to vyskúšať a zariadiť sa podľa seba.
 
jozef84
2024-01-12 12:30:20+01
príspevok od: gytheio
Staci male chvenie a stabilizacia sa rozvibruje aj na stative. Najcistejsia najkvalitnejsia fotografia sa vzdy podari bez stabilizacie bez ISO... Ani jeden z tych co tu pisu, ze nevideli rozdiel ked fotili so zapnutou stabilizaciou na stative tu nema kvalitne fotografie, nemaju to ako dolozit.
Bez ISO? To sa dá?
 
tyto
2024-01-12 13:51:33+01
príspevok od: gytheio
Staci male chvenie a stabilizacia sa rozvibruje aj na stative. Najcistejsia najkvalitnejsia fotografia sa vzdy podari bez stabilizacie bez ISO... Ani jeden z tych co tu pisu, ze nevideli rozdiel ked fotili so zapnutou stabilizaciou na stative tu nema kvalitne fotografie, nemaju to ako dolozit.
...zasa si pytas? uvedomujes si ze teraz urazas moj usudok a moju fotograficku pracu? a potom sa budes ukrivdeny ze som sa do teba pustil?
ty mas urcite presvedcivo kvalitne fotografie...


Ano, vseobecne pravidlo je s vypnutou stabilizaciou, lenze ani to ti nezaruci sto percenty vysledok, staci slabsi stativ, tuknutie, vietor a dokonca aj samotne sklopenie zrkadla

tu mas fotku...40s zo stabilizaciou
 
gytheio
2024-01-12 14:09:02+01
príspevok od: tyto
...zasa si pytas? uvedomujes si ze teraz urazas moj usudok a moju fotograficku pracu? a potom sa budes ukrivdeny ze som sa do teba pustil?
ty mas urcite presvedcivo kvalitne fotografie...


Ano, vseobecne pravidlo je s vypnutou stabilizaciou, lenze ani to ti nezaruci sto percenty vysledok, staci slabsi stativ, tuknutie, vietor a dokonca aj samotne sklopenie zrkadla

tu mas fotku...40s zo stabilizaciou
Mal by som mat svedectvo kvalitnej fotografie ked ja tvrdim opak toho co tvrdis ty? Panenko skakava..
Ale tu nie je rec o slabsom stative ale o stabilizacii a ked uz do slabsieho stativu tukne vietor, ta stabilizacia sa rozvibruje ked nie je vypnuta.

Asi sa ta to moc dotklo, nie si sam kto si tu mysli, ze ma dokonale fotografie ja som to o sebe nikdy netvrdil, skor opak.
 
Paladin25
2024-01-12 14:23:46+01
príspevok od: jozef84
Bez ISO? To sa dá?
Je to export na každú problematiku a problémy všeho druhu je problém v ISO - FOT bez ISO
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()