Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

KODAK ANASTIGMAT NO. 36

Takeme
2011-01-13 07:13:38+01
ahojte naskytla sa mi sanca drzat fotoaparat Kodak anastigmat No 36 --- 12 inches f/ 4.5 z roku okolo 1940 - 45 je to large format. chystam sa s nim ist fotit je tu vsak jeden problem nikto nevie ako na nom zaostrit na urcitu ohniskovu vzdialenost/ objekt... mam taky plan rozostavit objekty v rozostupe okolo 5 metrov a potom ktory bude najostrejsi zamerat sa na tu cast atd... alebo niekde som cital ze sa to da jednoducho vypocitat podla nejakeho logaritmu len neviem akeho... tam vpravo od sosovky je nejaka packa s ciselnym oznacenim tipujem ze to moze byt ono alebo jednoducho sa zaostruje posuvanim tej harmoniky nemam ani sajnu... neviete mi niekto poradit? na fotenie sa da jednoducho pouzivat fotograficky papier. vopred vam dakujem.
 
haplo602
2011-01-13 07:58:24+01
pekna vec ....

1. to vpravo od sosovky su casy (1s, 1/2s az 1/50s potom B a T)
2. vlavo je clona

tieto fotaky ostrili na sklenenu platnu ktora sa zasunula miesto kazety s filmom takze si videl premietany obraz. zaostril si, vymenil matnicu za film a exponoval.

ukazku ako sa to robi mas toto: http://www.youtube.com/watch?v=gR4m70xr9mE

 
haplo602
2011-01-13 08:09:26+01
packa hore pravdepodobne natahuje uzavierku

mozes dat detailnejsie foto toho maleho stitku na boku ? viem precitat len scoponet ... pravdepodobne tam je typ/vyrobca. kodak anastigmat no 36 bol objektiv na format 8x10\", uzavierka je Ilex Optical, bohuzial neviem zistit model.
 
dedo Milan
2011-01-13 08:14:03+01
Možno poviem blbosť, ale logickým sa mi zdá, zamieriť na konkrétny predmet a dopredným posunom zadnej štandardy prísť k miestu, kde bude predmet ostrý. Iba toľko, dúfam, že dobre.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-13 08:36:42+01
Fotoaparat nemas kompletny. Chyba ti zaostrovacia matnica. Zadna cast je usposobena pre zasuvanie kaziet s roznymi mediami. Pri foteni by si mal najprv zasunut matnicu, zaostrit a potom ju nahradit kazetou s materialom.
Bez matnice s s tym fotakom neda pracovat.
 
haplo602
2011-01-13 08:38:51+01
príspevok od: Karol Srnec
Fotoaparat nemas kompletny. Chyba ti zaostrovacia matnica. Zadna cast je usposobena pre zasuvanie kaziet s roznymi mediami. Pri foteni by si mal najprv zasunut matnicu, zaostrit a potom ju nahradit kazetou s materialom.
Bez matnice s s tym fotakom neda pracovat.
teoreticky tam moze zasunut pauzak ale bude to velmi nepresne ... bohuzial z fotiek sa neda vycitat aky je to model, pravdepodobne as ku tomu da adaptovat matnica z nejakeho ineho 8x10 velkoformatu ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-13 11:46:44+01
Komplet by to malo vyzerat nejak takto.
 
Takeme
2011-01-22 07:51:18+01
dakujem vsetkym pekne za odpovede bohuzial bol som chvilu mimo a zaneprazdneny.da sa ta matnica nejako vyrobit? alebo da sa este niekde zohnat za priatelnu cenu? momentalne som v amerike tak tipujem ze by to mohlo byt lahsie ako u nas... pripajam nejake dalsie fotky.
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2011-01-22 08:13:29+01
matnica sa da vyrobit, poznam chalana co si robi velkoformaty komplet sam a matnicu brusil zo skla z rozdrvenym brusnym kotucom, poslem do posty kontakt....


inak dvanast palcov pouziva casto paolo roversi a hlbku ostrosti ma nadhernu
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()