Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Low Key portréty

trubadura
2011-02-02 09:15:40+01
Zaujíma ma ,či sa low key portréty dajú nafotiť aj v domácom prostredí. Okrem dobrého foťáku a objektívu treba .......?
Ako najjednoduchšie sa dá potom takýto portét vylepšiť vo photoshope CS5.
Ďakujem za odpovede.
 
IceDive1
2011-02-02 09:27:12+01
1. samozrejme ze sa da, okrem tmaveho pozadia to chce nejako svetlo
2. sorry ale dost od veci polozena otazka. Co znamena v tvojom ponimani vylepsenie fotky v PS?
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-02-02 10:48:55+01
low key je o prevahe tmavých farebných tónov, takže ak máš doma nejaké tmavé pozadie, stenu, posteľnú bielizeň, určite sa bude dať spraviť aj doma. Treba ale dbať na to, aby bola dodržaná správna expozícia, t.j. aby tvár proti pozadiu pekne vynikla.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-02-02 12:25:58+01
a ak sa budeš spoliehať na automatickú expozíciu tak bude asi treba podexponovať o 1EV
 
trubadura
2011-02-03 14:17:53+01
príspevok od: IceDive1
1. samozrejme ze sa da, okrem tmaveho pozadia to chce nejako svetlo
2. sorry ale dost od veci polozena otazka. Co znamena v tvojom ponimani vylepsenie fotky v PS?
Myslela som na vylepšenie fotky čo sa týka tmavého pozadia, keďže nemám doma žiadne tmavé farby na stene. Neskúšala som to zatiaľ a teda neviem či postačí nejaká tmavá bielizeň....asi tak
 
tomis.ales
2011-02-03 15:07:07+01
príspevok od: trubadura
Myslela som na vylepšenie fotky čo sa týka tmavého pozadia, keďže nemám doma žiadne tmavé farby na stene. Neskúšala som to zatiaľ a teda neviem či postačí nejaká tmavá bielizeň....asi tak
Nemusis mat ani super fotak ani super objektiv.
Ak mas blesk, skus osvietit cloveka tak ,aby si co najmenej osvietila pozadie. To pozadie potom stmavne. Je to cele jednoduche a logicke. Da sa to urobit aj bez blesku, len si budes musiet pomoct so svetlom inac. Ako, to uz je na tebe, neviem ake mas doma moznosti. fot do M rezimu najlepsie.
Co sa tyka uprav v CS, skus si vyguglit LOW KEY TUTORIAL a urcite ti vyskoci nejake video alebo rozsiahly navod/text s obrazkami. To by bolo na dlho vysvetlovat.
Low Key sa nehodi moc na zeny s blond vlasmi a svetlou pokozkou. V Low Key kresli svetlo v tme, cize vacsina fotky je v tmavych odtienoch a svetlo iba dodava pocit tvaru, objemu. V High Key je to prave naopak. K dobremu snimku Low Key ale nestaci iba podexponovat. Snimka musi mat aj kontrast, ktory urobi fotku zivsiu.
 
IceDive1
2011-02-03 15:10:15+01
príspevok od: trubadura
Myslela som na vylepšenie fotky čo sa týka tmavého pozadia, keďže nemám doma žiadne tmavé farby na stene. Neskúšala som to zatiaľ a teda neviem či postačí nejaká tmavá bielizeň....asi tak
Tak idealne je to fotit tak aby si toho musela co najmenej retusovat. Fakt ti postaci hocijaka dostatocne velka tmava handra. Ja ked som zacinal so systemakom blyskat, tak som fotil aj pred bledozelenou stenou v obyvacke vid fotka v prilohe. Objekt bol dostatocne daleko od steny takze ta bola v ramci fotografii minimalne nasvetlena.
 
trubadura
2011-02-03 17:26:08+01
príspevok od: tomis.ales
Nemusis mat ani super fotak ani super objektiv.
Ak mas blesk, skus osvietit cloveka tak ,aby si co najmenej osvietila pozadie. To pozadie potom stmavne. Je to cele jednoduche a logicke. Da sa to urobit aj bez blesku, len si budes musiet pomoct so svetlom inac. Ako, to uz je na tebe, neviem ake mas doma moznosti. fot do M rezimu najlepsie.
Co sa tyka uprav v CS, skus si vyguglit LOW KEY TUTORIAL a urcite ti vyskoci nejake video alebo rozsiahly navod/text s obrazkami. To by bolo na dlho vysvetlovat.
Low Key sa nehodi moc na zeny s blond vlasmi a svetlou pokozkou. V Low Key kresli svetlo v tme, cize vacsina fotky je v tmavych odtienoch a svetlo iba dodava pocit tvaru, objemu. V High Key je to prave naopak. K dobremu snimku Low Key ale nestaci iba podexponovat. Snimka musi mat aj kontrast, ktory urobi fotku zivsiu.
Ďakujem , tak to ma potešilo,že nemusím mať super foťák . To je to ,čo som chcela počuť,aj keď sony a300 hádam nie je až taká zlá zrkadlovka.
Ďakujem za odpoveď.
 
trubadura
2011-02-03 17:34:08+01
príspevok od: IceDive1
Tak idealne je to fotit tak aby si toho musela co najmenej retusovat. Fakt ti postaci hocijaka dostatocne velka tmava handra. Ja ked som zacinal so systemakom blyskat, tak som fotil aj pred bledozelenou stenou v obyvacke vid fotka v prilohe. Objekt bol dostatocne daleko od steny takze ta bola v ramci fotografii minimalne nasvetlena.
Ďakujem. Tá fotka je pekná,škoda že mne také obdobie len nedávno minulo,tiež som si mohla dať urobiť manželovi takú peknú fotku s bruškom.
Nejak by sme sa potrápili
 
IceDive1
2011-02-03 17:43:37+01
príspevok od: trubadura
Ďakujem. Tá fotka je pekná,škoda že mne také obdobie len nedávno minulo,tiež som si mohla dať urobiť manželovi takú peknú fotku s bruškom.
Nejak by sme sa potrápili
Tak sak nieje vsetkym dnom koniec a mozno si take brusko este v buducnosti uzijes.
 
staleusmiaty
2011-02-03 17:45:54+01
Môžem potvrdiť, že lowkey sa dá určite aj doma. Najlepšie večer, keď je vonku tma, doma pozhasínať a k tomu len blýskať alebo inak dosvietiť čo treba.
Priložená fotka fotená pri dverách do obývačky doma na chodbe
 
trubadura
2011-02-03 19:19:21+01
príspevok od: staleusmiaty
Môžem potvrdiť, že lowkey sa dá určite aj doma. Najlepšie večer, keď je vonku tma, doma pozhasínať a k tomu len blýskať alebo inak dosvietiť čo treba.
Priložená fotka fotená pri dverách do obývačky doma na chodbe
Super,ďakujem
 
tomis.ales
2011-02-04 07:30:28+01
príspevok od: staleusmiaty
Môžem potvrdiť, že lowkey sa dá určite aj doma. Najlepšie večer, keď je vonku tma, doma pozhasínať a k tomu len blýskať alebo inak dosvietiť čo treba.
Priložená fotka fotená pri dverách do obývačky doma na chodbe
Velice pekny priklad low key. Super.
 
tomis.ales
2011-02-04 08:41:56+01
príspevok od: IceDive1
Tak idealne je to fotit tak aby si toho musela co najmenej retusovat. Fakt ti postaci hocijaka dostatocne velka tmava handra. Ja ked som zacinal so systemakom blyskat, tak som fotil aj pred bledozelenou stenou v obyvacke vid fotka v prilohe. Objekt bol dostatocne daleko od steny takze ta bola v ramci fotografii minimalne nasvetlena.
Pekne foto.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()