Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Folklórny súbor - fotenie

Shooter
2011-02-11 09:02:29+01
Zdravím, dostal som ponuku na nafotenie pár záberov folklórneho súboru. Nedávno nahrali svoje prvé CD a fotky sa majú použiť na plagát veľkosti A3 - A2, ktorý bude slúžiť ako propagácia CD-čka a zároveň ako pozvánka na ich vystúpenie. Súbor má nejakých 20 tanečníkov, 10 muzikantov a 5 spevákov. Chcel by som teda požiadať o rady ako správne fotiť takúto veľkú skupinu ľudí (aj jednotlivcov - detaily), najmä na čo sa sústrediť a čoho sa vyvarovať. Budem vďačný aj za konkrétne ukážky ako sa to robiť má a ako nie. Záleži to od počasia, ale fotenie je naplánované vonku, takže asi žiadna tmavá hala.
Vybavenie, ktoré mám k dispozícii: Nikon D40, 70-200/2,8, 18-55, SB-700.
 
bear
- moderator
2011-02-11 09:28:30+01
Nedavno som bol na jednej akcii, kde vystupovala aj Lucnica. Vela robi vyber prostredia a pozadia a svetlo.
 
Shooter
2011-02-11 09:47:29+01
príspevok od: bear
Nedavno som bol na jednej akcii, kde vystupovala aj Lucnica. Vela robi vyber prostredia a pozadia a svetlo.
Ďakujem, na podobných vystúpeniach v divadle som už pár krát bol aj ja, ale je niečo iné fotiť z hľadiska a iné byť v osobnom kontakte a všetko riadiť. Fotiť sa bude v NR a možno by sa mi podarilo vybaviť vstup do Poľnohospodárskeho múzea. Chcel by som do fotiek vniesť niečo originálne, aby nepôsobili tuctovo.
 
slavmiro
2011-02-11 10:50:25+01
príspevok od: Shooter
Ďakujem, na podobných vystúpeniach v divadle som už pár krát bol aj ja, ale je niečo iné fotiť z hľadiska a iné byť v osobnom kontakte a všetko riadiť. Fotiť sa bude v NR a možno by sa mi podarilo vybaviť vstup do Poľnohospodárskeho múzea. Chcel by som do fotiek vniesť niečo originálne, aby nepôsobili tuctovo.
muzeum je dobry napad, ak to bude pod holym nebom, tak ok. Nebolo by zle lokalne dosvietit tvare aspon dvojicou systemovych bleskov odpalenych vzialene. To asi D40 nezvlada. Asi si zozen normalne podiove reflektory (neviem ci 5200K nebude problem). S bleskami mozes vyuzit (v sere) aj synchro na 2 lamelu s cim zvyraznis pohyb. Rozhodne by som tam dodal viac emocie v podobe dynamiky, to co bear ukazal je dokument.

Ak hala, tak na to nemas sklo dost siroke+svetelne sklo. Zabudni na to ze ty ich budes riadit co maju robit. Oni nech odtancuju/odskacu najlepsie co vedie a ty to nafot najlepsie ako vies. Nevhodneho pozadia, ak by bolo, sa zbavis spominanym serom. Nejake moje tanecne, z 3. rady hladiska. Skla 50/1.8 a 80/200/2.8 + monopod: http://www.fotoklubgalanta.sk/Gallery.aspx?user_id=11&category_id=0&page=29

P.S. Nezabudni na to ze na ten plagat potrebujes len 2-3 vynikajuce foto. Netreba sa snazit teda o 100vku zaberov.
 
Shooter
2011-02-11 11:52:49+01
No s tou osvetľovacou technikou bude problém, neviem si predstaviť ťahať so sebou reflektory a kadejaké predlžovačky. Nechám to všetko na počasie, možno len mierne bleskom na presvetlenie tvári cez difuzer. Snáď tak ľavý nie som a hádam sa mi tie dve tri fotky podaria Vďaka.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()