Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotokurzy/fotoskoly

Cimo-II.
2011-03-06 14:06:01+01
Zdravim Vas chcem sa opytat ci mate nejake skusenosti s fotoskolami v BA pripadne s ktorou a ake ? Zaujali ma photo academy/AKF/skola digitalnej fotografie pripadne eduart ?
 
Lubitelweb
2011-03-06 15:36:12+01
Uvodom prispevku musim uviest, ze som proti takymto skolam dlhodobo dost zaujaty
Sice som sa nicoho nezucastnil, ale pri pohlade na prezentacie lektorov v tom vidim cisty biznis. Mozno pre uplneho zaciatocnika, ktory sa vseobecne nekamarati s technikou a pocitacom OK, ale ovela viac si clovek vygoogli. A aj ked nevie kto vie ako po anglicky, tak rozumie technickym udajom, ukazkam fotografii a v tejto dobe uz uplne idealne videam z foteni v HD, ktorych je na youtube a vimeo milion. Ak chces nejaku zbierku kvalitnejsich videi, tak pre zaciatok sa da preluskat www.fstoppers.com
Tot tak vseobecny nazor. Mohol by si napsat, aky druh kurzu ta zaujima, kedze co pisem nemusi platit zakazdym.
Napriklad som niekedy davnejsie videl ponuku na kurz socialneho dokumentu, kde sa banda asi 8 fotografov s lektorom (ktoreho praca sa mi velmi pacila a podla textu vysla v niekolkych kvalitnych casopisoch a kurz robil jednorazovo, nie ako TPP) zbalili a isli niekam na oravu ci kam, co je urcite tazsia uloha, ako nafotit nejake cernosske deti na dovolenke a hovorit tomu umenie, co je slovensky fotograficky folklor...
Pripadne keby islo o portrety a fashion, tak jeden server organizuje asi tyzdenny kurz na Hvare s naozaj dobrymi modelkami a fotografmi. Tam by som siel hned, lebo to da vela amaterovi aj profikovi. riesi sa fotenie, aj postprodukcia.
 
jozzzo
2011-03-06 16:06:13+01
S EduArt.sk mam dobre skusenosti, pohodovy, prijemny pristup
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-03-06 16:19:15+01
príspevok od: Lubitelweb
Uvodom prispevku musim uviest, ze som proti takymto skolam dlhodobo dost zaujaty
Sice som sa nicoho nezucastnil, ale pri pohlade na prezentacie lektorov v tom vidim cisty biznis. Mozno pre uplneho zaciatocnika, ktory sa vseobecne nekamarati s technikou a pocitacom OK, ale ovela viac si clovek vygoogli. A aj ked nevie kto vie ako po anglicky, tak rozumie technickym udajom, ukazkam fotografii a v tejto dobe uz uplne idealne videam z foteni v HD, ktorych je na youtube a vimeo milion. Ak chces nejaku zbierku kvalitnejsich videi, tak pre zaciatok sa da preluskat www.fstoppers.com
Tot tak vseobecny nazor. Mohol by si napsat, aky druh kurzu ta zaujima, kedze co pisem nemusi platit zakazdym.
Napriklad som niekedy davnejsie videl ponuku na kurz socialneho dokumentu, kde sa banda asi 8 fotografov s lektorom (ktoreho praca sa mi velmi pacila a podla textu vysla v niekolkych kvalitnych casopisoch a kurz robil jednorazovo, nie ako TPP) zbalili a isli niekam na oravu ci kam, co je urcite tazsia uloha, ako nafotit nejake cernosske deti na dovolenke a hovorit tomu umenie, co je slovensky fotograficky folklor...
Pripadne keby islo o portrety a fashion, tak jeden server organizuje asi tyzdenny kurz na Hvare s naozaj dobrymi modelkami a fotografmi. Tam by som siel hned, lebo to da vela amaterovi aj profikovi. riesi sa fotenie, aj postprodukcia.
Vnímaš to ale čisto svojimi očami. Existujú ľudia, ktorí majú úplne iné možnosti, očakávania, potreby. Niekto sa potrebuje učiť tým spôsobom, že mu to niekto iný názorne ukáže a vysvetlí. Inak sa to nedokáže naučiť. Každý má totiž iný štýl učenia. Ďalej sú tu ľudia, ktorí nemajú čas sa špárať v internete. Môžu si ale dovoliť ísť raz za pol roka na jeden deň na nejaký kurz cez víkend, alebo si vybrať dovolenku.

Pre mňa je internet tiež hlavným zdrojom nových fotografických poznatkov. Ale chápem, že kurzy sú určené pre ľudí, ktorí to potrebujú, ktorí to majú radi, ktorí sa tak niečo vedia naučiť. Ak by každému vyhovovalo čítať veci na internete, tak by to robilo omnoho viac ľudí.

Začiatočníci tam nájdu základy a na iných kurzoch s lektormi zvučných mien sa priučia aj pokročilí.
 
Cimo-II.
2011-03-06 16:26:47+01
Prave o to ide ze zacinam a potrebujem ziskat nejake zaklady na ktorych mozem ,,stavat" ale som pracovne tak vytazeny ze nemam cas sediet hodiny v knihach resp na nete a ani chut po takom pracovnom dni a vikendy by som radsej venoval rodine a zalubam ako sedenim za netom aj ked mi je jasne ze sa neda vsetko naucit z kurzov ale potrebujem aspon ten zaklad a je to premna prijatelnejsia forma a myslim ze aj rychlejsia ako sa nieco naucit .... preto o niecom takom rozmyslam ....
 
lubos hladky
2011-12-31 20:42:31+01
príspevok od: Cimo-II.
Prave o to ide ze zacinam a potrebujem ziskat nejake zaklady na ktorych mozem ,,stavat" ale som pracovne tak vytazeny ze nemam cas sediet hodiny v knihach resp na nete a ani chut po takom pracovnom dni a vikendy by som radsej venoval rodine a zalubam ako sedenim za netom aj ked mi je jasne ze sa neda vsetko naucit z kurzov ale potrebujem aspon ten zaklad a je to premna prijatelnejsia forma a myslim ze aj rychlejsia ako sa nieco naucit .... preto o niecom takom rozmyslam ....
Z dravim ja uvazujem o fotoskole tak najskor u AKF nema niekto s nimy skusenost?
 
lubos hladky
2011-12-31 20:42:46+01
Z dravim ja uvazujem o fotoskole tak najskor u AKF nema niekto s nimy skusenost?
 
seifi
2011-12-31 21:20:47+01
príspevok od: lubos hladky
Z dravim ja uvazujem o fotoskole tak najskor u AKF nema niekto s nimy skusenost?
 
lubos hladky
2011-12-31 21:26:59+01
skor citat koniec, dakujem za link
 
Laco62
2012-01-01 09:40:13+01
príspevok od: lubos hladky
Z dravim ja uvazujem o fotoskole tak najskor u AKF nema niekto s nimy skusenost?
U AKF som bol a sú tam odborníci, ktorí ti poradia. Kľudne choď na nejaký kurz!
 
lubos hladky
2012-01-01 11:37:57+01
príspevok od: Laco62
U AKF som bol a sú tam odborníci, ktorí ti poradia. Kľudne choď na nejaký kurz!
dakujem za skusenost, pravdepodobne nieco skusim u nich
 
Lanthar
2012-02-07 17:13:32+01
Ja mam vyborne skusenosti s photoacademy a lektormi u nich (vyberam si tych co su mgr.art, asi trpim predsudkami
 
tibike
2012-03-06 07:12:03+01
a co poviete na www.fotokurzy.sk. maju zaujimave kurzy a kedze pochadzam z okolia ziliny, tak by som nemusel cestovat do BA. akurat sa obavam, ze zvladnutie nejakej temy za 4 hodiny je asi málo. Alebo ktory kurz na pracu s externym bleskom by ste mi doporucili aj v BA?
 
SK_8er
2012-03-06 08:07:23+01
príspevok od: tibike
a co poviete na www.fotokurzy.sk. maju zaujimave kurzy a kedze pochadzam z okolia ziliny, tak by som nemusel cestovat do BA. akurat sa obavam, ze zvladnutie nejakej temy za 4 hodiny je asi málo. Alebo ktory kurz na pracu s externym bleskom by ste mi doporucili aj v BA?
zdravim, robil som si u nich vseobecny kurz v BA, som z BA a byvam od nich asi tak 500m tak som volil ich konkretne som mal kurz (ktory tam uz nevidim) vecerna skola, bol to vseobecny kurz, dajme tomu ze z kazdeho rozka troska, od uplnych zakladov, teoria, prax, fotenie aj von aj vnutri, aj skuska atelieroveho fotenia ( vsetko len take zaklady), malo to 8 lekcii po 3 hodiny, chodil som tam tusim 6 tyzdnov, uz si nepamatam jak sme to mali, lektor na tomto kurze bol zakladatel SDF, celkom dost pohodak, ja som bol spokojny, kedze videl, ze mam o fotenie dost zaujem tak mi ponukol aj, ci chcem ist na vysoku skolu fotografie, ze chystaju taky kurz ale ze sa tam nebude moct dostat hocikto, tak ze mi posle pozvanku ked spravia ten kurz, ale ked som videl tu sumu ze 1000 ecok tak som si to rozmyslel
na kurz pracu s externym bleskom som chcel ist tiez, tiez som sa cudoval, ze je to len jednodnovy kratky kurz, tak som si zobral manual od svojho blesku a ten kurz som si spravil sam a usetril som si peniaze :-P
v ziline neviem ci by to vyucoval ten isty lektor, takze ti neviem viac povedat, ale co som pozeral tak aj ti co absolvovali vysoku skolu fotografie ( ten kurz ) tak tam teraz tusim vyucuju...
 
milanF
2012-03-06 08:28:48+01
http://www.sedf.sk/sk/fotograficke-kurzy
skúsenosť veľmi dobrá
 
malleena
2012-03-06 09:24:17+01
príspevok od: Cimo-II.
Zdravim Vas chcem sa opytat ci mate nejake skusenosti s fotoskolami v BA pripadne s ktorou a ake ? Zaujali ma photo academy/AKF/skola digitalnej fotografie pripadne eduart ?
ahoj, odporúčam ti photoacademy...
 
Ejo
2013-05-27 23:15:41+02
Zdravím, zúčastnil sa niekto tohto kurzu http://www.fotokurzy.sk/kurzy/showcourse/courseid-1309/naucte-sa-fotografovat-so-zrkadlovkou od Školy digitálnej fotografie? Oproti konkurencii sa mi zdá najlepší, ale má niekto iný názor, rád si nechám poradiť.
 
pufko
2013-05-27 23:31:39+02
Tu platí jediné, bud už som čosi preskákal cez viacero "digitálov" čo to sa už na mna nalepilo a viem že niet inej cesty ako kúpiť bud profi kompakt, alebo DSLR a vtedy nepotrebujem žiaden fotokurz, lebo to čo neviem a potrebujem vedieť nájdem na webe...

Ked som total LAMA a ani neviem prečo som si DSLR kúpil tak mi nepomôže žiaden kurz 3x3hod aby som sa s tým naučil robiť a aby som si všetko zapamätal, čo kedy a pri akej príležitosti je vhodné - navyše bez príslušenstva často nerealizovatelné, dalšie sklá, blesk, statív...
 
quintes
2013-05-28 07:56:59+02
1. Začnite fotografovať...
.
3.Dokonalá kompozícia...
Ale inak môže byť dobrý kurz no....
 
vd
2013-05-28 10:41:20+02
príspevok od: Cimo-II.
Zdravim Vas chcem sa opytat ci mate nejake skusenosti s fotoskolami v BA pripadne s ktorou a ake ? Zaujali ma photo academy/AKF/skola digitalnej fotografie pripadne eduart ?
v AKF som vyhral raz kurz. tento som daroval. Dotycna mi povedala, ze jej to vobec nic nedalo. pre upresnenie, v tom obdobi zacinala so zrkadlovkou - niekolko mesiacov fotila. Ale myslim, ze sa to neda takto pausalizovat. verim aj v pozitivny vplyv kurzov, nielen tahanie penazi od cerstvych majitelov aparatov
Myslim, ze lepsie riesenie je vyjst si s kamosmi kamsi a za jazdy vedia vysvetlit veci. Cloveku to moze dat ovela viac. Osobne som absolvoval jediny workshop na morave, nie vsak za ucelom zdokonalit sa v adobe LR, ci foteni, ale spoznat pekne miesta a dat si dobre vinko
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()