Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako fotit sport

afro22
afro22 2011-05-12 10:47:21+02
Zdravim vsetkych fotografov.
Potrebujem radu. Kupil som si kompakt s vymenitelnym objektivom SONY NEX-3. Nie je to pure zrkadlovka ale na moje potreby jeden s prijatelnych modelov na trhu. Nie som fotograf a preto potrebujem vediet ako by som mal mat nastavene hodnoty uzavierky, ISO, ... pri foteni v pohybe aby som dosiahol najlepsi vysledok.
Scena: na prilbe mam primontovany fotoaparat v ustach mam externu spust do ktorej hryziem a tym cvakam. Som skydiver. S priatelmi vyskocime s lietadla a pri volnom pade sa chceme fotit (lepsie povedane ja fotim ich). Svetelne podmienku su vzdy idealne, tj. slnko bije najviac (kedze sa skace len v peknom pocasi, pripadne vyskakujeme nad oblakmi kde je slnko naozaj ostre).

Na automatike mi to nefoti dobre, zaberi su rozmazane, mam tam nejaky rezim "S" co predpokladam ze je sport s prioritou uzavierky, ale neviem ako ju mat nastavenu. Vyvazenie bielej pouzivam AWB, meranie na cely snimok. Mate radu ako mam mat nastavene rychlost a ISO?
teraz pouzivam 1/800, ISO 400 ale dost casto je to rozmazane a farby nie su verne (to mozno bude kvalitov aparatu, objektivu - bielu chyta do modra). Neviem ci to je tym ze to nevie dobre zaostrit v tom pohybe. Objektiv mam 16mm.

dakujem za kazdu radu
 
afro22
2011-05-12 22:19:06+02
mrco: tak dnes som skusal ISO nastavit ako si radil, ISO 200, priorita uzavierky 1/500,
clonu daval fotak sam (8,9) a AF som zmenil na manual, zaostril som na zemi objekt na 2m a naozaj zo vzduchu boli fotky OK.
Len prisiel zapad slnka a bol som v haji... takze co nastavit pri sunsete?
btw: pozdravuje ta jano vrbko
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()