Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Nočne fotenie

butthead
2011-05-20 10:28:49+02
Ludia, chystame sa s partiou cez noc na nitra-zobor (pyramida), planujem si zobrat aj svoju fototechniku.. Mam canon eos 500D, kit objektiv 18-55 a canon 70-200 4/f L ISM, samozrejme stativ a infra spust.. Idem tam fotit prvy raz. Da sa povedat ze som zaciatocnik fotim zhruba 2-3 mesiace, mam nafotenych >5000 zaberov... Otazne je ci nieje zbytocne tahat tolko techniky hore, kedze objektiv 70-200 nema IS a co sa tyka svetelnosti tiez nieje bohvieco, cize bude treba nastavovat vyssie casy. Chcel by som zachytit nejake kvalitne zabery nocnej nitry, ak bude jasno tak aj oblohu s hviezdami a rozne ine kompozicie. Alebo si poviem, ze za pokus to stoji a skusim. Len chcem mat batoh co najlahsi
 
alank0
2011-05-20 10:38:16+02
Ak mas stativ tak je jedno ci objektiv ma IS alebo nie..videl by som to skorej na ten 70-200 ako setak... ale sak vyskusaj obidva... dobre priclon.
 
mirosz
2011-05-20 10:41:17+02
príspevok od: butthead
Ludia, chystame sa s partiou cez noc na nitra-zobor (pyramida), planujem si zobrat aj svoju fototechniku.. Mam canon eos 500D, kit objektiv 18-55 a canon 70-200 4/f L ISM, samozrejme stativ a infra spust.. Idem tam fotit prvy raz. Da sa povedat ze som zaciatocnik fotim zhruba 2-3 mesiace, mam nafotenych >5000 zaberov... Otazne je ci nieje zbytocne tahat tolko techniky hore, kedze objektiv 70-200 nema IS a co sa tyka svetelnosti tiez nieje bohvieco, cize bude treba nastavovat vyssie casy. Chcel by som zachytit nejake kvalitne zabery nocnej nitry, ak bude jasno tak aj oblohu s hviezdami a rozne ine kompozicie. Alebo si poviem, ze za pokus to stoji a skusim. Len chcem mat batoh co najlahsi
Zober vsetko co si spominal, nie je toho az tak vela a na zobor to nie je zas taka brutalna tura. Nitra v noci je pekna, z pyramidy pohlad na hrad, mesto...Ale mne sa pacil aj pohlad z opacnej strany. Ako ked prichadzas z dialnice od Serede, tak zobor je vysvieteny ze vyzera ako velkomesto...ako Beverly Hills
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-20 10:48:21+02
Musis sa rozhodnut, ci ides fotit alebo sa nalahko prechadzat.
 
butthead
2011-05-20 12:52:18+02
Zoberem komplet vybavenie, aspon si zacvicim Diky za postrehy.
 
Robco
2011-05-20 13:45:52+02
Zober vsetko. Ja ti tam odporucam ist uz niekedy na zaciatku zlatej hodinky. okolo 19:00 by tam stacilo byt. daju sa tam spravit celkom pekne fotky. odporucam z pyramidy prejst aj na vrch zobor. tam su tiez pekne miestecka z vyhladom na vysielac.
 
keko
2011-05-20 13:52:13+02
príspevok od: butthead
Ludia, chystame sa s partiou cez noc na nitra-zobor (pyramida), planujem si zobrat aj svoju fototechniku.. Mam canon eos 500D, kit objektiv 18-55 a canon 70-200 4/f L ISM, samozrejme stativ a infra spust.. Idem tam fotit prvy raz. Da sa povedat ze som zaciatocnik fotim zhruba 2-3 mesiace, mam nafotenych >5000 zaberov... Otazne je ci nieje zbytocne tahat tolko techniky hore, kedze objektiv 70-200 nema IS a co sa tyka svetelnosti tiez nieje bohvieco, cize bude treba nastavovat vyssie casy. Chcel by som zachytit nejake kvalitne zabery nocnej nitry, ak bude jasno tak aj oblohu s hviezdami a rozne ine kompozicie. Alebo si poviem, ze za pokus to stoji a skusim. Len chcem mat batoh co najlahsi
5000 zaberov hovoris? To ja mam s digitalom za 2 a pol hodiny
 
butthead
2011-05-20 14:17:16+02
no a kolko z toho mas odpad ?
ja sa radsej potrapim s nastaveniami a fotim pomalsie, ako keby som mal generovat tony odpadu.. ale musim povedat, ze cim dalej, tym viac zaberov nafotim.
 
andreewp
2011-05-20 17:17:20+02
príspevok od: butthead
no a kolko z toho mas odpad ?
ja sa radsej potrapim s nastaveniami a fotim pomalsie, ako keby som mal generovat tony odpadu.. ale musim povedat, ze cim dalej, tym viac zaberov nafotim.
ja by som to nazval takou typickou začiatočníckou chybou, nafotiť všeličo je pekné ale potom doma človek zistí že polovica je zle exponovaná, toto mohlo byť ináč a nakoniec z toho nieje nič . Osobne niekedy spravím len pár cvakov, keď sa mi niečo pozdáva . Potom to triediť v PC je horšie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()