Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako fotit netuctovu wildlife

eiger33
2011-05-27 20:28:01+02
Ahojte, sledujem tu casto wildlife fotky, ktore su pekne, ale obcas uz trochu tuctove. Strasne ma vsak zaujalo fotenie wildlife so sirokacom... (len skoda, alebo nastastie? ze na slovensku nemame take zvierata(mozno medved?)) Ved posudte sami.
http://1x.com/photo/41886/all/popular-week
 
keko
2011-05-27 20:30:18+02
príspevok od: eiger33
Ahojte, sledujem tu casto wildlife fotky, ktore su pekne, ale obcas uz trochu tuctove. Strasne ma vsak zaujalo fotenie wildlife so sirokacom... (len skoda, alebo nastastie? ze na slovensku nemame take zvierata(mozno medved?)) Ved posudte sami.
http://1x.com/photo/41886/all/popular-week
Nechcem ta urazit, ale moj nazor, ze prave prilozene foto je hodne tuctove ...
 
tomis.ales
2011-05-27 23:32:43+02
Ked si nieco skutocne dobre odfotis, urcite ti to nebude pripadat tuctove. Totiz, kym sa ti podari "tuctova" wild life fotka pretece este vela vody, kamo.
Ked chces nieco ako je na tvojej ukazke, myslim ze je jasne ako to fotit. Sirokac. A bud budes drapkat do medveda/tygra, alebo pouzijes hlavu a kupis si fotopascu/radiovu spust a pred tym samozrejme vycihas miesta.
P.S. Medzitym ako budes cakat sa nezabudni holit, aby ta nejaky polovnik nestreli, ze si lesna zver.
 
Big Lebowski
2011-05-27 23:50:04+02
Skús začať "tuctovými" fotkami, potom uvidíš...
 
brki
2011-05-28 08:23:27+02
spravme to takto - odfoť širokáčom (napr. na 12 mm) medveďa, svorku vlkov, líšku, vretenicu a svišťa. Musí to byť z voľnej wild prírody, žiadne zajatie, ZOO. Uverejni to a potom budeme pokračovať v diskusii, ak bude s kým. Určite sú takéto fotky zaujímavé, pôsobivé, ale keď skúsiš úlohu splniť, pochopíš, prečo ich je pomenej a každý hlúpo používa sklá od 200 mm vyššie. Úloha je ľahká ...všetky tie zvery žijú v našej nature.
P.S. na odľahčenie - aj ja som pred týždňom fotil na širokáč wild life www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/203294/attack/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-28 10:12:51+02
Bear ma veverickyu rybim okom, je to dostatocne netuctova wildlife?
 
tomis.ales
2011-05-28 10:48:44+02
príspevok od: conan7
Tak to si zavalil
 
PeterMarek
2011-05-28 10:48:55+02
príspevok od: eiger33
Ahojte, sledujem tu casto wildlife fotky, ktore su pekne, ale obcas uz trochu tuctove. Strasne ma vsak zaujalo fotenie wildlife so sirokacom... (len skoda, alebo nastastie? ze na slovensku nemame take zvierata(mozno medved?)) Ved posudte sami.
http://1x.com/photo/41886/all/popular-week
Veľa atraktívnych "wildlife" fotiek vzniká s použitím nástražných systémov. Namontujte aparát niekam na chodník po ktorom chodí zver k vode alebo za potravou spolu s nejakých spúšťacím mechanizmom a potom vytriedite kopu odpadu a ostanú fotky, ktoré sa s osobnou prítomnosťou fotografa urobiť nedajú. Je to náročné na čas, znalosti a samozrejme aj financie.

Druhá možnosť je nesnažiť sa fotiť "wildlife" ale vizuálne zaujímavé fotografie s istým konceptom kde akokeby len tak btw bude prítomná aj divá zver. Netreba ausgerechnet porátať tigrovi koľko ma zaplombovaných zubov ak bude výtvarne zakomponovaný do zmysluplného celku.

Už si presne nespomínam či to bolo na poslednom alebo predposlednom Mesiaci fotografie - ale bola pekná výstava wildlife fotiek v Umeleckej besede. Veľa dobrých fotiek, ktoré by obstáli aj mimo kategóriu wildlife a zaujali aj tých čo sa o túto kategóriu nezaujímajú lebo presahovali svoj pôvodný žáner...
 
Nico 1
2011-05-28 11:17:55+02
príspevok od: tomis.ales
Ked si nieco skutocne dobre odfotis, urcite ti to nebude pripadat tuctove. Totiz, kym sa ti podari "tuctova" wild life fotka pretece este vela vody, kamo.
Ked chces nieco ako je na tvojej ukazke, myslim ze je jasne ako to fotit. Sirokac. A bud budes drapkat do medveda/tygra, alebo pouzijes hlavu a kupis si fotopascu/radiovu spust a pred tym samozrejme vycihas miesta.
P.S. Medzitym ako budes cakat sa nezabudni holit, aby ta nejaky polovnik nestreli, ze si lesna zver.
Trefa
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-05-28 11:51:02+02
širkokačom na leva je bud samovražda alebo brutalne extremne nasadenie ( žeby z ochrannej klietky, draždiaci leva kusom mäsa ? možno... ) širokačom sa tu robia "netuctove" fotky naších kravičiek co sa mi celkom lubi...
 
Johnny
2011-05-28 14:00:05+02
ja sa hlavne zameriavam na divo zijuce zvierata a viem kolko namahy stoji za kazdou dobrou fotkou(x hodin stravenych v lesoch a na lukach pozorovanim spravania a zvykov zvierat) tak si nemyslim ze by taketo fotky boli tuctove. treba vyhladavat zaujmave prostredia a situacie, ktore dodaju fotke iskru. precitaj si popis k tomu levovi, bolo to fotene na dialku z auta, je to pekna fotka, ale priblizit sa k jelenovi na 10m bez toho aby ta neobjavil tak to je pop.ci.
 
martin9113
2011-05-28 21:18:46+02
príspevok od: eiger33
Ahojte, sledujem tu casto wildlife fotky, ktore su pekne, ale obcas uz trochu tuctove. Strasne ma vsak zaujalo fotenie wildlife so sirokacom... (len skoda, alebo nastastie? ze na slovensku nemame take zvierata(mozno medved?)) Ved posudte sami.
http://1x.com/photo/41886/all/popular-week
keby si fotil medveda sirokacom asi by si medzi namy dlho nepobudol. ale srnku sirokacom nafotis jednoducho. len skoda ze bude velka asi ako mucha na stene.
 
Neil
2011-05-28 22:05:19+02
http://www.vincentmunier.com/
videl som aj reportazne videa ako a kam chodi, ako robi..ked si len precitam otazku tohto vlakna, tak musel sem dat tohto pana francuza
 
lochnes
2011-05-28 23:59:47+02
príspevok od: conan7
Skoro mi cvrklo...
Veru treba začať tým tuctovým
 
werdza
2011-06-01 01:11:27+02
Tu netuctovost treba mat v sebe, alebo dostat do seba aj v ostatnej tvorbe, vsimat si svet trochu inac a potom vsetko, co budes fotit sa budes snazit fotit netuctovo, napriklad ja som sice nikdy wild life nefotila, ale chapem, ze tie hodiny stravene cakanim nafotku su po vacsine unavne a ten dotycny fotograf je vacsinov rad za kazdu fotku, ktora je po technickej strake ok, aj, ked svetlo bolo obycajne, hlavne teda zo zaciatkov jeho fotenia wildlife... Ale mna osobne take obycajne, tuctove fotky moc nezaujmu, teda srnec v obycajnom svetle, obycajne zakomponovany a podobne. Radsej mam napriklad siluetovky, aj, ked je tam zviera male, cierny kopec silueta, na nom siluety srncov... alebo inac netuctove pohlady, hranie sa napriklad so zakomponovanim travy a podobne. A link na toho francuza, uzasne fotky
 
dodo_bb
2011-06-01 08:20:22+02
tu na videu na tejto stránke máš návod, ako to robí Benny Rebel
http://english.benny-rebel.de/
 
snowball
2011-06-01 08:50:59+02
Skoda je, ze na slovensko narodny zver je potkan a koza.
 
Fatty
2011-06-01 10:01:12+02
príspevok od: eiger33
Ahojte, sledujem tu casto wildlife fotky, ktore su pekne, ale obcas uz trochu tuctove. Strasne ma vsak zaujalo fotenie wildlife so sirokacom... (len skoda, alebo nastastie? ze na slovensku nemame take zvierata(mozno medved?)) Ved posudte sami.
http://1x.com/photo/41886/all/popular-week
však autorko to tam sám popisuje: sedel v aute, vystrčil z okienka foťák na monopode a cez dialkovú spúšť cvakol liona
thats the secret
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()