Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Produktová foto

gerbera
2011-07-11 12:33:51+02
Chcela by som nafotit par fotografii tanierov a krystalu.
Ake mate skusenosti s fotostanmi? Mam trochu obavu, ze sa mi tam nebudu ani trochu lesknut. Alebo by bolo lepsie pouzit fotostol plus dazdnik, prip. softbox?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-07-11 12:52:18+02
Sklo je najtazsi obor produktovej fotografie spolu s pivom Najlepsim riesenim je specializovany workshop.
 
Marek Janicko
2011-07-11 13:32:20+02
Fotenie skla je hotova veda.
Chces spravit produktovu fotku skla? Tak sa tomu povenujes nejeden vecer, aby si dosihaol uspokojivy vysledok.
Plus problem skla je, ze cast svetla prejde, cast sa pohlti a cas sa odrazi. Takze cele fotenie bude o tom, ako zachytit svetlo. A neviem co pouzivas za osvetlenie, ale na blesk zabudni.
Plus velakrat sa nielen svieti ale pouzivaju sa i odrazne plochy, ktore ti tienuju sklo pod urcitym uhlom.
Inac kristal je aj divoky na odlesky. Niektore plochy pod blbym odleskom budu vyzerat, ako prepalene miesto.

Radsej daj zakazku niekomu, kto sa s tym zaobera a opytaj si nejake sprepitne za dohodenie zakazky. Usetris si nervi.
 
gerbera
2011-07-11 14:35:59+02
vdaka aspon za par rad... Len by som chcela vediet, ze ci mi bude stacit ten fotostan alebo nie.
To nie je na zakazku Chcem to skusit. Ked to ani trochu nepojde, tak asi bude treba ten workshop.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-07-11 14:50:19+02
príspevok od: gerbera
vdaka aspon za par rad... Len by som chcela vediet, ze ci mi bude stacit ten fotostan alebo nie.
To nie je na zakazku Chcem to skusit. Ked to ani trochu nepojde, tak asi bude treba ten workshop.
Fotostan sa hodi skor na fotenie beznych materialov. Sklo sa svieti inak, pracujes tam prakticky len s odleskami.
 
dushki
2011-07-11 14:50:42+02
Jan Pohribný-Kreativní světlo ve fotografii
http://www.martinus.sk/?uItem=106152

 
lacikam
2011-07-12 23:55:57+02
príspevok od: gerbera
vdaka aspon za par rad... Len by som chcela vediet, ze ci mi bude stacit ten fotostan alebo nie.
To nie je na zakazku Chcem to skusit. Ked to ani trochu nepojde, tak asi bude treba ten workshop.
Nie, nie. Som síce nepriateľ WS, ale to, čo napíšem je jeden z dôvodov - prečo. Žiadny profík ťa nebude učiť základy, ani "prezrádzať" finty, ku ktorým došiel rokmi praxe - a už vôbec nie základy, odhliadnuc od toho, že toho je toľko, že to vydá na pár kníh. Poradím Ti skvelú knihu o svietení. Mám ju a niektoré vety som čítal 3x, kým som pochopil - je "hustá" na informácie a tam sa dozvieš "teóriu"(základy) a až tak - až si to vyskúšaš aj v praxi (myslené doma, ako si sa chystala) - potom si nájdi WS a choď to tam dopilovávať.
 
lacikam
2011-07-13 00:06:27+02
Hm, sorka. Kniha tu : dokonca aj nejaké ukážky z nej... Nákresy, vysvetlenia. Výborná kniha.
http://www.zonerpress.sk/kniha/pre-grafikov-a-fotografov/fotografie-svetlo-naucte-se-techniky-fotografickeho-sviceni#diskuse
 
lacikam
2011-07-13 00:12:30+02
Tie "ukážkové stránky" (a linky na ne) nežijú. Nevadí, ak si sam prišla poradiť, nemáš inú možnosť, iba veriť rade. A ja to myslím vážne. Tú knihu mám a je skvelá, ako učebnica. Ak pôjdeš po poriadku a každú situáciu v knihe si skúsiš aj "naživo" - bude z Teba minimálne teoreticky pripravený fotograf.. Potom ten WS nebude = vyhodené peniaze.
 
pxls.jpg
2011-07-13 02:58:00+02
príspevok od: lacikam
Hm, sorka. Kniha tu : dokonca aj nejaké ukážky z nej... Nákresy, vysvetlenia. Výborná kniha.
http://www.zonerpress.sk/kniha/pre-grafikov-a-fotografov/fotografie-svetlo-naucte-se-techniky-fotografickeho-sviceni#diskuse
za tuto knihu sa prihovaram aj ja. uci princip a neubifluje len "osvedcene pravidla" na fotenie toho ci tamtoho.
 
tomis.ales
2011-07-13 10:01:50+02
príspevok od: gerbera
vdaka aspon za par rad... Len by som chcela vediet, ze ci mi bude stacit ten fotostan alebo nie.
To nie je na zakazku Chcem to skusit. Ked to ani trochu nepojde, tak asi bude treba ten workshop.
Na fotostan zabudni, z neho dostanes nudny a plochy obraz. Na rozdiel od Snejka, ktori to asi nikdy nerobil , ti blesk doporucujem, vlastne sa to ani inac neda. Nebudem ti to tu vysvetlovat, to sa neda. Kup si tuto knihu.
shop.ephoto.sk/fotografie-and-svetlo-naucte-se-techniky-fotografickeho-sviceni.html
Je tam popisane vsetko o foteni skla a lesklych veci, okrem ineho. Podla tejto knihy som odfotil svoju prvu (a jzatial edinu) SKLO fotku.
www.ephoto.sk/uzivatel/uzivatel-12308806522887/fotografie/108805/pivo/
Nie je dokonala, ale je to prvotina. Pouzil som tri blesky a keby som mal stvrty, dosvietil by som este penu. Da sa to ale urobit aj s trvalymi svetlami (mozno iba so svetlom od okna), zalezi co chces.
 
PeterV
2011-12-14 16:13:15+01
Ahojte.

Pls, radu.
Rad by som skusil produktove foto a zhanam svetla plus stan.
Chcem sa opytat, ci je podla vas vhodna takato volba:

http://oehling.cz/inshop/studiove-prosvetlovaci-bo xy/helios-quadrolight-80-standard-kit-s97119-[id-2 52650].html
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-14 16:24:59+01
príspevok od: PeterV
Ahojte.

Pls, radu.
Rad by som skusil produktove foto a zhanam svetla plus stan.
Chcem sa opytat, ci je podla vas vhodna takato volba:

http://oehling.cz/inshop/studiove-prosvetlovaci-bo xy/helios-quadrolight-80-standard-kit-s97119-[id-2 52650].html
A co pre teba znamena produktova foto? Sperky, vrtacky, sklo, bager? Ma to byt profi, alebo na tuctovu webovu stranku zastrceneho malopredajcu? Cim to budes fotit? Co od toho ocakavas? Vies fotit?
 
PeterV
2011-12-14 16:34:27+01
Tu mam web, aby si mal predstavu.
www.vrabelpeter.sk

Tam ale produktove foto nenajdes.
Islo by o predajne fotografie pre fotobanky.
Vselico mozne, napriklad jedlo a podobne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()