Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

fotenie interierov ceny

goodlight
2011-07-23 18:43:15+02
ahojte,
chcel som sa opytat, ci my viete poradit, kolko sa vacsinou plati, za fotografovanie interieru...jedna sa o par fotiek asi dvoch miestnosti... predajna a nejake dve tri fotky exterierovej architektury . som z BA, tak ta cena prosim na BA a okolie. Nechcem totiz ist pod cenu, lebo aj profici musia z niecoho zit zial na nete som nenasiel, kolko sa za take fotenie berie. Za kazdu info budem vdacny
Vdaka
 
goodlight
2011-07-24 23:33:06+02
nikto neviete poradit??
 
werdza
2011-07-24 23:43:32+02
zalezi aj od nich, kolko su schopny investovat, niekto ma tolko, ze mu nevadi dat za jednu fotku 20 eur niekto ledva 5, ale to som len tak strelila, lebo tiez neviem, v akych sumach sa taketo ceny pohybuju, ale aby ti pri cene nepovedali, ze to je vela, najdeme si lacnejsieho. tiez som zvedava, na tie ceny.
 
staleusmiaty
2011-07-24 23:55:57+02
Ak môžem poradiť, cenu by som skôr odvíjal od množstva času, ktoré budeš potrebovať na fotenie a následný postproces - určiť si koľko stojí hodina tvojej roboty je väčšinou jednoduchšie ako ohodnotiť jednu fotografiu - to môže byť dosť relatívne... záleží, kde majú byť fotky použité a tak...
 
Kaiman81
2011-07-25 00:24:03+02
Hmm a čo tak cenu podla svojich schopností a nie podla toho čo ya to berie niekto...
berieš fotenie za peniaze a nevieš si ho naceniť?
 
flash007
2011-07-25 01:07:33+02
Zvol si plan -- kolko fotiek musis odfotit aby si nafotil tie izby damje tomu 5 potom kolko casu stravis nad jednou fotkou a x 5 cize dajmetomu hodina ( co ja viem kto sa kolko babre v softe )cize mas zatial hodinu prace na PP potom + cena CD + cesta ( benzin, listky )+ samostatne fotenie alebo cakanie na godota , a nakoniec strava cize vyjde ti nejaky cas ktory natom stravis + rezijne naklady na elektriku, nervy atd nakoniec prijdes na sumu ktoru by si mal pytat ak vyjde vysoka tak uber z casu na PP ))) ale nie ubez zo mzdy . Netreba sa bat povedat svoju cenu, inac sa nikde nepohnes a budes stale rozmyslat kolko tvoja praca stoji .
 
rumrunner
2011-07-25 08:34:25+02
hodina fotenie, hodina postproces. nepoznam konkretnu situaciu cize odhadujem. Pytal by som 15 Eur na hodinu plus naklady
 
goodlight
2011-07-25 09:08:35+02
nejde o to , ze by som sa bal povedat ceny... skor som sa pytal preto, aby nenastali dva extremy a to ze zapytam moc vela(lepsi pripad), ale to by zrejme nepreslo a potom moc malo. To by ma trapilo asi viac, kedze by som nicil ceny na "trhu". Sam to poznam pri inych zanroch fotografie, ze sa foti zadarmo alebo za take smiesne peniazky, ze by som z toho nepokryl ani cestu
 
JOK3R
2011-07-25 09:22:32+02
príspevok od: goodlight
nejde o to , ze by som sa bal povedat ceny... skor som sa pytal preto, aby nenastali dva extremy a to ze zapytam moc vela(lepsi pripad), ale to by zrejme nepreslo a potom moc malo. To by ma trapilo asi viac, kedze by som nicil ceny na "trhu". Sam to poznam pri inych zanroch fotografie, ze sa foti zadarmo alebo za take smiesne peniazky, ze by som z toho nepokryl ani cestu
Tvoje obavy ako tvojou zrejme prvou zákazkou "zničíš" ceny na trhu mi prídu trochu úsmevné
 
valec86
2011-07-25 09:27:57+02
clovek ktory si xe fotenim privyrobit by mal poznat svoju cenu. myslim si ze ten kto si fotenim privyraba uz vie kolko moze za dany druh fotenia opytat
 
goodlight
2011-07-25 09:29:33+02
príspevok od: JOK3R
Tvoje obavy ako tvojou zrejme prvou zákazkou "zničíš" ceny na trhu mi prídu trochu úsmevné
tebe to mozno pride usmevne, ale ked toto urobi vela ludi, tak by si sa divil aky exekt to ma... poznam par fotografov, ktory sa tomu venuju na plny uvazok a v poslednom case sa rozhliadaju po niecom inom, prave z tychto dovodov, ktore tu uvadzam
proste som len nechcel prispiet svojou trochou
 
JOK3R
2011-07-25 09:45:55+02
príspevok od: goodlight
tebe to mozno pride usmevne, ale ked toto urobi vela ludi, tak by si sa divil aky exekt to ma... poznam par fotografov, ktory sa tomu venuju na plny uvazok a v poslednom case sa rozhliadaju po niecom inom, prave z tychto dovodov, ktore tu uvadzam
proste som len nechcel prispiet svojou trochou
No to by ma zaujímalo koľko tých fotografov začínalo s cenami aké má teraz. Ak by si mal pre mňa fotiť a zapýtaš si toľko ako nejaký profi fotograf čo sa s tým živí, prečo by som mal dať zákazku tebe? Každý začínal a aj veľa profíkov zo začiatku určite fotilo pod cenu, takže by som si z toho nerobil ťažkú hlavu. Ver že dobrý fotograf má plný kalendár na rok dopredu a nejaké tvoje hodinové fotenie interiéru mu vôbec vadiť nebude aj keby si to robil zadarmo
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()