Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Hádanka

Fatty
Fatty 2011-08-08 17:48:02+02
ktorá snímka je zo zrkadlovky a ktorá z kompaktu?
 
LastHit
2011-08-09 10:33:08+02
Myslim ze pochopila vacsina, ale porovnava sa neporovnatelne. Ked je niekto vuuul, tak aj spickovu fotku zmrvi vo PS. Dnes uz je prilis vela moznosti ako sa da fotka spravit dobre a ako pokazit. Kvalitny fotak je len jedna z moznosti
 
Marek Janicko
2011-08-09 10:58:01+02
Dokazovat to, ze i s kompaktom sa daju spravit lepsie fotky, ako s DSLR je riadna blbost. Kazdy vie, ze to nieje problem.
Ale my si nekupujeme zrkadlovky preto, ze by sme sa chvalili, ze na to mame, ale preto, ze sa chceme hrat. A chlapy su dobry pokial sa hraju.
 
lu_boss
2011-08-09 11:26:50+02
príspevok od: Marek Janicko
Dokazovat to, ze i s kompaktom sa daju spravit lepsie fotky, ako s DSLR je riadna blbost. Kazdy vie, ze to nieje problem.
Ale my si nekupujeme zrkadlovky preto, ze by sme sa chvalili, ze na to mame, ale preto, ze sa chceme hrat. A chlapy su dobry pokial sa hraju.
... mne sa najviac paci, ako si mnoho ludi po kupe fotoaparatu potrebuje dokazat, ze to bola neomylna a skvela kupa zasluhujuca pochvalu od kazdeho, kto sa o tom dozvie
A, pokial niekto dokaze skvelo fotit s kompaktom, nik z nas mu v tom branit nebude
 
haplo602
2011-08-09 12:52:18+02
príspevok od: lu_boss
... mne sa najviac paci, ako si mnoho ludi po kupe fotoaparatu potrebuje dokazat, ze to bola neomylna a skvela kupa zasluhujuca pochvalu od kazdeho, kto sa o tom dozvie
A, pokial niekto dokaze skvelo fotit s kompaktom, nik z nas mu v tom branit nebude
nooo ... ono ludia tu davaju automaticky nizke TK znamky ked si vsimnu kompakt ... uz som take videl ....
 
lu_boss
2011-08-09 16:54:48+02
príspevok od: haplo602
nooo ... ono ludia tu davaju automaticky nizke TK znamky ked si vsimnu kompakt ... uz som take videl ....
... asi mas pravdu, ja exif neskumam a ak hodnotim, tak slovne...
A som zastanca zmazania EXIF-U. Nurat sa v exife je podla mna rovnaka hlupost, ako skumat akou kamerou bol natoceny film a akymi svetlami sa na hercov svietilo - koho toto pri pozerani filmu v kine zaujima ?
Ale, nechcem odbocovat od temy, skratka a jasne, ak je niekto, kto automaticky dava nizke hodnotenie za TK, ak je to fotene kompaktom, tak ma taky nejaky problem, ktory som popisoval
 
TTL
2011-08-09 17:23:54+02
Ono celkovo hodnotit TK na takom malom formate ako je web je blbost. Da sa ale predpokladat, ze dobra zvacsenina z DSLR bude lepsia ako rovnako dobra foto z kompaktu Ak teda nechceme vysoku hlbku ostrosti, vtedy to moze byt zas naopak.
 
portos
2011-08-12 07:53:06+02
Suhlas 100 percent. Toto leto som val dva extremy. Fotil som chvilu s kamosovim Nikon D3S tak to je fakt brutal fotak,. Potom som zas zabudol svoju Sony HX1 doma a fotil som s nasim Nikon Coolpix L3 a poviem vam ze kazdy kto tvrdi ze UZ su to iste ako kompakty, maju ten isty pidi porcesor a to je asi tak co maju spolocne, tak nemusel tyzden fotit z kompaktom.

Ta ergonomia, dostupnost funkcii a celkova funkcionalita je na upne inej urovni. Pochopil som ze moja Sony HX1 nieje zrkadlovka ale ani kompakt ale slusny UZ, ktory fotenie posuva niekde inde.

A porvnavat mobily k kompaktom mi prijde uplne scestne.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()