Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotografovanie portrétu so softboxom - interiér

peto5o
2011-09-19 08:37:28+02
Prajem pekný deň všetkým.

Prehľadal som stránky e-photo, no nenašiel som nejaké rady, ktoré by sedeli na môj dotaz.

Chcel by som sa opýtať na nejaké rady, tipy, skúsenosti poprípade ukážky ohľadom fotografovania v interiéry, samozrejme domácom. Mám na mysli fotografie typu - dokladové či tablové. Stačí k tomu softbox, dáždnik a 2 externé blesky + nejaké to svetlo?

Dokáže komunikovať D90tka s SB 800 a 900 diaľkovo v režime TTL?

Tajne dúfam, že za toto vlákno nedostanem bann

Vopred Ďakujem!
 
NemesiS
2011-09-19 08:47:51+02
myslím že bohato, minimálne na dokladové.
ak ti poviem že v mojom meste, keď som potreboval fotku na jeden doklad, a prišiel som do fotoateliéru sa odfotiť, teta ma posadila na stoličku pol metra od steny, vzala si foťák s nasadeným bleskom, postavila sa predomňa z nadhľadu, prizooooooooooooooomovala, BANG a fotka je na svete.
 
peto5o
2011-09-19 08:58:41+02
Ide mi skôr o to, že fotografie sú také neprirodzené... mám dojem, že ani neviem, či ten softbox a dáždnik mám správne rozložený ... je to len prvý pokus, len to nejak nejde
 
keko
2011-09-19 09:24:49+02
Dve svetla spravidla stacia. Jedno tzv hlvne s vacsou intenzitou a druhe, doplnkove viac difuzne s intenzitou o 1/2 az 1a1/2 clony nizsou, ako hlavne svetlo. CHcelo by to ale este svetlo na pozadie a jedno este tzv kontra do vlasov (v pripade plesiny treba vypnut). Ale trufol by som si aj s jednym svetlom a dobrou odraznou plochou.
Cim je plocha softboxu vacsia, cim je tato plocha blizsie k tvari, tym je svetlo maksie. Dazdniky byvaju rozne. Bud budu polopriesvitne a daju sa pouzit na obe strany, alebo su z vnutra biele a z vonku cierne, je to kvoli tomu, aby si si neblyskal do objektivu. Dazdnik dava trosku iny typ svetla, ale spravidla mnej vhodny, ako sftbox. Jeho jedinou vyhodou je rychla montaz a castokrat vacsia plocha. ALe dobry softbox povedzme s plochou vacsou ako 1m stvorcovy je to prave svetlo pre fotografa, co to s farebnym portretom mysli vazne.
Kup si knizku o portrete, povedzme od p. profesora Smoka z antikvariatu.
 
conan7
2011-09-19 10:13:59+02
Jozef Peniak ti pripravuje celú sériu článkov na to, chvíločku počkaj, možno už onedlho pustí druhý diel.

ináč je to typické. ani svetlá si nevieš rozložiť a už ideš fotiť oznamká....
 
peto5o
2011-09-19 10:22:05+02
Ďakujem, budem sa tešiť.

Oznamká ani nie nejde tu o zárobok.


Chvíľočka znamená par hodín? dní? týždňov?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-19 10:31:15+02
príspevok od: conan7
Jozef Peniak ti pripravuje celú sériu článkov na to, chvíločku počkaj, možno už onedlho pustí druhý diel.

ináč je to typické. ani svetlá si nevieš rozložiť a už ideš fotiť oznamká....
ten kto si cih vie rozložiť už oznamká radšej nefotí pokiaľ nemusí samozrejme
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-19 10:35:06+02
príspevok od: peto5o
Ide mi skôr o to, že fotografie sú také neprirodzené... mám dojem, že ani neviem, či ten softbox a dáždnik mám správne rozložený ... je to len prvý pokus, len to nejak nejde
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/fotografujeme-v-studiu/
a kukni ku mne na blog tam máš tam kadečo ja si čo rozostaviť, možno sa ti bude hodiť
www.jozefpeniak.blogspot.com možno to bude jednoduchšie pre teba ako lúskať fotoškolu
 
conan7
2011-09-19 10:43:26+02
príspevok od: Jozef Peniak
ten kto si cih vie rozložiť už oznamká radšej nefotí pokiaľ nemusí samozrejme
no presne si povedal čarovné slovo "pokiaľ nemusí" treba si na odvody zarobiť nejako ale celkovo nie je to zlý biznis ked máš dobrý workflow....
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-19 10:47:35+02
príspevok od: conan7
no presne si povedal čarovné slovo "pokiaľ nemusí" treba si na odvody zarobiť nejako ale celkovo nie je to zlý biznis ked máš dobrý workflow....
tak tak, hlavne musia pekne "plynúť" tí študenti a nechodiť po dvoch workflow mám potom už vynikajúci...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()