Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotografické workshopy jeseň 2011 - budú nejaké?

j.a.r.o.
2011-09-20 18:05:41+02
Pozerám a v aktuálnych workshopoch nenachádzam žiadnu tému. Nebudete organizovať žiadne jesenné workshopy (jesenná príroda atď.)?
 
Jerry C.
2012-01-26 10:22:54+01
Ani jesenné ,ani zimné a ani jarné ???? Vyzerá to tak,že ephoto s workshopmi nadobro skončilo ,čo je škoda ,lebo mne tie dva na ktorých som bol výrazne pomohli .
Zdá sa ,že ephoto túto parketu prepustilo AKF ,ktorým tu v kuse beží banner ,škoda - ceny sú u nich totiž výrazne vyššie.
Ak je to tak,myslím si ,že by sa kolónka "workshopy" mala úplne zrušiť,aby neiritovala návštevníkov portálu.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-26 10:34:08+01
ale niečo bude, len trošku počkajte
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-26 10:43:52+01
Workshopov sa uplne nevzdame. Od vzniku ephota sa situacia s WS zmenila. Len v Bratislave je niekolko velkych spolocnosti, ktore dohromady robia desiatky workshopov mesacne. Miest na workshopy je viac nez je aktualny zaujem. Kazdy ma preto problem s naplnenim WS.

Zvazujeme, akou formou pokracovat. Zvazujeme, ze rubriku WS ponukneme ostatnym spolocnostiam a stanesa centrom ponuky vzdelavania.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-01-26 11:21:24+01
Karol rád by som dal aj trochu svoj pohľad, ak môžem. Z tém čo zaujímajú z workshopov mňa, ste snáď jediný ponúkali možnosť workshop s Martinom Vrabkom, Ivanom Čanigom, Lubom Špirkom. Ak skončíte s WS rešpektujem, ale bude mi chýbať možnosť ísť na WS k týmto ľuďom.
 
Robert Simeg
2012-01-26 13:03:25+01
príspevok od: Karol Srnec
Workshopov sa uplne nevzdame. Od vzniku ephota sa situacia s WS zmenila. Len v Bratislave je niekolko velkych spolocnosti, ktore dohromady robia desiatky workshopov mesacne. Miest na workshopy je viac nez je aktualny zaujem. Kazdy ma preto problem s naplnenim WS.

Zvazujeme, akou formou pokracovat. Zvazujeme, ze rubriku WS ponukneme ostatnym spolocnostiam a stanesa centrom ponuky vzdelavania.
Ja teda napriklas nemam pocit, ze by ich bolo tak vela, teda aspon o nich neviem Karol, bol som sice len na dvoch WS ale vzdy to bolo cez ephoto a tiez obcas nakuknem do kolonky workshopy, ci sa nieco nebude konat a stale nic : ).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-26 13:20:38+01
príspevok od: Robert Simeg
Ja teda napriklas nemam pocit, ze by ich bolo tak vela, teda aspon o nich neviem Karol, bol som sice len na dvoch WS ale vzdy to bolo cez ephoto a tiez obcas nakuknem do kolonky workshopy, ci sa nieco nebude konat a stale nic : ).
Do leta by sme mali urobit cca 4-5 WS.
 
PsychX
2012-01-26 18:12:42+01
Moj nazor je taky ze keby boli na tie workshopy nizsie ceny tak by na ne chodilo urcite viac ludi. A myslim ze by sa tu naslo aj ovela viac ludi. Neviem ale pripada mi to vsetko trochu divne vsetci chcu z toho len prachy.
zoberem priklad: cca 5 rokov dozadu stal kolotoc na hodoch alebo jarmoku cca 20-25SK dneska je to 3-5€ co je takmer 6x tolko a ludi maju na tych kolotococh sotva polovicku. z mojho pohladu ked vidim ako ked pustaju kolotoc a sedi im tam 2-3 ludia tak mi je dosmiechu. keby to dali aj aj 1-1,5 tak ten kolotoc naplnia a nie raz ale niekolko krat. a presne takto mi pripadaju aj tie workshopy.
Nechcem tvrdit ze vsetky ale, priklad tento kurz stoji 109€/os zoberu 8 ludi cize tj 872€ za 8 hodin.
http://www.akf.sk/Fotokurzy/Nase-fotograficke-kurzy/Portret-v-atelieri
prenajom napr tu stoji dajme tomu 120€ na celu dobu(pri pravidelnych prenajmoch sa da dohodnut aj nizia)
http://www.fotoatelier.co/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=148
modelka, vizaz, makeup nech 150€ a cas jedneho lektora ak sa mu da 25€ tak to je 200€
dokopy je to 470€ a 400€ IDE IM DO VACKU, na reklamu, kampan a proste kraviny aby si mohli dvihat ceny.
Keby ten kurz stal 60€ tak by mali viac ludi. pokryly by to co mali by im zostalo a stale by mohli byt vysmiaty ze maju ludi a maju dobre meno. To je moj nazor a teraz do mna
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-01-26 20:31:41+01
príspevok od: PsychX
Moj nazor je taky ze keby boli na tie workshopy nizsie ceny tak by na ne chodilo urcite viac ludi. A myslim ze by sa tu naslo aj ovela viac ludi. Neviem ale pripada mi to vsetko trochu divne vsetci chcu z toho len prachy.
zoberem priklad: cca 5 rokov dozadu stal kolotoc na hodoch alebo jarmoku cca 20-25SK dneska je to 3-5€ co je takmer 6x tolko a ludi maju na tych kolotococh sotva polovicku. z mojho pohladu ked vidim ako ked pustaju kolotoc a sedi im tam 2-3 ludia tak mi je dosmiechu. keby to dali aj aj 1-1,5 tak ten kolotoc naplnia a nie raz ale niekolko krat. a presne takto mi pripadaju aj tie workshopy.
Nechcem tvrdit ze vsetky ale, priklad tento kurz stoji 109€/os zoberu 8 ludi cize tj 872€ za 8 hodin.
http://www.akf.sk/Fotokurzy/Nase-fotograficke-kurzy/Portret-v-atelieri
prenajom napr tu stoji dajme tomu 120€ na celu dobu(pri pravidelnych prenajmoch sa da dohodnut aj nizia)
http://www.fotoatelier.co/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=148
modelka, vizaz, makeup nech 150€ a cas jedneho lektora ak sa mu da 25€ tak to je 200€
dokopy je to 470€ a 400€ IDE IM DO VACKU, na reklamu, kampan a proste kraviny aby si mohli dvihat ceny.
Keby ten kurz stal 60€ tak by mali viac ludi. pokryly by to co mali by im zostalo a stale by mohli byt vysmiaty ze maju ludi a maju dobre meno. To je moj nazor a teraz do mna
Hmm, dobrý nápad. Založ vlastnú školu, zožeň lektorov, dávaj nižšie ceny. Môžeš z toho žiť.
Zabudol si započítať množstvo ďalších výdavkou. Modelka niečo stojí, technika niečo stojí, priestory neplatia väčšinou na hodinu, ale na celý mesiac, čiže platia aj čas, keď v priestoroch WS nie je. Treba zaplatiť účtovníčku, náklady na web stránku ... Nie vždy sa WS naplní na 100%, dokonca viem, že niektoré WS sa otvárajú už pri účasti 4 ľudí. Tiež nie je riešením nahnať na jeden WS 20 ľudí, ale aká bude tým jeho úroveň? Koľko sa dostanú účastníci k samotnému foteniu? Koľko sa môže lektor každému z nich venovať? ...
 
seifi
2012-01-26 20:54:56+01
príspevok od: PsychX
Moj nazor je taky ze keby boli na tie workshopy nizsie ceny tak by na ne chodilo urcite viac ludi. A myslim ze by sa tu naslo aj ovela viac ludi. Neviem ale pripada mi to vsetko trochu divne vsetci chcu z toho len prachy.
zoberem priklad: cca 5 rokov dozadu stal kolotoc na hodoch alebo jarmoku cca 20-25SK dneska je to 3-5€ co je takmer 6x tolko a ludi maju na tych kolotococh sotva polovicku. z mojho pohladu ked vidim ako ked pustaju kolotoc a sedi im tam 2-3 ludia tak mi je dosmiechu. keby to dali aj aj 1-1,5 tak ten kolotoc naplnia a nie raz ale niekolko krat. a presne takto mi pripadaju aj tie workshopy.
Nechcem tvrdit ze vsetky ale, priklad tento kurz stoji 109€/os zoberu 8 ludi cize tj 872€ za 8 hodin.
http://www.akf.sk/Fotokurzy/Nase-fotograficke-kurzy/Portret-v-atelieri
prenajom napr tu stoji dajme tomu 120€ na celu dobu(pri pravidelnych prenajmoch sa da dohodnut aj nizia)
http://www.fotoatelier.co/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=148
modelka, vizaz, makeup nech 150€ a cas jedneho lektora ak sa mu da 25€ tak to je 200€
dokopy je to 470€ a 400€ IDE IM DO VACKU, na reklamu, kampan a proste kraviny aby si mohli dvihat ceny.
Keby ten kurz stal 60€ tak by mali viac ludi. pokryly by to co mali by im zostalo a stale by mohli byt vysmiaty ze maju ludi a maju dobre meno. To je moj nazor a teraz do mna
Možno máš prehľad, je lacnejšie chodiť na workshopy do ČR ? Ak sme drahší v potravinách, službách, bytoch,..., zákonite by sme mali byť drahší aj v tomto obore. Potom treba zmeniť lokál.
 
Jerry C.
2012-01-26 22:16:18+01
Uff !!!
Ako sa to tu rozprúdilo od rána
No ale som rád ,že neostalo také ticho ako keď j.a.r.o. toto fórum založil.
Na ephoťáckych WS sa mi páčilo aj to,že som mal možnosť sa stretnúť s ľuďmi z ephota,od ktorých som čítal rôzne články,recenzie a /predtým trocha častejšie / aj komentáre,či hodnotenia k uverejňovaným fotkám.Na "beara" Domina Bugára ,Karola Srnca či Jula Kotusa som sa normálne tešil
Mená z AKF či SEDF atď mi ako "mimobratislavčanovi" nič nehovoria.
Viem že ceny ,za ktoré boli WS organizované asi slúžili len na pokrytie nákladov - napr. WS o perspektíve a hĺbke ostrosti stál tuším nejakých 39 eúr,čo si mohol dovoliť aj
hociktorý mladý človek ,študent ap.
Som rád že ephoto pokračuje aspoň v akciách typu Ephoto Day /naposledy mimoriadne dobre - vďa ka Jožko a Karol / a Fotoslovakia.
Osobne by som rád išiel na WS Portrét v exteriéri či Architektúra pokiaľ budú organizované.
Dúfam ,že sa situácia s WS naozaj zlepší,ako sľubuje Karol - držím Vám palce.
 
pxls.jpg
2012-01-27 00:25:00+01
príspevok od: Martin Brojo
Hmm, dobrý nápad. Založ vlastnú školu, zožeň lektorov, dávaj nižšie ceny. Môžeš z toho žiť.
Zabudol si započítať množstvo ďalších výdavkou. Modelka niečo stojí, technika niečo stojí, priestory neplatia väčšinou na hodinu, ale na celý mesiac, čiže platia aj čas, keď v priestoroch WS nie je. Treba zaplatiť účtovníčku, náklady na web stránku ... Nie vždy sa WS naplní na 100%, dokonca viem, že niektoré WS sa otvárajú už pri účasti 4 ľudí. Tiež nie je riešením nahnať na jeden WS 20 ľudí, ale aká bude tým jeho úroveň? Koľko sa dostanú účastníci k samotnému foteniu? Koľko sa môže lektor každému z nich venovať? ...
pri zatiacnickych WS by ucastnikov mohlo byt urcite aj viac a mohli by byt aj menej obsiahle nedavno som tu videl nejake osnovy vecernej skoly pre zaciatocnikov a prislo mi to trosku prepisknute. neviem si totizto predstavit co takemu zaciatocnikovi budem vysvetlovat 3 hodiny o "praci" s hlbkou ostrosti. asi by musel byt natvrdly keby to po 10 minutach nepochopil.

asi to bude take to klasicke zmykanie za trochu kamaradskeho potlaplavania sa po pleciach: "dobre ste to odfotili, tieto WS sa oplatia, robime aj pokracovanie". potlapkavaci su uz taky nas slovensky folklor bol som na zopar takychto kurzoch (vdakabohu nie fotografickych) a od vtedy uprednostnujem literaturu.

nechcem hanobit ziaden foto WS, ale minimalne tie osnovy mi pripomenuli nieco co som uz zazil
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()