Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

ako sa da fotit cez notebook ??

jozkovicz
2011-11-03 11:13:04+01
zdravim,
chcel by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s fotenim cez notebook ? .. Fotim si doma zatiasia a chcel by som napojit svoj fotak (canon 400d) na notebook a cez neho fotit. Je to mozne ? A ak ano, co k tomu vsetko potrebujem, ako to spojazdnim ?? Dakujem za kazdy nazor, ci osobnu skusenost
 
uncle_roxor
2011-11-03 11:24:46+01
pokial viem, toto vsetko dokaze soft, ktory Canon pribaluje k fotakom od vyroby (je to sucastou DPP, program sa vola tusim EOS Utility, alebo cosi podobne) ... v kazdom pripade ja som na svojom 500D uspesne fotil z notasu bez toho, aby som musel instalovat hocico ine okrem softu uz pribalenemu k fotaku.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-03 11:26:04+01
Tvojim problemom je, ze 400D nema Live View. Fotak ovladat mozes, ale nic neuvidis, kym necvaknes a nestiahne sa ti fotka do pocitac. Program na ovladanie mas na CD so softverom, je sucastou balicka programov k DSLR Canon. Da sa to ale aj cez Light Room.
 
jozkovicz
2011-11-03 12:10:12+01
príspevok od: Karol Srnec
Tvojim problemom je, ze 400D nema Live View. Fotak ovladat mozes, ale nic neuvidis, kym necvaknes a nestiahne sa ti fotka do pocitac. Program na ovladanie mas na CD so softverom, je sucastou balicka programov k DSLR Canon. Da sa to ale aj cez Light Room.
.. to som nevedel, potom je to pre mna bezrpredmetne .. skoda .. dik za informaciu ..
 
falco.tinnunculus
2011-11-03 14:13:55+01
príspevok od: jozkovicz
zdravim,
chcel by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s fotenim cez notebook ? .. Fotim si doma zatiasia a chcel by som napojit svoj fotak (canon 400d) na notebook a cez neho fotit. Je to mozne ? A ak ano, co k tomu vsetko potrebujem, ako to spojazdnim ?? Dakujem za kazdy nazor, ci osobnu skusenost
So 400D to ide iba "naslepo", ziadny zivy nahlad, nastavis v EOS utility expoziciu a fotky idu cez kabel hned do PC. Live view je na 450D a 40D a novsich.
 
Mihi
2011-11-03 14:57:30+01
Zdravim!

Na FotoSlovakia 2011 bol prepojený 5D na Macbook cez usb,a ked cvakol chalan, tak sa fotky hned tahali do Lightroom. Ako sa to dá nastavit.
Ja mám K-5. Ked fotak napojim na PC cez usb, tak mi fotak nepovolí fotit. Ako sa to dá spravit?
Diky
 
Flayer
2013-01-11 00:21:07+01
Nevíte náhodou, jestli je nějaká možnost jak připojit bezdrátově Nikon D3s a Macbook Pro? Použít redukci CF->SD a Eye-Fi prý vůbec není spolehlivé řešení a WT-4A adaptér za 740$ je až moc drahá sranda
 
rchudy
2013-01-11 09:01:43+01
príspevok od: Mihi
Zdravim!

Na FotoSlovakia 2011 bol prepojený 5D na Macbook cez usb,a ked cvakol chalan, tak sa fotky hned tahali do Lightroom. Ako sa to dá nastavit.
Ja mám K-5. Ked fotak napojim na PC cez usb, tak mi fotak nepovolí fotit. Ako sa to dá spravit?
Diky
http://www.pktether.com/
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()