Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

UV filter

Matisek55
2011-11-10 16:12:36+01
Dobry den,

Rad by som si dal poradit od profesionalov Idem dnes fotit ples. Odporucate mi mat nasadeny UV filter alebo radsej nie

Dakujem za radu
 
duroslav
2011-11-10 16:16:54+01
nie som profesionál, ale filter radšej použi - ako ochranu objektívu pred podnapilými účastníkmi plesu
 
JOK3R
2011-11-10 16:32:24+01
príspevok od: Matisek55
Dobry den,

Rad by som si dal poradit od profesionalov Idem dnes fotit ples. Odporucate mi mat nasadeny UV filter alebo radsej nie

Dakujem za radu
Čo myslíš, akú funkciu má UV filter?
 
Marcel Rebro
2011-11-10 16:39:53+01
príspevok od: Matisek55
Dobry den,

Rad by som si dal poradit od profesionalov Idem dnes fotit ples. Odporucate mi mat nasadeny UV filter alebo radsej nie

Dakujem za radu
tiez nie som profesional (fotenim sa nezivim) ale odporucam nasadit aj slnecnu clonu. vyzera to potom ze mas vacsi objektiv (a teda si viac "pro") a navyse si ochranis predny clen pred poskodenim.
 
PeCh
2011-11-11 21:27:08+01
Na 99 % na plese zbytočné.
 
mpf
2011-11-11 21:42:22+01
Filter nehaj na objektíve a clonu čo najdlhšiu
 
Robino
2011-11-11 21:42:53+01
príspevok od: Marcel Rebro
tiez nie som profesional (fotenim sa nezivim) ale odporucam nasadit aj slnecnu clonu. vyzera to potom ze mas vacsi objektiv (a teda si viac "pro") a navyse si ochranis predny clen pred poskodenim.
Tá slnečná clona má niečo do seba hlavne s vyklápacím bleskom
 
Matisek55
2011-11-11 22:11:54+01
príspevok od: Robino
Tá slnečná clona má niečo do seba hlavne s vyklápacím bleskom
Dik moc za rady, ja tiez niesom profesional a fotil som ples (skolsky) zadarmo prisiel som na to ze bez externeho blesku je to tazke hlavne ak fotim z dialky...
UV som mal nasadene. No clonu som nepouzil. V case mojho odchodu tu este neboli prispevky o clone
 
Bpali
2011-11-11 22:14:50+01
príspevok od: Matisek55
Dik moc za rady, ja tiez niesom profesional a fotil som ples (skolsky) zadarmo prisiel som na to ze bez externeho blesku je to tazke hlavne ak fotim z dialky...
UV som mal nasadene. No clonu som nepouzil. V case mojho odchodu tu este neboli prispevky o clone
si robia prdel z teba..never im..v ziadnom pripade slnecnu clonu,ak bude pouzivat interny blesk..
 
Marcel Rebro
2011-11-11 22:34:11+01
príspevok od: Bpali
si robia prdel z teba..never im..v ziadnom pripade slnecnu clonu,ak bude pouzivat interny blesk..
interny blesk je dobry akurat na odpalovanie extrenych cez CLS ... ak nemas Ppocket Wizzardy, Pixel Knighty alebo ine Kaktusy
 
Bpali
2011-11-11 22:35:30+01
príspevok od: Marcel Rebro
interny blesk je dobry akurat na odpalovanie extrenych cez CLS ... ak nemas Ppocket Wizzardy, Pixel Knighty alebo ine Kaktusy
mrco..ja sa do toho ani trochu nerozumem viem len jedno,ze on to zle zobral...
 
Robino
2011-11-11 22:44:34+01
Ta, sme še pobavili... hlavne, že už budeš vedieť, že nemáš liezť do sály iba so vstavaným bleskom... a btw všetko najlepšie k meninám...
 
Matisek55
2011-11-11 23:46:34+01
príspevok od: Robino
Ta, sme še pobavili... hlavne, že už budeš vedieť, že nemáš liezť do sály iba so vstavaným bleskom... a btw všetko najlepšie k meninám...
Dakujem No ved ja, ze ci dobre citam clonu v interieri pouzivat ?? No ja som do tej saly isiel s vedomim, ze nic moc to nebude kedze nemam ext blesk. Zavolali ma 2 dni pred plesom, ze nafotit aspon sponzorov lebo nemaju fotografa. Takze pohodka, bolo uz len na mne ci budem fotit aj ludi.
 
chance
2011-11-12 06:25:51+01
príspevok od: Marcel Rebro
tiez nie som profesional (fotenim sa nezivim) ale odporucam nasadit aj slnecnu clonu. vyzera to potom ze mas vacsi objektiv (a teda si viac "pro") a navyse si ochranis predny clen pred poskodenim.
slnečná clona s interným bleskom = dobrá rada - viem, že si to myslel ironicky, ale predpokladám, že to niekto mohol vziať ako dobrú radu
kto to skúsi aspoň bude vedieť prečo má tieň v spodnej časti fotiek...
 
Busho
2011-12-23 18:08:58+01
... si sem sadnem, naladím správne fórum a že idem sa voľačo podučiť ohľadom UV filtrov predtým, než nejaký kúpim. I pripravím si papier a pero, že si aj čosi povypisujem. A teda čítam píšem a neveriacky, ale dôverujúc krútim hlavou. A na konci sa dozvedám, že to hovadina. No ešteže som dočítal! Teraz aspoň viem, aké je to tu nebezpečné! V pravidlách tohto fóra by rozhodne malo byť upozornenie, že nedočítanie tém do konca je len na vlastnú zodpovednosť.
Inak tých smailíkov sa mi aj zdalo akosi pohustejšie....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()