Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Neziaduce tiene

kkatka
kkatka 2012-02-07 20:32:48+01
ahojte, potrebovala by som poradit. fotim deticky u klientov doma a nie vzdy je svetlo idealne, hlavne v zimnych mesiacoch, zamracene... cize pouzivam blesk a robia sa mi tiene. obcas su minimalne, ale vo vacsine pripadov su ostre a viditelne - pod bradou, atd. viete mi poradit ako odstranit tento nedostatok? ako nastavit blesk, ci softbox na blesk priamo na fotak, ci externy, atd. za kazdu radu budem vdacna.
 
lacikam
2012-02-08 12:03:53+01
Toto bude dobré vlákno, veľa prezradí o našej (fotograf, ako človek je-šitný) povahe, he? Dokým ho p.Karol Srnec neuzamkne.
 
wlad
2012-02-08 12:05:17+01
príspevok od: srni
to je sice uplna pravda..avsak slecna sa asi pytala na fotenie v exteriery..tzv..ziaden strop ani stena tam nie su ...cize najidealnejsie by bolo oddelit blesk od fotoaparatu alebo pouzit odraznu dosku...pripadne nejakeho asistenta, ktory by pomahal s tymito zalezitostami
z vety "fotim deticky u klientov doma" predpokladam ze foti v interieri... jedine ze by fotila deticky bezdomovcov
 
lacikam
2012-02-08 12:13:33+01
Najviac, že : knižka o svetle v ateliéri..

http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-grafiky-a-fotografy/fotografie-svetlo-naucte-se-techniky-fotografickeho-sviceni

Niektoré vety som čítal viackrát, aby som ich pochopil. (tým nie je vyjadrená autorova blbosť, ale technická obsažnosť knihy) Je naozaj full. A to, že pojednáva v "malom merítku" si nič nerob, je to len merítko. Uvedené postupy platia všeobecne, ak ich zvládneš nebudeš mať problémy so svetlom. Tá kniha sa stále predáva, kúp ju, kým je. Urobí Ti radosť.
 
pxls.jpg
2012-02-08 20:43:52+01
príspevok od: lacikam
Najviac, že : knižka o svetle v ateliéri..

http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-grafiky-a-fotografy/fotografie-svetlo-naucte-se-techniky-fotografickeho-sviceni

Niektoré vety som čítal viackrát, aby som ich pochopil. (tým nie je vyjadrená autorova blbosť, ale technická obsažnosť knihy) Je naozaj full. A to, že pojednáva v "malom merítku" si nič nerob, je to len merítko. Uvedené postupy platia všeobecne, ak ich zvládneš nebudeš mať problémy so svetlom. Tá kniha sa stále predáva, kúp ju, kým je. Urobí Ti radosť.
ano, toto je velmi dobra knizka, ktora uci princip a nevysvetluje len konkretny efekt ako vacsina kniziek o svieteni.
 
lacikam
2012-02-09 08:49:19+01
Ty v podstate potrebuješ z "nežiadúcich" tieňov, vytvoriť tiene žiadúce. Tieň je to, čo dodáva plasticitu. Určuje tvary (viď vyššie o penumbra) a dáva nám informáciu o 3D priestore - umožňuje "čítať " predmet. Samozrejme tieň je súputníkom svetla Jedna pre dámy...
 
lacikam
2012-02-09 08:50:21+01
a pre pánov...Tiene nie sú tvoj nepriateľ, ak ich zvládneš. Pomájú Ti.
 
lacikam
2012-02-11 08:46:07+01
Môžeš skúsiť toto, najmenšia pomôcka v núdzi. Tu aj s "kvázi" testom :
http://www.polygrafia-fotografia.sk/5665
 
srni
2012-02-15 20:51:38+01
príspevok od: wlad
z vety "fotim deticky u klientov doma" predpokladam ze foti v interieri... jedine ze by fotila deticky bezdomovcov
tak sory prehliadol som tu vetu, ale mohla kludne fotit aj na dvore samozrejme nie kazdy klient byva v rodinnom dome ..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()