Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

AF-C pre portret

Marek Janicko
2012-02-10 12:29:34+01
Zaujimali by ma dlhodobe skusenosti pri pouzivani AF-C. Trapi ma jedna dilema a to ci je pre fotenie portretov vhodne AF-C - ktore je predurcene pre dynamicke sceny.
Ci sa nemoze stat pri finalnom komponovani, ze na snimku bude nejaka pohybova neostrost z dovodu, ze sa snazi udrzat dany bod co najviac ostry.

Tato dilema vznikla na zaklade toho, ze po kupe D700 mam casty problem s tym, ze nechcene prepnem z AF-S na AF-C.

Tuto otazku neberte tak, ze neviem na co je urcene AF-S a AF-C, ale tak, ze parkrat mi to sposobilo vrasky na cele, ked zistim, ze som fotil 10-15 minut s AF-C pri portretoch a trpnem ci doma nenajdem kvoli tomu niektory klucovy snimok znehodnoteni.

Dik za pomoc
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-02-10 12:33:02+01
Mozno by ti aspon trochu pomohlo prepnut v nastaveniach, aby pri nastaveni na AF-C urobilo fotku, len ked je zaostrene. Standardne to robi pri kazdom stlaceni spuste, ci je zaostrene alebo nie.

D800 to ma vyriesene. Prebrate je ovladanie s D7000, kedy treba stlacit gombik pri prepinaci AF/M a otocit volicom pre zmenu medzi AF-S a AF-C.
 
Marek Janicko
2012-02-10 13:55:47+01
Ked sa tak zamyslam tak toto musim mat zapnute. Ked fotim pocas party tak stym stale bojujem, pokial nieje zaostrene neviem spravit fotku a tam drvivu vacsinu pri dynamickych scenach vyuzivam AF-C.

Ok tym padom je moja dilema zazehnana.
 
mmichalm
2012-02-10 15:47:53+01
Ako AF-C teda funguje? Je mozne nejako v stroji nastavit, aby snimku urobil prave v momente 100%-eho zaostrenia tak aby som nemusel nad zaostrenim viac rozmyslat?
Ako je to v pripade D5100?
 
Dominik Bugár
redakcia ephoto.sk 2012-02-10 17:14:35+01
príspevok od: mmichalm
Ako AF-C teda funguje? Je mozne nejako v stroji nastavit, aby snimku urobil prave v momente 100%-eho zaostrenia tak aby som nemusel nad zaostrenim viac rozmyslat?
Ako je to v pripade D5100?
Nastavuje sa to v menu voľbou AF-C Priority Selection
- Release: prioritu má spúšť, t.j. foťák urobí fotku pri stlačení spúšte nezávisle na tom, či je, alebo nie v tom momente správne zaostrené
- Focus: prioritu má zaostrenie, t.j. foťák je "ochotný" urobiť fotku iba vtedy, ak je v tom momente správne zaostrené.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()