Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

dievcata v kroji

DzorDzo
2012-03-02 17:50:13+01
Zdravím všetkých potreboval by som poradit z fotenim dievcat v kroji že či radšej fotit v exterieri alebo vonku pripadne ake pozadie zvoliť alebo či nemate s tim niake skuenosti diki za odpove de
 
Marcel Rebro
2012-03-02 17:57:05+01
príspevok od: DzorDzo
Zdravím všetkých potreboval by som poradit z fotenim dievcat v kroji že či radšej fotit v exterieri alebo vonku pripadne ake pozadie zvoliť alebo či nemate s tim niake skuenosti diki za odpove de
Čo si predstavuješ pod pojmami "exterier" a "vonku"?
Aký je účel / cieľ fotenia?
 
DzorDzo
2012-03-02 18:00:43+01
proste či to fotit vonku pri niakom kriku alebo niekde v dome pri niakom farebnom pozadí
účel je že som dostal zakázku fotenie krojov pre mesky úrad, oni to potrebuju asi do mestskej kroniki alebo na archiváciu
 
Marcel Rebro
2012-03-02 18:07:16+01
príspevok od: DzorDzo
proste či to fotit vonku pri niakom kriku alebo niekde v dome pri niakom farebnom pozadí
účel je že som dostal zakázku fotenie krojov pre mesky úrad, oni to potrebuju asi do mestskej kroniki alebo na archiváciu
... ten krik chceš zaznamenať aj na nejaké audio, alebo len zachytiť vizuálne?
 
DzorDzo
2012-03-02 18:13:55+01
príspevok od: Marcel Rebro
... ten krik chceš zaznamenať aj na nejaké audio, alebo len zachytiť vizuálne?
myslel som krík ako strom nie ako zvuk len fotografie
 
bear
- moderator
2012-03-02 18:19:00+01
Ked mas dobry interier s dobrym nasvietenim a zodpovedajucu techniku, v interieri to moze byt tiez dobre, ale ku kroju bude uz o par tyzdnov aj v exterieri pekne.
 
Falconer
2012-03-02 18:19:36+01
Myslim ze prirodenejsie by to bolo vonku niekde pri starej chatrči, predsa je to kroj ale je to len moj nazor
 
Marcel Rebro
2012-03-02 18:23:12+01
príspevok od: bear
Ked mas dobry interier s dobrym nasvietenim a zodpovedajucu techniku, v interieri to moze byt tiez dobre, ale ku kroju bude uz o par tyzdnov aj v exterieri pekne.
Nevieš čítať? Interiér ano foxteriér nie je predmetom otázky. Otázka znie či v exteriéri alebo vonku?

Som za exteriér s nejakým farebným pozadím. Napríklad kríkom alebo inou faunou.
 
Marcel Rebro
2012-03-02 18:24:12+01
... ani ...
 
inkubbus
2012-03-02 18:25:37+01
posun to radsej niekomu kto ma aspon predstavu a vie ako na to. lebo vidno ze ty mas len fotak ale chyba ti kreativita
 
lowenature
2012-03-02 18:35:00+01
Dievčatá radšej bez kroja .
 
DzorDzo
2012-03-02 18:43:21+01
príspevok od: inkubbus
posun to radsej niekomu kto ma aspon predstavu a vie ako na to. lebo vidno ze ty mas len fotak ale chyba ti kreativita
kto povedal že my chýba kreativita ja som sa len pýtal na vše skúsenosti a postrehy s tohto typu fotografie kroje idem fotiť prvý raz a chcel som mat aspoň nejakú predstavu o tom kde a ako to fotiť keby som to dakomu posunul asi bi som sa naučil velké H
 
bundash
2012-03-02 18:46:50+01
príspevok od: lowenature
Dievčatá radšej bez kroja .
Myslis vonku alebo v exterieri bez kroja? Lebo monumentalne je vonku zima a v exterieri by sa predsa len dalo... aj s volakou tou faunou ... ci vo vlasoch alebo aj inde
 
inkubbus
2012-03-02 18:53:56+01
príspevok od: DzorDzo
kto povedal že my chýba kreativita ja som sa len pýtal na vše skúsenosti a postrehy s tohto typu fotografie kroje idem fotiť prvý raz a chcel som mat aspoň nejakú predstavu o tom kde a ako to fotiť keby som to dakomu posunul asi bi som sa naučil velké H
no jasne, niekto ti povie ako by to fotil on, ty to tak nafotis... budes fakt originalny... a posles mu aj podiel z tvojho honoraru?

naco beries zakazku ked nevies ako to nafotit?
 
slavmiro
2012-03-02 18:57:33+01
mas nafotit kroje, nie prostredie a ani osoby moc. Fotil by som na neutralnom pozadi (atelier, podium estradnej saly a pod), asi najlepsie na bielom v jemne highkey prevedeni. Ak to chces adekvatne ozivit s pozadim, sadnite do auta a navstivte nejaky skanzen ludoveho byvania (Vlkolinec, Cicmany atd.) a vyfot ich pred barakmi, stodolou, polnohoskou mechanizaciou. To je kreativne, nie chujovske kriky. Ak chces prirodu, pockaj si na maj.
 
bundash
2012-03-02 18:58:31+01
príspevok od: inkubbus
no jasne, niekto ti povie ako by to fotil on, ty to tak nafotis... budes fakt originalny... a posles mu aj podiel z tvojho honoraru?

naco beries zakazku ked nevies ako to nafotit?
Ale nie, teraz uz naozaj vazne.... nafotil by som to na jeho mieste "vonku" a aj v "exterieri", nech si vyberu na Mestskom urade lamu hlavy co dat do kroniky, no nie???
 
rica
2012-03-02 19:05:02+01
príspevok od: DzorDzo
Zdravím všetkých potreboval by som poradit z fotenim dievcat v kroji že či radšej fotit v exterieri alebo vonku pripadne ake pozadie zvoliť alebo či nemate s tim niake skuenosti diki za odpove de
Hovorí Ti niečo meno Pavol Socháň? Tam sa dozvieš najviac... aj ked jeho práce majú ca 100 rokov, dodnes platia ako etalón v etnografii - oblasť ľudové kroje.
 
lacikam
2012-03-02 19:06:40+01
Takéto príspevky (témy) - by sa mali mazať. Nepleť si anarchiu s "demokraciou" Začnem od konca : Ak to "niekomu posunieš - že sa naučíš veľké H"? No, ak si odmyslíme gramatiku, ktorá by tiež potrebovala doučovanie - bez urážky, veď si prečítaj ako píšeš - hrubky, povypadávané písmenká, bez diakritiky - ako položíš otázku, takú dostaneš odpoveď - ledabolo?
OK, tak odpoveď ako od "Mrco"..
Myslím, že sa pri zakázke nemáš učiť, to všetko už máš vedieť. Kde je invencia? Veď to nerob ako Ti niekto doporučí, ale inak - po svojom. Takže majú tu pravdu týpci, že : "niekomu posunúť."
Vo chvíli, keď pokladáš otázku so základným :"AKO?" a "Čo si myslíte, že bude lepšie"? - v tej chvíli je jasné, že učiť sa máš na inom, inde a na oveľa ľahších témach.
To je profesionálne priznať, že : "na toto nemám." Skúsenosti, minimálne.
 
inkubbus
2012-03-02 19:15:10+01
príspevok od: lacikam
Takéto príspevky (témy) - by sa mali mazať. Nepleť si anarchiu s "demokraciou" Začnem od konca : Ak to "niekomu posunieš - že sa naučíš veľké H"? No, ak si odmyslíme gramatiku, ktorá by tiež potrebovala doučovanie - bez urážky, veď si prečítaj ako píšeš - hrubky, povypadávané písmenká, bez diakritiky - ako položíš otázku, takú dostaneš odpoveď - ledabolo?
OK, tak odpoveď ako od "Mrco"..
Myslím, že sa pri zakázke nemáš učiť, to všetko už máš vedieť. Kde je invencia? Veď to nerob ako Ti niekto doporučí, ale inak - po svojom. Takže majú tu pravdu týpci, že : "niekomu posunúť."
Vo chvíli, keď pokladáš otázku so základným :"AKO?" a "Čo si myslíte, že bude lepšie"? - v tej chvíli je jasné, že učiť sa máš na inom, inde a na oveľa ľahších témach.
To je profesionálne priznať, že : "na toto nemám." Skúsenosti, minimálne.
like
 
Marcel Rebro
2012-03-02 19:21:06+01
príspevok od: lacikam
Takéto príspevky (témy) - by sa mali mazať. Nepleť si anarchiu s "demokraciou" Začnem od konca : Ak to "niekomu posunieš - že sa naučíš veľké H"? No, ak si odmyslíme gramatiku, ktorá by tiež potrebovala doučovanie - bez urážky, veď si prečítaj ako píšeš - hrubky, povypadávané písmenká, bez diakritiky - ako položíš otázku, takú dostaneš odpoveď - ledabolo?
OK, tak odpoveď ako od "Mrco"..
Myslím, že sa pri zakázke nemáš učiť, to všetko už máš vedieť. Kde je invencia? Veď to nerob ako Ti niekto doporučí, ale inak - po svojom. Takže majú tu pravdu týpci, že : "niekomu posunúť."
Vo chvíli, keď pokladáš otázku so základným :"AKO?" a "Čo si myslíte, že bude lepšie"? - v tej chvíli je jasné, že učiť sa máš na inom, inde a na oveľa ľahších témach.
To je profesionálne priznať, že : "na toto nemám." Skúsenosti, minimálne.
.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()