Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Prepaly

majusko95
2012-04-22 11:13:08+02
Dobry den. Chcem sa opytat ako zamedzit prepalom na fotografiach, hlavne u bielych vtakov ako napr. cajka. Histogram ukazuje ze fotka je mierne podexponovana ale napriek tomu tamje prepalena cela vrchna cast cajky. Vonku bolo pod mrakom takze to nieje odraz slnka. Predpokladam ze sa to da dotatocne upravit ale tomu by som chcel predist. Prikladam jednu z mnohych fotiek kde mi takyto prepal vznikol.Diki
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-04-22 11:36:17+02
Fot do RAW a ked ho upravujes daj recovery. Ak to nepomoze, tak musis viac podexponovat fotku
 
viking81
2012-04-22 12:07:44+02
príspevok od: majusko95
Dobry den. Chcem sa opytat ako zamedzit prepalom na fotografiach, hlavne u bielych vtakov ako napr. cajka. Histogram ukazuje ze fotka je mierne podexponovana ale napriek tomu tamje prepalena cela vrchna cast cajky. Vonku bolo pod mrakom takze to nieje odraz slnka. Predpokladam ze sa to da dotatocne upravit ale tomu by som chcel predist. Prikladam jednu z mnohych fotiek kde mi takyto prepal vznikol.Diki
btw...ak histogram ukazuje ze tam prepal nie je....tak tam prepal nie je....to ze to vidis ako biela flak ma na svedomi slaby monitor ktory nedokaze zobrazit jeme odtiene vo svetlych farbach....
 
inkubbus
2012-04-22 12:21:33+02
fotka sa môže javiť ako podexponovaná ale ak je dynamický rozsah scény príliš veľký, tak si nepomôžeš. skôr by som na tvojom mieste sa snažil kompenzovať expozíciu do mínusu alebo skrátiť exp. čas. biele perie vtákov je vždy problém správne naexponovať
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-04-22 12:34:50+02
Konkrétne pri tejto fotke je problém vi tmavom pozadí, ktoré zaberá veľkú časť scény.Automatika sa to snaží vykompenzovať preexponovaním a odniesla si to čajka. Skús si zmerať priemernú expozíciu a potom si vypočítanú hodnotu nastav v manuálnom režime.
 
total empty
2012-04-22 14:40:42+02
Nielen prepaly ale aj aberácia.To sa musíš pohrať v softe z Rawkom,z +-EV a tak doladiť.
 
majusko95
2012-04-23 06:03:55+02
Dakujem za rady.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()