Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Vogue

Marek Janicko
2012-05-17 09:31:00+02
Trosku tema na odlahcenie a na odviazanie sa od klasickych tem, ktory objektiv je lepsi.

Vsimol som si, ze ked sa povie vo svete, ze niekto foti pre Vogue je to neskutocna prestiz. Od vcera si robim trosku o tom prehlad no stale mi nieje jasne, kde presne je to korenie Vogue skryte na tych fotkach.
Je mi jasne, ze je tam okolo toho cely tym ludi, foti sa to na lukrativnych miestach, okolo toho je kopec osvetlujucej techniky, na fotkach sa robi niekolkohodinova retus no ale co dalej? Kedze este stale som na zaciatkoch, este nemam taky cit pre fotku no mozno niekto mi to pomoze odhalit, kde spociva ta prava prichut Vogue stylu.
Bol by som rad, keby mi to niekto tak objasnil, ze potom dokaze clovek zobrat dobry fotak s dobrym objektivom (napr. D700 + 85 1.4) k tomu 1-3 externe blesky + softboxy, posle holku k vizazistke + kadernicke, vyberie si dobry plac a vylezu z toho fotky v duchu Vogue (PS: berte to s rezervou, samozrejme to beriem tak, ze az po treningoch a skusani okolo toho).
 
filip.p3k
2012-05-17 10:08:14+02
prečítaj si niečo o Vogue http://en.wikipedia.org/wiki/Vogue_(magazine) je to jeden z načítanejších časopisov, a má asi 40 ročnú históriu za sebou, takže asi tam je ukrytá tá prestíž.
 
filip.p3k
2012-05-17 10:10:29+02
čo 40, trepem. Vogue byl založen jako týdeník Arthurem Baldwinem Turnurem v roce 1892. a ešte k tomu: V magazínu The New York Times v prosinci 2006 popsala Vogue literární kritička Caroline Weber jako „nejvlivnější módní časopis na světě.“.
 
Fatty
2012-05-17 10:27:29+02
voug je gýč
 
werdza
2012-05-17 10:33:52+02
Zišlo by sa aj nejaké linky pridať, tak som si vygooglila http://www.vogue.it/photovogue/en/SearchByAuthor.aspx?letterKey=A a toľko fotografov majú? Samozrejme tie fotografie vyzerajú väčšinou tak, aby ich ľudia obdivovali, keď na nich pracuje tím profesionálov so skúsenosťami a aj finančnými možnosťami. Ako si písal, niekto pošle holku k vizážistke..., tak by to nefungovalo, ak by si modelku poslal k niekomu, kto je málo kreatívny, v práci bežne strihá a farbí vlasy v obyčajnom tuctovom kaderníctve a vizážistka sa tiež drží svojich zaužívaných zvzkov (svadba, ples, stužková), tak by tie fotky pôsobili obyčajne. Pri fotení do časopisu je celý tím, si aspoň myslím prítomný počas fotenia, nech môže doladiť drobnosti, viyážistka dopúdrovať tvár, kaderník prelakovať vlasy, poopraviť účes, alebo teda niekedy sa fotí aj viac outfitov naraz a sa mení aj účes aj líčenie, a stylista sa stará aj o oblečenia a nakoniec pred fotením všetko doladí do finálnej podoby, dáva pozor na detaily, aj čo sa týka pózy, aj korekcie nejakých zavadzajúcich vytŕčajúcich vlasov a podobne... Aspoň teda tak som to videla v nejakých filmoch z prostredia dámskeho časopisu. Tiež by som sa rada o tom dozvedela viac, napríklad nejaké vidá, ako asi taký photoshooting funguje a podobne.
 
ummagama
2012-05-17 10:55:42+02
To o tej osvetlovacej technike je blud vo Vogue sa pouziva len denne prirodzene svetlo.
 
filip.p3k
2012-05-17 11:02:51+02
príspevok od: ummagama
To o tej osvetlovacej technike je blud vo Vogue sa pouziva len denne prirodzene svetlo.
to si odkiaľ zobral takú somarinu? http://www.youtube.com/watch?v=OT_x3thBGwU
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2012-05-17 11:07:58+02
http://www.youtube.com/watch?v=rNKDOlPX3rI

tieto produkcie su vynimocne v tom ze sa tam pouziva to "ine" vo svete mody , modelingu, stylingu, hairstylingu, atd...

vyskusaj najst napr len navrhara na slovensku alebo v cechach, ktory robi nieco ine ako plesove a svadobne gyce a budes hladat ihlu v kope sena...

 
ummagama
2012-05-17 11:15:17+02
príspevok od: filip.p3k
to si odkiaľ zobral takú somarinu? http://www.youtube.com/watch?v=OT_x3thBGwU
Precitaj si ktorykolvek rozhovor s Robertom Vanom. Ja som hovoril o fotografovani v exterieri nie v studiu.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-05-17 11:58:12+02
príspevok od: ummagama
Precitaj si ktorykolvek rozhovor s Robertom Vanom. Ja som hovoril o fotografovani v exterieri nie v studiu.
navyše, a teraz ma zabiju, ale subjektívne mi to pride vonku fakt bez tých cirkusových bleskov nejaké lepšie a pohodlnejšie (z pohľadu fotografa), tie blesky vedia byť často pekne nasilu a svetlo, je tak zaujímavé na fotke až odputa viacej od outfitu a stylingu (a občas uberie atmošku). Hlavne ked sú pekné modely a materiály tak to asi netreba prekombinovať. Ak je styling slabší zase blýskavice to trochu zakamuflujú

- ale už som ticho prd sa do teho rozumím..
 
kaFOtka
2012-05-17 15:01:02+02
podla mna ked ma fotograf k dispozicii profi vizazistu, profi kadernika a skusenu modelku.. urobit kvalitne fotky je uz omnoho jednoduchsie.. a mozno nie, mozno sa mylim. co si o tom myslite vy?
 
Rofo
2012-05-17 15:45:25+02
Otazka je preco ma vlastne amater fotit tak ako profik pre Vogue? Foti azda Robert Vano sam pre seba tak isto ako pre Vogue? Ma byt jediny zmysel fotenia zo zaluby fotit presne tak ako profik na zakazku?
Ak ano, tak potom sa amater profesionalovy nikdy nevyrovna. Nie koli technike, alebo vedomostiam, ale koli casu, ktory tomu musi venovat profik a kolko si moze dovolit amater. A este aj casu ostatnych ludi, ktory su v tej zakazke zapojeny. Zatial co profika to zivy, musi sa venovat svojej zakazke cely pracovny cas, amatera zivy nieco ine a foteniu sa venuje len kolko casu si moze dovolit. Uz len taka retus, vyber, alebo tlac fotografii zoberie kolko casu... Je dobre pouzit postupy profikov ale nevidim v tom zmysel, aby amater robil take veci ako profik.
 
Marek Janicko
2012-05-17 15:58:04+02
príspevok od: Rofo
Otazka je preco ma vlastne amater fotit tak ako profik pre Vogue? Foti azda Robert Vano sam pre seba tak isto ako pre Vogue? Ma byt jediny zmysel fotenia zo zaluby fotit presne tak ako profik na zakazku?
Ak ano, tak potom sa amater profesionalovy nikdy nevyrovna. Nie koli technike, alebo vedomostiam, ale koli casu, ktory tomu musi venovat profik a kolko si moze dovolit amater. A este aj casu ostatnych ludi, ktory su v tej zakazke zapojeny. Zatial co profika to zivy, musi sa venovat svojej zakazke cely pracovny cas, amatera zivy nieco ine a foteniu sa venuje len kolko casu si moze dovolit. Uz len taka retus, vyber, alebo tlac fotografii zoberie kolko casu... Je dobre pouzit postupy profikov ale nevidim v tom zmysel, aby amater robil take veci ako profik.
Tato tema je konkretne postavena, ak mas chut filozofovat prosim zvol si inu temu. Viac sa mi k tomu co si napisal nechce vyjadrovat, uz len tvoj prispevok tu je riadny offtopic a nepotrebuje to tu utrpiet dalsim.
 
dalay-lamma
2012-05-17 16:23:43+02
príspevok od: kaFOtka
podla mna ked ma fotograf k dispozicii profi vizazistu, profi kadernika a skusenu modelku.. urobit kvalitne fotky je uz omnoho jednoduchsie.. a mozno nie, mozno sa mylim. co si o tom myslite vy?
Je pomerne jednoduche spravit nezaujimavu fotku zaujimavej sceny/predmetu/osoby
 
kaFOtka
2012-05-17 17:03:56+02
príspevok od: dalay-lamma
Je pomerne jednoduche spravit nezaujimavu fotku zaujimavej sceny/predmetu/osoby
to je pravda, ale v poslednej dobe zacinam pozorovat, ze "bezny divak" vie prehltnut napr. aj nie najlepsie zaostrenu fotku, pokial jeho pozornost taha nieco ine.. co v tomto pripade moze byt aj pekna modelka..

a este co sa tyka toho Vouge.. tak ako to tu uz odznelo, je to proste "brand", ktory je zarukou kvality, platny celosvetovo. Rokmi si ten casak vybudoval taku prestiz..
 
dalay-lamma
2012-05-17 17:24:31+02
príspevok od: kaFOtka
to je pravda, ale v poslednej dobe zacinam pozorovat, ze "bezny divak" vie prehltnut napr. aj nie najlepsie zaostrenu fotku, pokial jeho pozornost taha nieco ine.. co v tomto pripade moze byt aj pekna modelka..

a este co sa tyka toho Vouge.. tak ako to tu uz odznelo, je to proste "brand", ktory je zarukou kvality, platny celosvetovo. Rokmi si ten casak vybudoval taku prestiz..
To by sa musel asi vyjadrit niekto skusenejsi. Ale myslim, ze aby fotka zaujala, musi mat fotograf bud dostatocne vedomosti o kompozicii atd., alebo "oko", inak vacsinou vznikne nezaujimavy cvak...mam ich celkom velku zbierku
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()