Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Fotografia roka je podvod

Marcel Rebro
2010-01-22 12:05:14+01
Víťazný záber v prestížnej fotografickej súťaži Wildlife Photographer of the Year zrejme vznikol aranžovaním. http://veda.sme.sk/c/5203831/fotografia-roka-je-podvod.html
 
Marcel Rebro
2010-01-22 12:09:44+01
tu je ten wildlife vlcko (bez karkulky) vacsi ...
 
kucerawa
ocenenie redakciou 2010-01-22 12:11:46+01
škoda, dobrá fotka, ale má peknú srsť, asi z tej zoologickej stravy :)
 
conan7
2010-01-22 12:15:08+01
za to že naučil toho vlka preskakovať plot už by cenu zaslúžil :) a fakt je to 100%ne dokázané? či len mu závidia :)
 
wayne
2010-01-22 12:18:13+01
esteze nevyhral lietajuci srsen, to by nebolo treba ani komisiu, to by stacil mrco :))
 
Marcel Rebro
2010-01-22 12:23:28+01
mna na tom zaujala ina vec. ako vobec mohli toto foto zaadit do kategorie WL? neviem si predstavit divozijuce zviera (vlka), ktore po nociach len tak z nudy branicky preskakuje ... a ze sa tam ´nahodou´ vyskytne manik s fotakom - to uz ani nekomentujem ;-)

... nuz ale casy sa menia a ´aranzovane WL´ sa asi stava realitou :(
 
Ultra TXF
2010-01-22 12:27:36+01
Neviem si predstaviť,aby divý vlk skákal cez zábrany a ešte aj smerom k fotografovi :)
Ale viem si predstaviť letiaceho sršňa s pricviknutým hasákom na riti ako si to trieli nad lúkou :)Riadne vytrénovaný brazílskym fotografom :)
 
conan7
2010-01-22 12:30:11+01
prečo? ved išiel vlk hladať potravu išiel si ukradnuť niečo zo stáda? nereálne? napr. z tohto, dúfam že javelin nemá také nízke bráničky :/
 
wayne
2010-01-22 12:58:51+01
o chvilu vyhra nieco podobne :)
 
2010-01-22 13:02:13+01
ale povyhravali aj naozaj zaujimave fotky
http://www.nhm.ac.uk/visit-us/whats-on/temporary-exhibitions/wpy/onlineGallery.do
 
JaroD.
2010-01-22 13:13:41+01
Ako mladý ambiciózny poľovník som sa asi 1 rok snažil o ulovenie vĺka, to znamená dostať ho do dosahu zbrane, zhruba max do 100-120 m.
Trávil som nekonečné dni-noci na vlčích prechodoch, s návnadou, bez návnady, v blízkosti košiarov v hĺbke lesa, kdekoľvek, za ten čas sa mi podarilo asi 5 krát vlka zočiť, z toho 4 krát šlo len o akési mihnutie tieňov v poraste, 1 krát som sledoval vlka samotára klusajucého šikmo ku mne asi na vzdialenosť 150 m, v najbližšom bode by nebol bližšie ako 120 m než by sa celkom stratil. Po výstrele /minul som/ spravil 5 skokov a kým som prebil, bol preč.
Je spústa poľovníkov, lesníkov, drevorubačov, ktorí vĺka za celý život nevideli ani raz.
Praktický si neviem predstaviť, ako dostať divožijúceho vlka pred objektív foťáku z takejto vzdialenosti. Skôr sa dočkáš, že ti spadne meteorit na hlavu.
 
Palso
2010-01-22 13:22:23+01
keby som riadne vyváľal priateľkinho huskyho v blate, bol by na nerozoznanie :)
 
Albedo
2010-01-22 15:58:44+01
aka ze je to laska k prirode, zabijat bezbranne zvierata, ktore za nic nemozu... len tak, pre uspokojenie svojich vasni...
 
JaroD.
2010-01-22 16:18:49+01
príspevok od: Albedo
aka ze je to laska k prirode, zabijat bezbranne zvierata, ktore za nic nemozu... len tak, pre uspokojenie svojich vasni...
Asi taká istá ako tvoja a kohokoľvek iného kto nemá najmenší problém požierať kolbásy a rezne z ošípaných chovaných v chlieve 2x2 m, alebo požierať vajíčka zo sliepok chovaných na ploche A4-kového papiera.
 
rumrunner
2010-01-22 16:27:55+01
príspevok od: JaroD.
Asi taká istá ako tvoja a kohokoľvek iného kto nemá najmenší problém požierať kolbásy a rezne z ošípaných chovaných v chlieve 2x2 m, alebo požierať vajíčka zo sliepok chovaných na ploche A4-kového papiera.
OT...nie som vegetarian, ale s tymto mozem len suhlasit...
 
Palso
2010-01-22 17:08:30+01
príspevok od: JaroD.
Asi taká istá ako tvoja a kohokoľvek iného kto nemá najmenší problém požierať kolbásy a rezne z ošípaných chovaných v chlieve 2x2 m, alebo požierať vajíčka zo sliepok chovaných na ploche A4-kového papiera.
Trochu tendečné obhajovať sa týmto. On netvrdí, že je milovník a ochranca prírody a predsa len, tie veci konzumuje za účelom zabezpečenia svojich potrieb, je to smutné, ale je to tak. Väčšinou to robia aj tí najväčší ochrancovia. Na druhej strane si ty mladý ambiciózny poľovník, ktorý zabíja divé zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí pre svoju srandu a záľubu. Osobne v tom vidím dosť veľký rozdiel.
 
conan7
2010-01-22 17:26:21+01
príspevok od: Palso
Trochu tendečné obhajovať sa týmto. On netvrdí, že je milovník a ochranca prírody a predsa len, tie veci konzumuje za účelom zabezpečenia svojich potrieb, je to smutné, ale je to tak. Väčšinou to robia aj tí najväčší ochrancovia. Na druhej strane si ty mladý ambiciózny poľovník, ktorý zabíja divé zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí pre svoju srandu a záľubu. Osobne v tom vidím dosť veľký rozdiel.
Poľovníctvo nie je len o výjazde do terénu a strielaní hlava nehlava. Je to aj o staraní o zveri v zimných mesiacoch, ochrana proti túlavým psom, pytliakom, odstrel chorých zvierat atd atd. Problém je v tom že ľudská chamtivosť nemá hranice. Zbytočne vystrielané množstvo zveri počas jednej poľovačky, vystrielanie sliepok (bažanty), pochybne stanovené kvóty na odstrel...

A predstav si u nás ešte na Slovensku tá zver je ešte dosť dobrom stave. Napr. teraz boli u nás hostia z Talianska, no tí búchali na všetko čo sa hýbalo, pre nich že kohút-sliepka strašne jedno.Preto začínajú chodiť k nám lebo doma už nič nemajú...

Ďalšie veci, že pod zámienkou poľovačky sa takíto hostia zacvakajú pekné euráčiky potom sa postavia do bažantnice a ešte im treba vyhadzovať bažanty do vzduchu a potom oni bumm bumm. No tak to nie je poľovačka. Keď ty prejdeš kilometre po oráčine, potom sa prebiješ cez krovinu a lesy a pes ti niečo vyženie, a ty trafíš alebo netrafíš, no to uznám za šport. Vymakal si to a jedného bažanta, zajaca skonzumuješ so svojou rodinou a je to. Len treba s mierou.

Nepáčia sa mi poľovanie na takých zvierat čo napr. ani neskonzumuješ. len trofej. napr. Jarov vlk :)

Môj otec a starký sú poľovníci, ja asi už nebudem :)
 
hamlet
2010-01-22 17:33:05+01
príspevok od: Albedo
aka ze je to laska k prirode, zabijat bezbranne zvierata, ktore za nic nemozu... len tak, pre uspokojenie svojich vasni...
Niekto lovi udicou, niekto puskou, niekto fotakom, .. su to zaluby.
Ak to v tebe vyvolava pohorsenie, je to pochopitelne, ale len na zaklade subjektivneho nazoru.
Sice nie som polovnik, ale polovnictvo je dolezite, ci sa ti to paci alebo nie. Ovela viac skody posobi premnozenie jednotlivych druhov zveriny. Kontrolovany odstrel je uzitocny viac ako si ochotny pripustit. A byt polovnikom/rybarom nie je len o zabijani/chytani. Je okolo toho kopec prospesnych prac.
 
wayne
2010-01-22 17:37:40+01
príspevok od: Palso
Trochu tendečné obhajovať sa týmto. On netvrdí, že je milovník a ochranca prírody a predsa len, tie veci konzumuje za účelom zabezpečenia svojich potrieb, je to smutné, ale je to tak. Väčšinou to robia aj tí najväčší ochrancovia. Na druhej strane si ty mladý ambiciózny poľovník, ktorý zabíja divé zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí pre svoju srandu a záľubu. Osobne v tom vidím dosť veľký rozdiel.
mam znamu, ktora je veterinarka, ma 25 rokov a ma za kosicami, tusim v saci ambulanciu, s pohotovostou, ked panicky ich bezne volaju na vyjazdy ze ich hafankovi zabehlo masko alebo kosticka. pritom je vasniva polovnicka od neviemkedy ale minimalne puberty, je to manzelkina spoluziacka este z vytvarnej tusim, a sympaticka a pohodova slecna. pozerat sa na polovnictvo ako na srandu, alebo tyranie, ci akesi ukajanie pudov je somarina, a verim, ze ti, co to robia najviac, nemaju ani tusenia o co ide. je to rovnake, ako ked clovek neznaly fotografie si mysli, ze clovek co s dlhym objektivom a velkym fotakom foti v meste male deti je pedofil.
 
Martin P
2010-01-22 17:49:03+01
konecne rozumne komenty
je fakt si treba uvedomit ze ako su polnohospodari su aj lesohospodari, zivocisna vyroba a aj regulacia lovnej zveri - uplne normalna ludska cinnost
len treba byt viac vzdelany a netreba robit z nevzdelanosti nabozenstvo a okamzite odsudit vsetko co sa nam akoze nepaci.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()