Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Diplomová práca - Digital lighting e-learning

DeRp
2010-04-13 04:17:44+02
Ahojte Práve som dokončil praktickú časť mojej diplomovej práce - Digital Lighting and Rendering Techniques (e-learning). Vytvoril som interaktívnu aplikáciu v Adobe Flex - platforma Flash, v ktorej sa venujem optike, svetlu, farbám, osvetľovacím metódam a algoritmom v digitálnom prostredí, rozmiestňovaniu svetiel a základom ateliérovej - portrétovej fotografie. Verím, že viacero užívateľov ephota tu nájde užitočné informácie. Rád by som poprosil všetkých, ktorý mi chcú pomôcť a nájdu si chvíľu volného času, aby mi vyplnili anketu. Takéto vyhodnotenie potrebujem k dopísaniu poslednej kapitoly mojej práce. V prípade otázok ma kontaktujte cez mail, alebo prostredníctvom tohto fóra. Ďakujem za podporu Projektová webstránka http://lighting.miesto.net/ Samotná aplikácia http://lighting.miesto.net/elearning.html
 
DeRp
2010-04-13 13:32:53+02
Som si vedomý pomalého načítania, nepoužil som správny komponent na také rozmerne dáta a pomalším PC to trosku trvá kým sa vytvoria všetky inštancie v pamäti. Snažil som sa to optimalizovať, aj sa trochu podarilo :) , ale prerábať by som to už nestíhal
 
fotoman600
2010-04-13 14:31:33+02
No, tak ja som sa pozrel napr. na to svietenie, ale poviem Ti, máš to tam dosť strohé a nepresné na to, že by to mal byť e-learning. Nehovoriac o viditeľne zlom nastavení svetiel na niektorých fotografiách a prepálenej pokožky modelky napr. pri Key+fill+Rim svietení. Navyše tam máš napísané s nízkym kontrastom a kontrast je teda poriadny. Ďalej na príkladových fotografiách napr. k svieteniu troma svetlami nesedí buď popis, alebo nastavenie svetiel (hlavné svetlo je slabšie ako doplnkové), atď, atď.
Nemám čas momentálne všetkým prechádzať, ale doporučujem to poriadne skontrolovať, kým to odovzdáš.
 
DeRp
2010-04-13 15:10:09+02
Dakujem za prispevok
Kontrastom som myslel pomer intenzit medzi hlavnym a doplnkovym svetlom.
Ako pozeram, na tej 3bodovej scheme je to dost nejasne co sa tyka intenzity, skusim najst lepsiu forografiu.
Ja prepali nepozorujem, ani v histograme ani na monitore.

Je mozne ze v samotnej casti fotografia bude asi najviac chyb, tuto cast som chcel zahrnut ako doplnkovu k osvetlovaniu postav v 3D, kde sa pouzivaju podobne rozlozenia svetiel
 
fotoman600
2010-04-13 19:27:12+02
Ak si myslel pomer, tak O.K. - myslel som si, ale ako e-learning to musí byť jasné aj tomu, kto problematike nerozumie :-)
K tým prepalom - nehádam sa, pokiaľ nevidím histogram. Z Tvojej stránky mi nejde stiahnúť foto - takže to neskontrolujem. No podľa môjho pohľadu v pleťových tónoch a teda v červenom kanáli prepal je.
Pri 3bodovej schéme stačí zameniť text - hlavné a doplnkové svetlo pod ikonami a bude Ti to ako tak sedieť.
 
DeRp
2010-04-14 15:34:24+02
S tym prepalom - bolo to trosku na hrane ked na to pozeram z odstupom, mal som zapnute dve adjustment vrstvy, vypol som ich a vyzera to jemnejsie.
Fotky v scheme som prehodil, dik za pripomienky
k tomu e-learningu - nie som zrovna skuseny autor a snazim sa to vysvetlit z mojho pohladu a samozrejme velakrat sa stane, ze nieco nenapisem, co podvedomo beriem za samozrejme. Viem ze citatel mi do hlavy nevidi, ale stane sa.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-04-14 15:41:06+02
Ja mam problem s ergonomiou ovladania a celkovym dizajnom. Vsade prtavucke fotky a obrazky, na ktore treba klikat. Nieco je dole, nieco naboku. Chba tomu jasna koncepcia. Nevidno ani poriadne, ci to je pre 3D grafikov alebo fotografov. U mna zatial tak na polceste.
 
DeRp
2010-04-14 17:55:49+02
príspevok od: Karol Srnec
Ja mam problem s ergonomiou ovladania a celkovym dizajnom. Vsade prtavucke fotky a obrazky, na ktore treba klikat. Nieco je dole, nieco naboku. Chba tomu jasna koncepcia. Nevidno ani poriadne, ci to je pre 3D grafikov alebo fotografov. U mna zatial tak na polceste.
Obrazku su dole - referencie, na pravo schemy. bohuzial som nestihol povyberat dostatok obrazovych referencii, tak verim ze to vyzera zmetene, povodna myslienka bola, ze ku kazdemu clanku bude aspon 10 referencii.
Hlavna cielova skupina su 3D grafici.
 
DeRp
2010-04-14 17:59:00+02
príspevok od: Karol Srnec
Ja mam problem s ergonomiou ovladania a celkovym dizajnom. Vsade prtavucke fotky a obrazky, na ktore treba klikat. Nieco je dole, nieco naboku. Chba tomu jasna koncepcia. Nevidno ani poriadne, ci to je pre 3D grafikov alebo fotografov. U mna zatial tak na polceste.
Ale nie si sam , ktory mi toto vytkol, asi dopisem aspon nadpisy - referencie dole a nakresi a schemy na pravo, nech to dava aspon zmysel.
Dik za koment
 
Palso
2010-04-14 18:38:06+02
príspevok od: DeRp
Som si vedomý pomalého načítania, nepoužil som správny komponent na také rozmerne dáta a pomalším PC to trosku trvá kým sa vytvoria všetky inštancie v pamäti. Snažil som sa to optimalizovať, aj sa trochu podarilo :) , ale prerábať by som to už nestíhal
btf | derp? ;]
 
DeRp
2010-04-14 21:42:27+02
príspevok od: Palso
btf | derp? ;]
Ano :) tak 6 rokov dozadu
 
DeRp
2010-04-14 23:14:17+02
Aplikaciu som optimalizoval, a na zaklade viacerych pripomienok upravil niektore casti ovladania - ako napriklad zatvaranie menu.
 
duchan
2010-04-15 08:00:48+02
K obsahu sa momentalne vyjadrovat nebudem, este som nemal cas si to cele precitat. Aj ked myslim, ze tu je na to viac expertov.

Co sa tyka ostatneho. Vadi mi ze obrazky nie su priamo v texte resp. ze tam nie je klikatelny odkaz na referenciu. Nech clovek nemusi odchadzat z textu mimo a hladat obrazok.
Mozno by som viac oddelil hlavny nadpis kapitoly od jej textu. Zvecsil medzeru medzi nadpisom a zaciatkom stranky aj medzeru medzi nadpisom a prvym riadkom textu.
Kazda kapitola ma obsah len 2D ma uvod.

Inak sa mi to ale paci.
 
DeRp
2010-04-15 12:10:32+02
K tej galerii - je tak to tak 50 na 50, co sa tyka nazorov, vela ludi mi pise ako ty ze je tu uplne sux, viacerim sa to naopak paci. Odkazi do textu ma napadli, aj som to skusal naprogramovat, ale zatial som nedosiel na efektivny sposob, prtoze web je dynamicky a spravovany cez administraciu, kde clanky a obrazku su dve oddelene casti, oddelene aj v databaze.
K tym medzeram - vyskusal som, vyzera to lepsie, je to tam :) Dik
Uvod tam bol z nejakeho mojho vnutorneho pocitu pri pisani toho clanku :) ale asi bude lepsie ked to bude cele konzistentne, zmenil som to na obsah,
este raz dakujem za pripomienky
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()