Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Stare fotky 2 hradov

vsimamsi
2010-10-14 11:53:45+02
Dobry den prajem, nasiel som tento web v ramci istej mojej inciativy, ktora sa pomaly konci a je takmer bezuspesna.. Chcel by som sa tu vas opytat, ktori pochadzate z fotografickych rodin - ci by ste mohli cisto teoreticky az zazrakom mat alebo ziskat stare fotky (uz okolo 1930..najneskor do 1970) hradu Gymes pri NR ci ZM, alebo Cabrad pri Krupine/ZV, pripadne ine. Alebo ste z turistickych rodin, a vasi rodicia ci stari rodicia by cosi take mohli mat. Pomaham jednemu zdruzenie pri ich zachrane, a dost by nam pomohli.. Viem, ze to je prakticky nemozne, ale keby niekto taky bol, ci z tych lokalit pochadzal, neveirm ze v nejakom vlastnom archive by cosi take nebolo. -) Stale tomu verim. A vedeli by sme sa dohodnut na nejakej odmene, keby uz.. i ked stale verim, ze ak mate aspon uctu k historii, a mohli by ste takto nenarocne, A ASPON takto pomoct pri zachrane, ze by ste mi to oskenovane ci aspon za postovne vedeli daroviat. Vdaka za pripadnu neocenitelnu pomoc. Peter z BA
 
miki33
2010-10-14 12:20:58+02
hm, nedavno som objavil ediciu ´Na starych pohladniciah´ - http://www.dajamabooks.sk/Index.aspx?Kateg=3 nebude tam nieco?
 
vsimamsi
2010-10-15 12:33:17+02
Ahoj, dik za koment, ale tam to nie je.. to by mi musel nahovarat cosi na specificky nazov. Inak ja som mal kontakt a som si pisal so sefredaktorom Dajama (´alias´ Krasy Slovenska), a ten ma odkazal na ineho pana. No ale keby si sa niekde popytal... :-D este raz dik, maj sa
 
stano.stano
2010-10-15 12:50:54+02
Myslím, že keby si kontaktoval obecný úrad v Jelenci, tak by sa niečo našlo - či už v obecnom archíve, alebo sprostredkovane u niekoho .
 
vsimamsi
2010-10-16 00:00:35+02
príspevok od: stano.stano
Myslím, že keby si kontaktoval obecný úrad v Jelenci, tak by sa niečo našlo - či už v obecnom archíve, alebo sprostredkovane u niekoho .
Ahoj, mozem ta ubezpecit - ze to bolo ako prve!! A ti poviem, nie su vacsi ignoranti, ako lokalni - ved aj cudzi im robia na zachrane. Ale to uz je taky narod, vsade na SK je to tak.. Takze tito nic, skusal som cez azet vymaknut roznych lokalnych.. asi aj zabudli, 2-3 este hladaju, uvidime. Ver mi, za 1,5 mesiaca som aj v ramci prace na PC zhavil ´draty´ netove, priam nadludsky.

Keby sa ti pritrafili akekolvek taketo fotky.. kludne mi daj vediet, maj sa.
 
vsimamsi
2010-11-15 00:21:06+01
Len sa pripominam.. keby sa tu este mihol niekto novy, ktory by vedel pomoct.

Vdaka ;-)
 
Kajmo
2010-11-15 07:35:15+01
skusal si pozriet aj nejake knihy o hradoch? tam su taketo fotky ale aj rekonstrukcie... napr. kamenny strazcovia 1,2 od slamku. encyklopedia slovenskych hradov - martin bona. bona pri kazdom hrade ma aj bibliografiu vsetkych praco o tom ci onom hrade. mozem poslat ak chces, tieto knihy mam.
 
dodo_bb
2010-11-15 08:18:33+01
My lokálni = nie z Blavy sme radi, že si tu náhodou a že nám lokálnym nadávaš do ignorantov... Ešteže takých ako Ty máme :-))))
 
vsimamsi
2010-11-15 11:12:31+01
príspevok od: dodo_bb
My lokálni = nie z Blavy sme radi, že si tu náhodou a že nám lokálnym nadávaš do ignorantov... Ešteže takých ako Ty máme :-))))
vies fesak, moj komentar je zalozeny na pravde - a tvoja reakcia je preto uboha. Len tolko, dik za podporu.
 
vsimamsi
2010-11-15 11:15:38+01
príspevok od: Kajmo
skusal si pozriet aj nejake knihy o hradoch? tam su taketo fotky ale aj rekonstrukcie... napr. kamenny strazcovia 1,2 od slamku. encyklopedia slovenskych hradov - martin bona. bona pri kazdom hrade ma aj bibliografiu vsetkych praco o tom ci onom hrade. mozem poslat ak chces, tieto knihy mam.
Tam je toho malo, vacsinou celkove pohlady, a rekonstrukcie su aktualne k nicomu. Treba mat terenne fotografie, co najstarsie. Takze keby si mal znamych z NR kraja, opytaj sa, ci ich blizki by cosi take nemohli mat. NAOZAJ STARE SUKROMNE FOTKY SU SMERODATNE, NIE KNHIY A REKONSTRUKCIE. A to je najtazsie - ich ziskat. :)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()