Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D3100 RED

dodulo
2012-07-04 12:47:34+02
Ahojte som tu novy a nechcem zakladat zbytocne novu temu, ale nepodarilo sa mi nikde najst odpoved na moju otazku, tak ma prosim nekamenujte .
Jedna sa o to, ze chcem priatelke kupit Nikon D3100 k promociam, raz davno som sa o tom s nou bavil a velmi sa jej pacila cervena verzia tohto fotoaparatu, chcem sa preto opytat jedna sa iba o cerveny "nastrek"? Jednoducho sa bojim, ze ci sa to casom neosucha a nebude vidno na tom kazdy skrabanec, najlepsie ak ma niekto osobnu skusenost vdaka a prajem pekny den
 
viking81
2012-07-04 12:52:57+02
príspevok od: dodulo
Ahojte som tu novy a nechcem zakladat zbytocne novu temu, ale nepodarilo sa mi nikde najst odpoved na moju otazku, tak ma prosim nekamenujte .
Jedna sa o to, ze chcem priatelke kupit Nikon D3100 k promociam, raz davno som sa o tom s nou bavil a velmi sa jej pacila cervena verzia tohto fotoaparatu, chcem sa preto opytat jedna sa iba o cerveny "nastrek"? Jednoducho sa bojim, ze ci sa to casom neosucha a nebude vidno na tom kazdy skrabanec, najlepsie ak ma niekto osobnu skusenost vdaka a prajem pekny den
osobne si myslim ze je to cerveny metalicky plast vyrobeny techynologiou hot & cold...takze sa nic osupovat nebude
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-04 13:32:42+02
Mal som tento fotak v ruke, samozrejme nie rozobraty, takze nemozem povedat presne. Ale ked som pozeral na dvierka pamatoveho slotu, videl som, ze farba je striekana. Zakladovy plast je cierny.
Ale ci sa to nebude suchat, tak to neviem. Nepoznam nikoho, kto by ten aparat ma v cervenej farbe a mohol by mo dat spravu z prvej ruky.
 
Filip Bucher
2012-07-04 13:59:38+02
takisto nemam osobne skusenosti s dlhodobym pouzivanim. Ale aj keby boli vedsina casti s cerveneho plastu viac ti nanom bude vidiet skrabance, spinu, ... na stranu druhu podla mna ked mas osuchany staro vyzerajuci fotoaparat vyzera to profesionalnejsie ;D
Je to spotrebna vec... skrabance zosuchanie farby by som neriesil... ma to sluzit na fotenie nie ako modny doplnok. nez sa to stihne osuchat aj tak pravdepodobne bude slecna pokukovat po novom alebo ju to omrzy a osuchat sa plast nestihne.
 
dodulo
2012-07-06 08:44:09+02
Ahojte tak asi by som siel do tej cervenej farby predsa este by som sa chcel poradit ohladne pamätovej karty, chcel by som nejaku 16-32GB class 10 len neviem si vybrat z tej zaplavy znaciek ako GOODRAM, Patriot, Pretec, Sandisk, Verbatim, Kingston a pod. Naozaj zalezi aj od znacky alebo ked karta splna dane kriteria class 10 tak nemam, co pokazit? Planujem s nou nahravat aj videa. Tiez rozmyslam, ci kupit radsej 2 x 16GB alebo 32GB kartu, viem, ze odporucate mat radsej 2 x kartu z dovodu, ak by nahodou odisla. Este sa opytam, ze v akom rozpäti sa asi pohybuje velkost fotky v plnej kvalite? Pytam sa preto, ze na to nase fotenie by mozno stacilo aj 1 x 16GB, vdaka
 
KoCi
2012-07-06 10:10:50+02
V principe na znacke tolko nezalezi, ale nielen ja mam najlepsie skusenosti s kartami SanDisk - su sice drahsie, ale mam pocit, ze aj ovela menej reklamovanejsie, preto ich povazujem za spolahlivejsie.
Co sa velkosti tyka - ak budes fotit do RAW, tak jedna fotka zaberie odhadom tak do 15MB.
 
dodulo
2012-07-06 13:27:22+02
No tak do finale som vybral tieto dve karty
Sandisk SDHC Extreme III 16GB CLASS 10
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_sd-pamatove-karty_SANDISK-SDHC-Extreme-III-16GB_205317.html

a

Kingston SD10V/16GB CLASS 10 G2
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_sd-pamatove-karty_KINGSTON-SD10V-16GB_792635.html

viete mi niekto odporucit, ktoru teda? ci ta Sandisk pojde rychlejsie? Budu sa z nej nacitavat fotky vo fotaku rychlejsie resp. vyuzijem vobec tu prenosovu rychlost karty v D3100? Alebo postaci aj ta Kingston, co som sa zatial docital, tak na nahravanie videa by mala stacit karta CLASS 6 a vyssia, co splnaju obe. Vdaka za pomoc
 
Flayer
2012-07-06 13:46:00+02
Ber ten SanDisk toho Kingstona mám a ze začátku byl příšerně pomalej, až po naformátování na velikost oddílu 64k začal fungovat svižněji (tedy pořád pomalu oproti mé staré Sandisk Ultra 2GB). Dnes bych ho už nekoupil.
 
dodulo
2012-07-08 23:45:10+02
este posledna otazka dumam nad 2 moznostami, ci kupit tu D3100 s 2 objektivmi alebo iba s jednym, mam moznost kupit ho v takychto cenach

D3100 + objektiv 18-55 = 399€ s DPH
D3100 + objektiv 18-55 + 55-200 = 554€ s DPH

je mi jasne, ze v kite ten objektiv ( 55-200 ) ma vyjde lacnejsie, ako keby som ho kupoval samostatne, len neviem ci ho priatelka naozaj aj vyuzije. Verzia D3100 + objektiv 18-105, ktory by jej asi vyhovoval najviac je beznadejne nedostupny a ja mam teraz dilemu, ze co spravit. Fotak so zakladnym objektivom dostane od rodicov a ja zvazujem moznost, ci jej mam dokupit ten druhy objektiv rovno v kite alebo ci jej mam kupit jedny hodinky, ktore sa jej tiez velmi pacia...Ako laik neviem, ci vyuzije ten druhy objektiv Tiez neviem ako je to s kvalitou objektivou, ktore sa davaju do tzv. "kitov". Dakujem za kazdu radu
 
dynnamic
2012-07-08 23:49:56+02
príspevok od: dodulo
este posledna otazka dumam nad 2 moznostami, ci kupit tu D3100 s 2 objektivmi alebo iba s jednym, mam moznost kupit ho v takychto cenach

D3100 + objektiv 18-55 = 399€ s DPH
D3100 + objektiv 18-55 + 55-200 = 554€ s DPH

je mi jasne, ze v kite ten objektiv ( 55-200 ) ma vyjde lacnejsie, ako keby som ho kupoval samostatne, len neviem ci ho priatelka naozaj aj vyuzije. Verzia D3100 + objektiv 18-105, ktory by jej asi vyhovoval najviac je beznadejne nedostupny a ja mam teraz dilemu, ze co spravit. Fotak so zakladnym objektivom dostane od rodicov a ja zvazujem moznost, ci jej mam dokupit ten druhy objektiv rovno v kite alebo ci jej mam kupit jedny hodinky, ktore sa jej tiez velmi pacia...Ako laik neviem, ci vyuzije ten druhy objektiv Tiez neviem ako je to s kvalitou objektivou, ktore sa davaju do tzv. "kitov". Dakujem za kazdu radu
najskor jej kup hodinky a ked uz bude mat tak nieco nafotene , naznaci ci ti potajomky co jej chyba a pri dalsej prilezitosti jej doplnis arzenal
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()