Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Prvá zrkadlovka

System
2012-07-27 21:33:56+02
Ahojte doteraz som mal obyčajný digital, a fotenie ma začalo baviť, tak najprv som chcel nejaký ultrazoom, keďže nové zrkadlovky su dosť drahé. Ale poradili mi, že môžem kľudne kúpiť aj používanú zrkadlovku. Aky je nato váš názor? A aku by ste odporučili? Niečo tak cca do 250€ ak by sa dalo?
 
Dumaru
2012-07-27 21:37:29+02
Ak chceš silou mocou ultrazoom v tej cene, ja odporúčam Panasonic LUMIX DMC-FZ48.
 
KESKOSENI
2012-07-27 21:47:58+02
canon 350d+canon50mm
 
Dumaru
2012-07-27 21:52:22+02
Ale ultrazoom nekupuj, veľmi rýchlo prídeš na to, že sú to vyhodené peniaze. Najlacnejšie zrkadlovky (staršie modely) so setovým záklaďákom sa pohybujú od cca 350 éčok, takže si radšej prišetri.
 
Anti
2012-07-27 21:54:31+02
Podla mna nejaky hacker sa nudi a vytvara tu pomocou nejakeho skriptu tie "Nova zrkadlovka" / "Prva zrkadlovka" vlakna
 
Paulie
2012-07-27 22:23:52+02
Ja už mám dve zrkadlovky, ale chcem sa zas posunúť trochu ďalej, poradí niekto tretiu zrkadlovku?
 
Erick
2012-07-27 23:12:15+02
príspevok od: Paulie
Ja už mám dve zrkadlovky, ale chcem sa zas posunúť trochu ďalej, poradí niekto tretiu zrkadlovku?
Napr. Praktica L2?
 
Paulie
2012-07-27 23:18:02+02
príspevok od: Erick
Napr. Praktica L2?
Prakťicu mám, to je moja štrvtá zrkadlovka, potrebujem tretiu.
 
Erick
2012-07-27 23:21:34+02
príspevok od: Paulie
Prakťicu mám, to je moja štrvtá zrkadlovka, potrebujem tretiu.
Aháá, sóry, zle som počítal. A dajú sa na tej tvojej použiť EF-S objektívy od Canonu? Lebo na tej mojej to nejako nedrží, ani so sekundovým lepidlom.
 
Seso
2012-07-28 15:41:58+02
 
DanielDaniel
2012-07-28 16:41:59+02
znova sa táto téma nejako zvrhla
 
DanielDaniel
2012-07-28 16:47:30+02
príspevok od: System
Ahojte doteraz som mal obyčajný digital, a fotenie ma začalo baviť, tak najprv som chcel nejaký ultrazoom, keďže nové zrkadlovky su dosť drahé. Ale poradili mi, že môžem kľudne kúpiť aj používanú zrkadlovku. Aky je nato váš názor? A aku by ste odporučili? Niečo tak cca do 250€ ak by sa dalo?
Kamarát si asi pred rokom a pol kúpil staručkú D70 so seťákom z nejakého staršieho analógového nikonu za pár šupov a jednu 50mm/f 1,8d všetko to mal dokopy za pár šupov čo sa týka kvality fotiek tak sa na to žiadny ultrazoom nehrabe potom samozrejme ešte dokúpil aj tamron 17-50 ale to už nie je za pár šupov....
 
Erick
2012-07-28 21:23:47+02
príspevok od: DanielDaniel
znova sa táto téma nejako zvrhla
Šak keď je tu trikrát denne téma "kupujem si novú zrkadlovku..".
Dosť ma na tých otázkach fascinuje aj to, keď sa chalan opýta, či sa dá nájsť niečo do 250,- €. To naozaj čaká, že si za neho prečítam všetky inzeráty na bazoši alebo tu na ephoto a že pobehám aj bazáry a záložne v okruhu 120 kilometrov? Asi nemá čas, lebo musí riešiť niečo dôležité na fejkbúku. Len či bude mať čas na fotenie..
 
DanielDaniel
2012-07-28 22:07:31+02
príspevok od: Erick
Šak keď je tu trikrát denne téma "kupujem si novú zrkadlovku..".
Dosť ma na tých otázkach fascinuje aj to, keď sa chalan opýta, či sa dá nájsť niečo do 250,- €. To naozaj čaká, že si za neho prečítam všetky inzeráty na bazoši alebo tu na ephoto a že pobehám aj bazáry a záložne v okruhu 120 kilometrov? Asi nemá čas, lebo musí riešiť niečo dôležité na fejkbúku. Len či bude mať čas na fotenie..
jasne takéto témy mám aj ja rád ale najlepšie sú tie PLS help alebo pomooc ...
 
System
2012-07-28 22:56:39+02
Anti: Nevedel som že to, že sa pýtam na váš názor aku zrkadlovku kúpiť, tak to hneď znamená že som Hacker. Nuž žij si vo svojom svete

Erick: Ja si viem pojzrieť na nete zrkadlovky, ale som v tom amater, takže toto fórum slúži nato aby som sa spýtal na veci, ktoré neviem, a očakávam odpoveď od skúsených ľudí, a nie od deciek ktorým tu vadia témy. Ak ti vadí moja téma nech sa páči nečítaj si ju, nikto ťa nenúti písať sem. Zbaľ sa a stisni si ALT+F4
 
System
2012-07-28 22:57:30+02
Nenašiel som EDIT, tak sa chcem spýtať čo poviete na Olympus E-520
 
viking81
2012-07-28 23:24:58+02
príspevok od: System
Anti: Nevedel som že to, že sa pýtam na váš názor aku zrkadlovku kúpiť, tak to hneď znamená že som Hacker. Nuž žij si vo svojom svete

Erick: Ja si viem pojzrieť na nete zrkadlovky, ale som v tom amater, takže toto fórum slúži nato aby som sa spýtal na veci, ktoré neviem, a očakávam odpoveď od skúsených ľudí, a nie od deciek ktorým tu vadia témy. Ak ti vadí moja téma nech sa páči nečítaj si ju, nikto ťa nenúti písať sem. Zbaľ sa a stisni si ALT+F4
forum by malo v prvom rade sluzit na to aby si sa dozvedel veci ktore nevies....nie aby si sa na ne pytal....lebo cuduj sa svete, ale podobnu otazku ako mas ty pytalo asi tak 100 ludi pred tebou...stacilo pozriet do vyhladavania a mal by si jasno...myslis ze nas to tu bavi den co den 3 az 4x radit amaterom co nic nevedia aku si maju kupit prvu zrkadlovku ? ked odpovede su stale rovnake ? ak spravne hadas ze nie....tak mas pravdu...skus sa nad tym zamysliet predtym ako sa druhy krat nieco spytas...
 
Erick
2012-07-28 23:32:18+02
príspevok od: System
Anti: Nevedel som že to, že sa pýtam na váš názor aku zrkadlovku kúpiť, tak to hneď znamená že som Hacker. Nuž žij si vo svojom svete

Erick: Ja si viem pojzrieť na nete zrkadlovky, ale som v tom amater, takže toto fórum slúži nato aby som sa spýtal na veci, ktoré neviem, a očakávam odpoveď od skúsených ľudí, a nie od deciek ktorým tu vadia témy. Ak ti vadí moja téma nech sa páči nečítaj si ju, nikto ťa nenúti písať sem. Zbaľ sa a stisni si ALT+F4
Ono nie je problém odpovedať, problém je, že tieto otázky padajú denne. A sú stále tie isté. Jeden by už mohol mať dojem, že predsa ak už bola 27x položená otázka "Kupujem si foťák, poraďte" a na každú z tých dvadsiatich siedmych otázok je priemerne 15 odpovedí, je to dostatočné množstvo na to, aby si sa v tom pohrabal, hodinu-dve čítal a našiel odpoveď.
Neber to ako osobný útok, je to len štatistika.
Odpovede na tvoje otázky:
1. Áno, kľudne si môžeš kúpiť aj používanú zrkadlovku.
2. Odporúčam tú, ktorá bude bez závad fungovať tak dlho, kým nebudeš mať peniaze na novú.
3. Netuším, či nájdeš niečo do 250€. Prečítaj si inzertné portály a zájdi do bazárov.
4. Olympus E-520 by som si ja osobne nekúpil.
 
Dumaru
2012-07-29 00:05:44+02
Sú len dve možnosti ako si vybrať zrkadlovku: 1) Preferuješ aktuálne telo a budeš fotiť dlhšiu dobu so seťákom, alebo 2) Preferuješ výber lepších nesetových objektívov, ktoré ťa vydržia dlhšie ako telo. Ja som za možnosť 2), radšej telo o rad-dva staršie a ušetriť peniaze, naučiť sa fotiť a pokúpiť si postupne objektívy a potom neskôr upgrade na novšie telo, na ktoré už budeš mať pokúpené objektívy.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()