Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D5100 - začiatočník

Peter_D5100
2012-08-30 09:28:08+02
Dobrý deň. Kúpil som si D5100, som úplný začiatočník, tak preto mám viac otázok na fotografov, ktorí majú skúsenosti.
1. Foťák mi príde zajtra a neviem čo mám robiť ked ho rozbalím.
2. Ak budem kupovať príslušensto hlavne brašňu, mám kúpiť väčšiu aby sa mi tam zmestil v budúcnosti aj väčší objektív?
3. Budem tam mať seťák (18-55) a v budúcnosti chcem kúpiť nejaký lepší objektív (budem fotiť všetko, od prírody až po portréty) - tak aký objektív ?
4. Ak mi príde foťák, netreba tam niečo nastavovať? (nemyslím dátum a čas ) ale niečo viac
+ prosím, poraďte ako najlepšie začínať. Ďakujem
 
volodka22
2012-08-30 09:46:53+02
príspevok od: Peter_D5100
Dobrý deň. Kúpil som si D5100, som úplný začiatočník, tak preto mám viac otázok na fotografov, ktorí majú skúsenosti.
1. Foťák mi príde zajtra a neviem čo mám robiť ked ho rozbalím.
2. Ak budem kupovať príslušensto hlavne brašňu, mám kúpiť väčšiu aby sa mi tam zmestil v budúcnosti aj väčší objektív?
3. Budem tam mať seťák (18-55) a v budúcnosti chcem kúpiť nejaký lepší objektív (budem fotiť všetko, od prírody až po portréty) - tak aký objektív ?
4. Ak mi príde foťák, netreba tam niečo nastavovať? (nemyslím dátum a čas ) ale niečo viac
+ prosím, poraďte ako najlepšie začínať. Ďakujem
mám brašňu Lowepro Nova 160 AW a zmestí sa mi tam 18-55 + 55-300, alebo by sa vopchalo 18-55 + nejake tie dva male objektívy (napr. 40mm/2,8 a 50/1,8)

Dojde ti foťák, skús či funguje,ak hej,tak si prečítaj manual a už len špekuluj a špekuluj, chodiť von do prírody alebo do ulíc...Medzi tým si kúp statív, zrejme zistíš, že bez neho sa niečo nedá tak ľahko odfotiť...Začneš používať Raw, manuálne nastavenia, a úpravy fotiek v kompe
 
Paulus
2012-08-30 09:48:42+02
1.Behat po miestnosti s rukami nad hlavou a kricat : Hura, hura..a teraz vazne: precitat manual, ak si uplny zaciatocnik a chces ist fotit, tak si ho daj na automatiku a chod skusat a k jednotlivym rezimom sa dostanes neskor. Hlavne sa netreba toho bat.
2.Brasnu urcite vacsiu a kvalitnu, rataj s min. 1x objektiv, mozno externy blesk, baterky, nahradne pamatove karty, atd.
3. Od prirody po portrety, najskor nejaky teleobjektiv, casom prides na to aky by ti vyhovoval a aj podla ceny, svetelnosti, rozsahu...
4. Hlavne citat treba manual a vela knih, ale zacal by som manualom, treba pochopit expozicny trojuholnik.
Alebo tu na fotoskole je vela uzitocnych informacii.
 
salves
2012-08-30 09:50:01+02
Keď to rozbalíš, daj si akumulátor do nabíjačky a nechaj ho nabiť. V tej dobe môžeš aspoň zbežne pozrieť manuál - vždy sa to oplatí, nastavovať nemusíš nič nebežné kým nevieš čo nastavuješ. Potom môžeš začať fotiť tak aby si vedel čo a prečo tak robíš a čas prinesie výsledky čo robíš dobre a zle. Proste si tým musíš prejsť sám, nik za teba nebude fotiť, nastavovať ani nič iné na foťáku...
mám ho aj ja už asi rok a stále je sa čo učiť!
Brašňu si kúp ako sa radí, vezmi do predajne a skús si vybrať. A hlavne mysli aj na budúcnosť čo a ako plánuješ aby si nekupoval čo netreba alebo naopak. Chyby sa robia vždy akurát treba ich minimalizovať!
 
seifi
2012-08-30 09:51:34+02
rozmýšlam, kto že to bude robiť na môj dôchodok
 
Peter_D5100
2012-08-30 10:02:07+02
príspevok od: Paulus
1.Behat po miestnosti s rukami nad hlavou a kricat : Hura, hura..a teraz vazne: precitat manual, ak si uplny zaciatocnik a chces ist fotit, tak si ho daj na automatiku a chod skusat a k jednotlivym rezimom sa dostanes neskor. Hlavne sa netreba toho bat.
2.Brasnu urcite vacsiu a kvalitnu, rataj s min. 1x objektiv, mozno externy blesk, baterky, nahradne pamatove karty, atd.
3. Od prirody po portrety, najskor nejaky teleobjektiv, casom prides na to aky by ti vyhovoval a aj podla ceny, svetelnosti, rozsahu...
4. Hlavne citat treba manual a vela knih, ale zacal by som manualom, treba pochopit expozicny trojuholnik.
Alebo tu na fotoskole je vela uzitocnych informacii.
Keď som išiel kupovať fotoaparát, bol som sa poradiť u jedného fotografa...a ten mi povedal, že vôbec nemám fotiť na automatike tak teraz ako? :O
 
Erazer
2012-08-30 10:08:39+02
Vobec nefot na automatike ked uz budes vediet ovladat fotak...inak budu tvoje prve snimky iba sama tma alebo same svetlo...nauc sa pouzivat fotak na automatike a ked si ho "ocuchas" prejdi na manual a skusaj nastavovat clonu,uzavierku, iso ...
 
Paulus
2012-08-30 10:15:34+02
príspevok od: Peter_D5100
Keď som išiel kupovať fotoaparát, bol som sa poradiť u jedného fotografa...a ten mi povedal, že vôbec nemám fotiť na automatike tak teraz ako? :O
Na automatike mozes fotit prve dni nez sa naucis ovladat niektory z rezimov. co ti pomoze, ak budes fotit na niektorom z rezimov a nebudes vediet co nastavujes? Samozrejme, ak sa naucis, automatiku potom uz ani nebudes chciet pouzivat
 
mirosz
2012-08-30 10:25:27+02
príspevok od: Peter_D5100
Dobrý deň. Kúpil som si D5100, som úplný začiatočník, tak preto mám viac otázok na fotografov, ktorí majú skúsenosti.
1. Foťák mi príde zajtra a neviem čo mám robiť ked ho rozbalím.
2. Ak budem kupovať príslušensto hlavne brašňu, mám kúpiť väčšiu aby sa mi tam zmestil v budúcnosti aj väčší objektív?
3. Budem tam mať seťák (18-55) a v budúcnosti chcem kúpiť nejaký lepší objektív (budem fotiť všetko, od prírody až po portréty) - tak aký objektív ?
4. Ak mi príde foťák, netreba tam niečo nastavovať? (nemyslím dátum a čas ) ale niečo viac
+ prosím, poraďte ako najlepšie začínať. Ďakujem
1. Urcite pozret navod.
2. Tie Lowepro nova su fajn, casom uvidis ci ti staci a ci bude potrebovat batoh...
3. Ak sa chystas fotit viacmenej secko, tak asi nejaky univerzalnejsi 18-105, 18-200, pripadne teraz je uz aj novy 18-300...ale odporucal by som zvazit aj nejaky pevny objektiv 35 f/1.8 G alebo 50 f/1.8 G...
4. Vid bod 1.
+ najlepsie zacinat navodom k fotaku, ale hlavne strav vela casu studovanim tu na ephoto.sk vo fotoskole, pripadne na www.fotoroman.cz
 
pirhi
2012-08-30 10:37:09+02
ja by som na tvojom mieste tú škatulu ani neotvoril, však načo, ešte sa foťáku niečo stane...a teraz vážne...Návod si prečítaj určite...minimálne raz, bez toho sa foťáku ani nechytaj...s brašňou ti poradili dobre..ideálne je vybehnúť do obchodu a nejakú si ošahať...a tie zvyšné otázky....sú bezpredmetné...mimálne pol roka kupovať nič nebudeš, a do vtedy pribudne vo fóre Ďalšia tisícka tém "ktorý objektív na fotenie všetkého"...Tak vela zdaru do študovania manuálu a potom aj do fotenia
 
viking81
2012-08-30 10:44:45+02
príspevok od: Peter_D5100
Keď som išiel kupovať fotoaparát, bol som sa poradiť u jedného fotografa...a ten mi povedal, že vôbec nemám fotiť na automatike tak teraz ako? :O
fotim 4. rok....nepovazujem sa za cloveka co nevie ovladat fotak...myslim ze po technickej stranke ho mam zmaknuty velmi dobre a cuduj sa svete 95% fotiek robim na poloautomatickych rezimoch...manual zapinam len pri specialnych svetelnych podmienkach....takze neviem co to bolo za forografa ale snad to nemyslel vazne...a este k tvojej teme....myslim ze uplne zbytocne vlakno...pytas sa s prepacenim kraviny....idem si kupit novy mobil...co mam spravit ked pride ? alebo auto ? co s nim...ked si kompetentny na to ze dokazes zapnut pocitac tak si myslim ze dokazes zapnut aj fotak....a ak uz aj bude treba nieco nastavovat tak ver ze to zvladne aj skolkar alebo moj 80. rocny dedko...k brasni...kup si taku do ktorej sa ti zmesti vsetko co potrebujes...alebo budes potrebovat...k objektivu....fotim vsetko...typicke heft zaciatocnikov...nespekul so sklami....casom zistis co potrebujes a podla toho dokupis...lebo len tak v skratke....v prirode potrebujes vsetky ohniska od kratkeho az po dlhe....cize rozsah 10-300 ci 400mm + makro objektiv a na portret daslie speci portretne skla s vysokou svetelnostou...aby si to cele slusne pokryl tak potrebujes 5-6 skiel...nepredpokladam ze ich pojdes kupovat zajtra....takze fot s tym co mas a potom uvidis co ti chyba...
 
RoboK
2012-08-30 11:13:57+02
príspevok od: seifi
rozmýšlam, kto že to bude robiť na môj dôchodok
To nebude pekná myšlienka.
 
fatality
2012-08-30 11:21:19+02
príspevok od: seifi
rozmýšlam, kto že to bude robiť na môj dôchodok
a preco by mal niekto robit na tvoj dochodok?..sak si nan rob sam
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()