Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D5100-Problémy

Peter_D5100
2012-09-02 13:47:16+02
Dobrý deň, chcel by som sa vás spýtať, či nemáte podobné problémy so zrkadlovkou Nikon D5100, mám sňou menšie problémy :
1. Cez noc, ak chcem fotiť, nejde mi sfotiť (napr. krásne mi všetko zaostrilo, a cvaknúť to nejde Auto-Objektýv, Auto-Telo a blesk na automate-takto to mám nastavené)
2. Fotím manuálne, M objektív, M telo, blesk nemám vysunutý (pritom mám dostatočne veľa svetla, takže by som blesk nemusel použiť) a sfotí mi normálne tmu - ako keby som mal ruku na objektíve
3. Nejde mi načítať pam. kartu (novú) - nejde, dám staršiu, ide (obydva sú 8GB)

P.S.: ak mám objektív prepnutý na manuál, tak mi ide krásne sfotiť (viď. bod 1.)

Ďakujem vopred za odpovede
 
Shooter
2012-09-02 14:00:38+02
1. Čo presne znamená nejde mi fotiť? Foťák nereaguje na stlačenie spúšte alebo fotí príliš čierne/svetlé fotky? Máš skutočne zaostrené? Nezdá sa ti to iba? Po stlačení spúšte do polovice a správnom zaostrení sa ti musí v ľavo dole v hľadáčiku objaviť zelená bodka. Máš ju tam? Ak nie, nezaostrilo ti.

2. Fotíš manuálne, vieš si správne nastaviť expozíciu (čas, clona, ISO)?

3. Skús kartu sformátovať priamo vo foťáku, ak nepomôže, tak ju vyskúšaj na inom foťáku (hoci aj na kompakte) ak nepôjde ani tam, tak ju reklamuj.
 
Dzurki Marek
2012-09-02 16:28:42+02
studuj navod - ak nie je zaostrene a ta bodka v hladaciku blika a neodfotis nic - v menu sa to da vypnut (volba priority v rezime AF-C)
 
LovuZdar
2012-09-02 18:25:27+02
Mam D5100 a slape na vybornu, bodky v hladaciku blikaju, clona cloni, uzavierka uzatvara, iso isuje...dokonca aj blesk blika.
 
fotopavel
2012-09-02 20:03:18+02
S tou pamatovou kartou veru skus tak že naformatovať najdeš to v menu. A ak fotis manualne a mas tmu tak tam mozes mat viacej veci na chybe. Tebe sa moze zdat ze svetla je dostatok ale uz pokial fotis v šere a maš napriklad uplne privretu clonu alebo priliš rýchlu uzavierku prípadne kombinaciu oboch a ISO mas nizke tak ti odfoti alebo bude snimok proste tmavy pretoze priliš zavreta clona a vysoka rychlost uzavierky sposobia že ti na snimač nestihne dopadnut potrebne mnozstvo svetla a preto ti ukaze len tmavy snimok.
Čo sa týka fotenia v automatickom režime, tak by sa to nemalo stat pretoze ak fotoaparat usudi ze ma malo svetla automaticky prestavy hodnotu ISO ako aj clonu a uzavierku a ak stlačiš spušt do polovice automaticky sa vyklopi blesk a po zaostreni fotoaparat zobrazi aj bodku v hladaciku vlavo dole a pokial mas zapnuty aj ton tak ti aj pipne a vtedy ti odfoti a minimalne musi byt vidno na fotke to co osvetli blesk. Ak ti nezaostri a nepipne tak prestav zaostrovaci rezim. Ja mam D5100 ale v automate fotim malo, ale nemam tebou spominane problemy. Ked som ho kupil obcas vypisoval ze nie je vlozena pamatova karta. Potom som aktualizoval firmware a odvtedy je vsetko ok. Alebo este mozes resetnut menu na povodne hodnoty. Všetko najdeš v navode. Alebo sa kludne spytaj
 
Pranjal
2012-09-02 22:07:48+02
Tiež sa pozri, či máš vo foťáku najnovší firmware. Zdá sa mi, že v pôvodnej verzii boli nejaké problémy s pamäťovými kartami.
 
mirosz
2012-09-03 09:31:15+02
príspevok od: LovuZdar
Mam D5100 a slape na vybornu, bodky v hladaciku blikaju, clona cloni, uzavierka uzatvara, iso isuje...dokonca aj blesk blika.
Svetla sviti, stirace stiraj, trouba troubi?
 
Cassul
2013-03-22 11:32:25+01
Ja mám "problém" s Nikonom D5100 s natáčaním videa v tme. Cez deň je všetko super, ale keď je šero, tak video je úplne zrnité. Dá sa to nejak nadstaviť alebo zapnúť blesk a podobne?
 
peto22
2013-03-22 11:51:17+01
príspevok od: Cassul
Ja mám "problém" s Nikonom D5100 s natáčaním videa v tme. Cez deň je všetko super, ale keď je šero, tak video je úplne zrnité. Dá sa to nejak nadstaviť alebo zapnúť blesk a podobne?
To je iba vtip, že?
 
Cassul
2013-03-22 11:51:45+01
príspevok od: peto22
To je iba vtip, že?
nie, mal by byt???
 
Cassul
2013-03-22 11:53:09+01
Tu od 2:15 je natáčané v tme a je všetko krásne, preto sa pýtam, ako sa to dá nadstvaiť, keďže som na to neprišiel
 
Cassul
2013-03-22 11:53:32+01
príspevok od: Cassul
Tu od 2:15 je natáčané v tme a je všetko krásne, preto sa pýtam, ako sa to dá nadstvaiť, keďže som na to neprišiel
http://www.youtube.com/watch?v=zEgsLOvMZrI
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-22 12:06:46+01
príspevok od: Cassul
http://www.youtube.com/watch?v=zEgsLOvMZrI
Tma vyzera inak. Je uplne cierna a absentuje v nej svetlo. Video na ktore odkazujes je snimane pri poulicnom osvetleni, co su horsie svetelne podmienky ale nie je to tma. Kedze u videa sa neda nastavit dlhsi cas ako snimkova frekvencia, musia sa upravit zvysne dva parametre expozicneho trojuholniku: clona a ISO. Vyhodnejsie je pracovat s clonou. Uplatnia sa tu svetelne objektivy, napr. AF-S 35/1,8G DX, ci AF-S 50/1,8G. Pri clone f/1,8 zistis, ze snimat a dokonca aj fotografovat nie je pri poulicnyom osvetleni az taky problem. ISO mozes nechat kludne na automatiku. Vyhladavaj lepsie osvetlene miesta (pred vykladom, pod lampou, pri svetelnej reklame) a snaz sa do pozadia dostat niz nieco osvetlene. DObre je pouzit aj vidosvetlo, napr. LED Apture Amaran a pod.
 
Cassul
2013-03-22 16:25:34+01
Ďakujem za radu..skusim
 
Cassul
2013-03-22 17:14:19+01
príspevok od: Karol Srnec
Tma vyzera inak. Je uplne cierna a absentuje v nej svetlo. Video na ktore odkazujes je snimane pri poulicnom osvetleni, co su horsie svetelne podmienky ale nie je to tma. Kedze u videa sa neda nastavit dlhsi cas ako snimkova frekvencia, musia sa upravit zvysne dva parametre expozicneho trojuholniku: clona a ISO. Vyhodnejsie je pracovat s clonou. Uplatnia sa tu svetelne objektivy, napr. AF-S 35/1,8G DX, ci AF-S 50/1,8G. Pri clone f/1,8 zistis, ze snimat a dokonca aj fotografovat nie je pri poulicnyom osvetleni az taky problem. ISO mozes nechat kludne na automatiku. Vyhladavaj lepsie osvetlene miesta (pred vykladom, pod lampou, pri svetelnej reklame) a snaz sa do pozadia dostat niz nieco osvetlene. DObre je pouzit aj vidosvetlo, napr. LED Apture Amaran a pod.
Ešte by som sa spýtal, keď nemám k dispozícii tak svetelný objektív, bolo by možné zakúpiť nejaké externé svetlo, ktoré by som umiestnil na foťák namiesto blesku, ktoré by trvalo osvetľovalo všetko natáčané v interiéry? Ide o jeden klub. Alebo najlepšie zakúpiť svetelný objektív a je po probléme? Ďakujem
 
kundas
2013-03-22 18:51:39+01
vratit fotak odporucam
 
Cassul
2013-03-22 19:06:40+01
príspevok od: kundas
vratit fotak odporucam
Aká prezývka na ephoto, taká odpoveď Nikto viac od teba neočakáva l
 
stafa
2013-03-22 20:47:56+01
príspevok od: Cassul
Aká prezývka na ephoto, taká odpoveď Nikto viac od teba neočakáva l
V tomto pripade skor pasuje: Na hlupu otazku hlupa odpoved...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-22 21:04:12+01
príspevok od: Cassul
Ešte by som sa spýtal, keď nemám k dispozícii tak svetelný objektív, bolo by možné zakúpiť nejaké externé svetlo, ktoré by som umiestnil na foťák namiesto blesku, ktoré by trvalo osvetľovalo všetko natáčané v interiéry? Ide o jeden klub. Alebo najlepšie zakúpiť svetelný objektív a je po probléme? Ďakujem
Mas to predsa na konci napisane.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()