Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

The Magic Lantern , Hack 7D

lowenature
lowenature 2012-09-18 18:41:36+02
Má niekto skúsenosti s Magic Lantern. Nie je mi úplne jasné že o čo sa vlastne jedná asi nejaký druh firmware do fotáku.Najnovšie vraj Hack pre 7D. Nie je to pre fotoaparát nebezpečné, čo všetko to dokáže ?Potešia všetky postrehy, názory, rady a podobne .
 
tankista95
2013-07-24 11:46:05+02
ja som dal zase obe prve verzie prec, na 550 som s tym zase velmi spokojny nebol, najlepsie to asi fungovalo podla mna na 5d mkII
 
jan.zitniak
2020-01-10 18:03:19+01
Mám otázku ohľadom Magic Lantern, ak by náhodou z nejakého dôvodu po inštalácii nefungoval foťák, dá sa obnoviť jeho pôvodný firmware (svojpomocne či Canon servisom)?
 
flico.sk
2020-01-12 09:57:46+01
príspevok od: jan.zitniak
Mám otázku ohľadom Magic Lantern, ak by náhodou z nejakého dôvodu po inštalácii nefungoval foťák, dá sa obnoviť jeho pôvodný firmware (svojpomocne či Canon servisom)?
2. príspevok z roku 2012 :

GHPArt-JurajHanakovič
18. 09. 2012
V jednoduchosti - je to firmware pre foťák, ktorý ti dá omnoho väčšie video (a mnohé foto) možnosti. Razom sa stáva foťák/camera viac profi nástrojom na tvorbu videa. Mnohé funkcie však ocenia len ľudia čo naozaj robia do video biznisu respektíve ako vzedelaní nadšenci v tomto odvetví. Ale niektoré využije aj bežný fotograf.
Samotný firmware sa nahráva na pamäťovú kartu takže do firmware foťáku samotného nezasahuje. Z tohto hľadiska je to bezpečné. Určite odporúčam vyskúšať.
Ak vieš po anglicky tak na youtube je milión videí o inštalácii aj o možnostiach najnovšej verzie.
Ono písať tu môže kto chce čo chce ale lepšie raz vyskúšať a pohrať sa s tým pár minút/hodín než niekoľko dní študovať fóra

Na rozdiel od Nikonoch (Nikon Patch) sa už zasahuje do FW, čiže len na vlastnu zodpovednosť ...
 
jan.zitniak
2020-01-12 12:08:27+01
príspevok od: flico.sk
2. príspevok z roku 2012 :

GHPArt-JurajHanakovič
18. 09. 2012
V jednoduchosti - je to firmware pre foťák, ktorý ti dá omnoho väčšie video (a mnohé foto) možnosti. Razom sa stáva foťák/camera viac profi nástrojom na tvorbu videa. Mnohé funkcie však ocenia len ľudia čo naozaj robia do video biznisu respektíve ako vzedelaní nadšenci v tomto odvetví. Ale niektoré využije aj bežný fotograf.
Samotný firmware sa nahráva na pamäťovú kartu takže do firmware foťáku samotného nezasahuje. Z tohto hľadiska je to bezpečné. Určite odporúčam vyskúšať.
Ak vieš po anglicky tak na youtube je milión videí o inštalácii aj o možnostiach najnovšej verzie.
Ono písať tu môže kto chce čo chce ale lepšie raz vyskúšať a pohrať sa s tým pár minút/hodín než niekoľko dní študovať fóra

Na rozdiel od Nikonoch (Nikon Patch) sa už zasahuje do FW, čiže len na vlastnu zodpovednosť ...
Vďaka za odpoveď, ja len toľko, že som našiel videa, kde odišiel celý foťák, tak či má niekto skúsenosti aj v tomto smere...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()