Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Live-view u DSLR

helico1
helico1 2012-10-22 10:24:25+02
Vlastním Sony Nex-3 (mirror-less) a jediná možnosť je fotenie cez "live-view", na displayi sa mi pri fotení zobrazuje reálna výsledná fotografia (po stlačení spúšte je výsledná fotografia úplne rovnaká ako pri zobrazení na displayi pri exponovaní). Včera som v ruke držal zrkadlovku Nikon D5100 a bol som sklamaný z live-view, pretože išlo iba o zobrazenie scény rovnako ako v hľadáčiku a nie skutočná znázornená scéna aká by bola aj po stlačení spúšte. Je to rovnaké u všetkých DSLR alebo aspoň Sony majú ten live-view prepracovaný rovnako ako u Sony Nex? Problém je v tom že som chcel fotiť siluety pri západe slnka, a na mojom Sony Nex pri live.view bolo krásne vidieť, keď som menil expozičný trojuholník ako krásne sa mi mení scéna do popredia sa dostávajú siluety, pri čom na zrkadlovke človek musel fotiť na slepo, nastaviť, odfotiť, pozrieť, znova prenastaviť a pod.
 
Bobo2sk
2012-10-27 13:58:40+02
príspevok od: dePappa
kedze si neuviedol zoznam tych ktore si mal v rukach je tvoja veta o nikonoch irelevantna nikon d800 to vie
Prepac.... Osemstovka je predsa najrozsirenejsi fotak na tomto fore a ja som na neho zabudol!
 
lacoslav
2012-10-27 15:14:05+02
príspevok od: helmiczka
Hm. Tak teraz sa stopercentne prejavím ako fotografický analfabet, ale som odchovaný na kompakte kde som v prvopočiatkoch menil parametre až dovtedy kým to na displeji nevypadalo jakž-takž, ale práve v súvislosti s DSLR je vždy zdôrazňované, aký je hľadáčik super, lebo tam "presne vidíš ako bude fotografia vyzerať".
Ako, jasné, vyváženie bielej alebo rozmazanie dlhým exp. časom alebo prepaly tam asi vidieť nebudem, ale čo tam teda vlastne vidím, že to je lepšie, než poriadne urobené LV? (nerátajúc stabilitu a viditeľnosť na prudkom slnku a rýchlosť snímania)
Pripájam sa.
LukiK: Na analógu to bolo takisto. Nastavíš citlivosť(dnes ISO), čas, clonu, otvoríš clonu, zaostríš, zaklapneš clonu(vidíš ako to bude vyzerať) a cvak.
Dnes fotím s Oly SP500UZ a nerobí mi to problém na všetkých režimoch -má aj manuálne ostrenie, ale to je tu na PRD. Je to už na dnešné pomery dôchodca.
Je vari táto moja mašinka skoro geniálna, alebo tie dnešné DSLR stoja za PRD?
Keď tu čítam, čo všetko na DSLR chýba, tak sa len smejem. Veď tomu môjmu mrňúsovi chýba vari len ten vymeniteľný objektív. O kvalite obrazu sa samozrejme nehádam (detský nechtík nie je APSC, či FF).
Dobré svetielko, aj keď dnes leje.

 
alexei
2012-10-27 18:40:45+02
príspevok od: arpgdval
"planujem kupit zrkadlovku a toto ma celkom zarazilo. ma tu niekto z vas Nikon d3100? ako je to u neho s Live view? tiez je to u neho tak, ako pise helico1 u d5100? dik za comments"
mal som Nikon d3100, tam na to zabudni.
Ja mám D3100. Popravde, LV nevyužívam. Žerie batériu a nejak ani nemám za potreby. No aby som ti odpovedal na otázku, áno, je to tak. Ale vidí sa mi, že keď prenastavíš hodnoty (ISO, clonu, čas...) a vypneš a zapneš LV, mal by byť výsledok veľmi podobný. Teda neaktualizuje sa ti to tam "real-time" ale zapnutím a vypnutím LV.
 
Dumaru
2012-10-27 21:29:49+02
Minule som fotil nejaké tie hríbiky v mokrej tráve, vysekal som nožničkami všetky rušivé byle a ľakol si na lúku. Vtedy by som dal za live view a výklopný displej aj modré z neba
 
keko
2012-10-27 21:55:06+02
príspevok od: Dumaru
Minule som fotil nejaké tie hríbiky v mokrej tráve, vysekal som nožničkami všetky rušivé byle a ľakol si na lúku. Vtedy by som dal za live view a výklopný displej aj modré z neba
No a ja tomu lezaniu na luke hovorim radost z fotenia.
Opacny pol takehoto spravania sa je chodit s Google Maps po zemeguli z fotele v obyvacke.
Live view je nieco, co mam v optickom hladaciku. Nie som priatelom predpazenych ruk.
 
Dumaru
2012-10-27 22:25:15+02
príspevok od: keko
No a ja tomu lezaniu na luke hovorim radost z fotenia.
Opacny pol takehoto spravania sa je chodit s Google Maps po zemeguli z fotele v obyvacke.
Live view je nieco, co mam v optickom hladaciku. Nie som priatelom predpazenych ruk.
Jasne, ale mne šlo vtedy o mokrú trávu kvôli ktorej som prišiel domov celý premočený a táto technická "vymoženosť" by mi vtedy prišla vhod, nemám liveview a keď som ho mal v druhej zrkadlovke tak som ho nevyužíval. Len hovorím že niekedy sa hodí,,,
 
jan.zitniak
2012-10-28 09:53:45+01
príspevok od: helico1
Obidvom sa vám ospravedlňujem, som si neuvedomil že toto fórum je len pre profesionálov a používateľov digitálnych fotoaparátov. Mrzí ma, že som vás mojím dotazom tak nesmierne urazil, už sa to nebude opakovať.
Urcite sa neospravedlnuj a nevhodne prispevky si nevsimaj. Pre mna je to zaujimava otazka.
 
keko
2012-10-28 10:23:28+01
príspevok od: Dumaru
Jasne, ale mne šlo vtedy o mokrú trávu kvôli ktorej som prišiel domov celý premočený a táto technická "vymoženosť" by mi vtedy prišla vhod, nemám liveview a keď som ho mal v druhej zrkadlovke tak som ho nevyužíval. Len hovorím že niekedy sa hodí,,,
No a ja tomu lezaniu na mokrej trave hovorim radost z fotenia ...
Ja ta chapem. Ale ber to z tej lepsej stranky. Zivot fici ako strela a na fotenie mozno budes mat coraz menej casu. Uzivaj si to preto ked prsi, ked je to ma velku hmotnost, ked je to atd.
Milujeme vysokospecializovane pristroje dokonaleho prevedenia, ale vieme to urobit aj s krabicou od topanok. My - amateri - to robime pre radost, nie preto lebo je to lahke.
Mam dva aparaty na velky format, ten jeden je neuveritelne tazky a poskladat ho na place a pripravit na fotografovanie trva stvrt hodiny. Ale milujem to a nerepcem, ze mam umrznute ruky. Ten druhy nemam este kompletny, lebo objektiv, co k nemu mam sa neda vsdit do dosticky, co som k nemu dostal. Tak som si objednal prihodnu dosticku zo specializovaneho obchodu v nemecku a dosla mi dosticka s opat velkou dierou. Tak to budem reklamovat, co je otazka troch tyzdnov. Ale berem to tak, ze to priniesol (fotograficky) zivot a je jeho sucast. Projekt Arca-Swiss mi trva uz vyse roka.
Kde sa to da porovnat s nedckavostou cloveka, ktory bezi domov a cestou v autobuse si pozera histogrami na LCD
 
keko
2012-10-28 10:24:23+01
príspevok od: jan.zitniak
Urcite sa neospravedlnuj a nevhodne prispevky si nevsimaj. Pre mna je to zaujimava otazka.
Sup - slovnik cudzich slov - najdi heslo "IRONIA".
 
Iygor
2012-10-28 12:30:54+01
príspevok od: helico1
Vlastním Sony Nex-3 (mirror-less) a jediná možnosť je fotenie cez "live-view", na displayi sa mi pri fotení zobrazuje reálna výsledná fotografia (po stlačení spúšte je výsledná fotografia úplne rovnaká ako pri zobrazení na displayi pri exponovaní). Včera som v ruke držal zrkadlovku Nikon D5100 a bol som sklamaný z live-view, pretože išlo iba o zobrazenie scény rovnako ako v hľadáčiku a nie skutočná znázornená scéna aká by bola aj po stlačení spúšte. Je to rovnaké u všetkých DSLR alebo aspoň Sony majú ten live-view prepracovaný rovnako ako u Sony Nex? Problém je v tom že som chcel fotiť siluety pri západe slnka, a na mojom Sony Nex pri live.view bolo krásne vidieť, keď som menil expozičný trojuholník ako krásne sa mi mení scéna do popredia sa dostávajú siluety, pri čom na zrkadlovke človek musel fotiť na slepo, nastaviť, odfotiť, pozrieť, znova prenastaviť a pod.
Nové SLT Sony majú LV totožný s nexami (porovnané: nex5 a slt-a55), čiže napr. ak zmeníš vyváženie bielej tak na displeji hneď vydíš ako zmena nastavenia vplýva na snímok.
 
Martin Piňák
2012-10-28 13:43:59+01
príspevok od: KESKOSENI
¨STARUČKY''??
tiež sa dívam... len teraz nedávno ho prestali vyrábať rozmýšlam o inzeráte : Kto daruje staručký canon 50D ?
 
denySK
2012-10-31 19:35:16+01
príspevok od: KESKOSENI
¨STARUČKY''??
jj, ved je to 4 rocny model
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()