Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Výmena 50D za niečo ine

PsychX
PsychX 2012-11-05 14:26:37+01
Caute,

potreboval by som poradit pri vybere noveho tela. resp aj pouzivaneho ale stale noveho.
Mam canon 50D ale mam strasny problem z ostrostou. Problem je tam hlavne v tom ze ma front aj backfocus. Najviac je to viditelne pri C 70-200 2,8, dalej aj pri tamrone 17-50 2,8 bez VC.
Predtym co som pouzival objektiv origina 17-85 tak to viditelne nebolo, tento problem nebol ani pri objektive C 24-105. Objektivy som skusal na inom tele a tam problem nebol. Skusal som aj Microadjusting ale nepomohlo ani to. Tak som sa rozhodol ze ho predam a vymenim za nieco ine novsie, lepsie.
Moj strop je ale cca 1000€ rozmyslal som nad 7D pripadne 60D, pripadne nieco ine.
Znacku by som ale asi zostal u Canon, nakolko mam uz nakupene aj dalsie veci od nich a menit celu techniky mi pride nerentabilne. Nebranim sa ani nakupu zo zahranicia ak mate nejaky dobry typ. ale asi najlepsie vramci EU kvoli clu.

Dakujem za kazdu radu.
 
kexo
2012-11-14 12:05:01+01
príspevok od: PsychX
micro som skusal. informoval som sa aj v prolajke, problem je ale v tom ze napr pri 70 mam BF a pri 200 mam FF, na tom tamrone to mam zase opacne. Ked som ich skusal na druhom kamaratovom tele tak tam to bolo bezproblemov.

Nad FF som tie uvazoval ale potom k tomu potrebujem ale je tam vyssia cena.

Nefotim ja, resp fotim ale len obcas. primarne foti moja zena ja vacsinou riesim take tie technike veci., Ona foti primarne portrety, obcas svadba atd. FF by vyuzila urcite
ja mam rovnaky problem s 50d a 70-200/f4, co ti na to plz povedali v prolaike?
 
PsychX
2012-11-14 13:43:45+01
ze skusit to mozu ale cena bola okolo 150€ telo + objektivy prvy mylslim ze 80€ a kazdy dalsi 40€, tak som to radsej nechal tak a fotil pri 4-5,6 a tam to bolo uz relativne normalne.
 
netmouse
2012-11-14 14:13:57+01
príspevok od: PsychX
Takze po dohode zo zenou sme sa dohodli ze pripada do uvahy aj 5D MK2,

na co konkretne si treba dat pozor pri jeho kupe co boli najvacsie slabiny tohto tela?
Viem ze nema az taky dobry af a je prakticky mozne ostrit len na stredova a nasledne prekomponovat ale nato sme zvyknuty z 50D takze to az taky problem asi nebudem.
kde si nasiel taku zenu? vymenil by som ... teda aspon tu "pochopitelnost" pre foto-konicek
 
PsychX
2012-11-14 15:09:43+01
príspevok od: netmouse
kde si nasiel taku zenu? vymenil by som ... teda aspon tu "pochopitelnost" pre foto-konicek
to ona foti ja nie, ja len obcas riesim technicke veci, takze skor kde ona nasla takeho manzela =) ale tak zase mne toleruje ine vystrelky takze v tom nevidim problem... a ja si tiez obcas nieco odfotim ale len tak rekreacne.
 
frantisekschiller
2012-11-30 20:34:49+01
príspevok od: PsychX
Caute,

potreboval by som poradit pri vybere noveho tela. resp aj pouzivaneho ale stale noveho.
Mam canon 50D ale mam strasny problem z ostrostou. Problem je tam hlavne v tom ze ma front aj backfocus. Najviac je to viditelne pri C 70-200 2,8, dalej aj pri tamrone 17-50 2,8 bez VC.
Predtym co som pouzival objektiv origina 17-85 tak to viditelne nebolo, tento problem nebol ani pri objektive C 24-105. Objektivy som skusal na inom tele a tam problem nebol. Skusal som aj Microadjusting ale nepomohlo ani to. Tak som sa rozhodol ze ho predam a vymenim za nieco ine novsie, lepsie.
Moj strop je ale cca 1000€ rozmyslal som nad 7D pripadne 60D, pripadne nieco ine.
Znacku by som ale asi zostal u Canon, nakolko mam uz nakupene aj dalsie veci od nich a menit celu techniky mi pride nerentabilne. Nebranim sa ani nakupu zo zahranicia ak mate nejaky dobry typ. ale asi najlepsie vramci EU kvoli clu.

Dakujem za kazdu radu.
Canon 5D II,skla EF-S predať alebo vymeniť za EF na Bazošu ,aj iny fotobazar.Ja som vymenil za Pentax k5,neľutujem prajem vaľa svetla.
 
PsychX
2012-11-30 20:39:45+01
diky a spravil som uz to iste, predal som 50 kupil 5d2 a predavam este tamrona a potom musim kupit ejake dalsie sklo, nakolko mi nezostalo nic 50mm
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()