Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D4 vs Canon 1DX

Pitol
Pitol 2013-02-02 11:02:41+01
Ahojte po nutenej prestavke by som sa rad vratil k foteniu.Riesim nove zrkadlo a stojim pri rozhodnuti ku ktorej znacke budu smerovat moje kroky.Som dlhorocny Nikonak nebranim sa k zmene a zakotvit u Canonu neriesim co je na fotaku napisane ci je to Nikon alebo Canon zrkadlo beriem ako nastroj k praci .Naposledy som pouzival D700 a sklicka 24 f1,4 35 f 1.4 85 f 1.4 fotim dokument ,reportaz a portret tieto sklicka beriem do uvahy ci to bude Nikon ,Canon u Canonu 85 f 1.2 Mal som moznost na par dni otestovat D3S D800 super stroje D800 by som vylucil 36MP nepotrebujem Canon 1DX nemam moznost odskusat ani Nikon D4 tieto dva stroje pripadaju k uvahu rad by som uvital vase postrehy skusenosti prosim nepiste mi precitaj si recenziu prakticke skusenosti su viac aj ked recenzia ma vyznam.Potrebujem bleskovy AF dobre zvladnute iso piste prakticke skusenosti preco Nikon D4 vs Canon 1DX.
Dakujem za vase odpovede.
 
Rofo
2013-02-03 03:14:42+01
Ved kup si obidva fotaky a potom uvidis ktory ti lepsie sedi...
 
Pitol
2013-02-03 08:51:13+01
príspevok od: Rofo
Ved kup si obidva fotaky a potom uvidis ktory ti lepsie sedi...
Vies mi vysvetlit naco mi budu dva fotaky a kazdy inej znacky ?
 
phototomas
2013-02-03 10:32:29+01
Najobjektívnejšie porovnanie podľa mna je
http://xerodigital.ca/canon-1dx-nikon-d4-compare-wedding-photographers/

No porovnávať toto na fóre mi príde minimálne zvláštne
 
Plyšiak
2013-02-03 11:54:53+01
No, keďže fotíš to čo si napísal tak asi sám budeš lepšie vedieť čo potrebuješ. Ak sa chceš chváliť tak si tu dobre, no tvoju otázku ti tu podľa vlastných skúseností zodpovie možno 1 človek. Ak potrebuješ presné porovnania, stačí použiť google. To je asi ako pýtať sa na fóre klubu majiteľov Škodoviek, potreboval by som poradiť... Audi A8 L alebo Mercedes S63 AMG?
 
Pitol
2013-02-03 12:08:54+01
príspevok od: Plyšiak
No, keďže fotíš to čo si napísal tak asi sám budeš lepšie vedieť čo potrebuješ. Ak sa chceš chváliť tak si tu dobre, no tvoju otázku ti tu podľa vlastných skúseností zodpovie možno 1 človek. Ak potrebuješ presné porovnania, stačí použiť google. To je asi ako pýtať sa na fóre klubu majiteľov Škodoviek, potreboval by som poradiť... Audi A8 L alebo Mercedes S63 AMG?
Ahoj.
Nepotrebujem sa chvalit rad si precitam nazor a skusenosti uzivatelov co maju realne skusenosti.
Je lepsie vediet co mozes ocakavat od danej znacky a naco sa zamerat je to dalsie plus co ti pomoze pri vybere neberem forum ako rozhodujuce riesenie .Presne porovnavanie najdes na nete ale prakticke skusenosti su viac ako porovnanie pri recenzii.
 
jarolas
2013-02-03 12:47:37+01
Pochybujem, ze sa najde niekto, kto vlastnil dlhsiu dobu obidva fotaky, aby ich mohol porovnat. Moze ti tu napisat niekto, kto vlastni jeden z nich a bude ta presviedcat o svojej znacke, ale to uz nebude objektivne porovnanie.
Keby som mal ja tvoj rozpocet (zda sa, ze neobmedzeny), tak viem presne, co by som urobil - vybral by som si top objektivy, ktore su pre moj typ fotenia najlepsie a na zaklade toho sa rozhodol pre konkretnu znacku.
 
Rofo
2013-02-03 12:50:27+01
príspevok od: Pitol
Vies mi vysvetlit naco mi budu dva fotaky a kazdy inej znacky ?
A co je na tom... ved aj mam dva fotaky kazdy inej znacky Nahodou je to super
 
pe3k
2013-02-03 14:39:04+01
Mozno trocha pomozem

Minule som fotil jednu akciu a mal som tam 5D mark III a nikon D4... sice som nemal priame porovnanie s D1s ale budem vychadzat z 5d mark III vs D4 (kedze 1Dx-ko je este lepsie ako 5d III tak je to jasne )

Moje postrehy...som canonak tak som sa tesil na D4-ku a na to ako sa bude chovat... Co sa rychlosti tyka tak je super foti to hned, sice sem tam sa stalo ze zle zaostrila a mam aj par rozmazanych fotiek.... ale na co som bol najviac zvedavy bolo vysoke ISO a tam som bol sklamany... upromne som cakal viac v priamom porovnani s 5D mark III rovnake ISO rovnaka miestonost rovnaka clona rozdiel bol minimalny do ISO 12 500 by asi nikto neprisiel nato co bolo cim fotene.... rozdiely nad 50tisic mna uz nezaujimaju tam nikdy nepojdem
kvalita obrazu - ostrost- farby su porovnatelne.. je to hlavne o objektive ale ak oba fotaky dobre zaostrili nebol problem ani s jednym, farebne to bolo podobne.... Takze v com D4-ka poraza 5D je rychlost co je logicke + nejake tlacitka naviac... Ale ak by som mal 1Dx-ko tak bude na tom urcite lepsie ako D4-ka.. takze ak stojis pred rozhodnutim tak kup 5Dmark III a usetris alebo 1Dx-ko a myslim, ze spravis najlepsie.... Co poznam aj nikonaci sem tam rozmyslaju ze prejdu k canonu prave koli 1Dx... Ved aj Julo Kotus na FB pisal nieco o tom ze by chcel 1Dx-ko
 
Martin81
2013-02-03 14:53:20+01
ahojte, som štastným vlasníkom Canonu 1Dx, ktorý som vymenil za 5D mark III (trocha nestíhal AF a ukladať RAW s tým jedným DIGI 5). K tomu pár Lkových skiel k svojej práci a som nesmierne spokojný, fotím prevažne šport a report. Nikon som nikdy nemal, preto lebo som od začiatku začal zbierať Lkové sklá od Canonu. Nikdy som neriešil otázku či CANON alebo Nikon. Zdá sa mi, že je to vec vkusu, ako keď si oblečieš Adidas či NIKE! Kvalita podobná, vlastnosti podobné, ergonómia taktiež. Všetko aj tak doriešiš nakoniec vo PS. 1Dx mi spraví 9 ostrých obrázkov z 10. Prispôsobí sa ti v tom čo potrebuješ. Predtým som mal aj 1D MK IV a možem povedať, že 1Dx je o veľký skok vpred.
 
okanom
2013-02-03 18:20:04+01
príspevok od: Pitol
Ahojte po nutenej prestavke by som sa rad vratil k foteniu.Riesim nove zrkadlo a stojim pri rozhodnuti ku ktorej znacke budu smerovat moje kroky.Som dlhorocny Nikonak nebranim sa k zmene a zakotvit u Canonu neriesim co je na fotaku napisane ci je to Nikon alebo Canon zrkadlo beriem ako nastroj k praci .Naposledy som pouzival D700 a sklicka 24 f1,4 35 f 1.4 85 f 1.4 fotim dokument ,reportaz a portret tieto sklicka beriem do uvahy ci to bude Nikon ,Canon u Canonu 85 f 1.2 Mal som moznost na par dni otestovat D3S D800 super stroje D800 by som vylucil 36MP nepotrebujem Canon 1DX nemam moznost odskusat ani Nikon D4 tieto dva stroje pripadaju k uvahu rad by som uvital vase postrehy skusenosti prosim nepiste mi precitaj si recenziu prakticke skusenosti su viac aj ked recenzia ma vyznam.Potrebujem bleskovy AF dobre zvladnute iso piste prakticke skusenosti preco Nikon D4 vs Canon 1DX.
Dakujem za vase odpovede.
Nahod nejake foto do galerie ci ti nebude lepsi nikon D3100 popripade canon 1100D
 
okanom
2013-02-03 18:20:05+01
príspevok od: Pitol
Ahojte po nutenej prestavke by som sa rad vratil k foteniu.Riesim nove zrkadlo a stojim pri rozhodnuti ku ktorej znacke budu smerovat moje kroky.Som dlhorocny Nikonak nebranim sa k zmene a zakotvit u Canonu neriesim co je na fotaku napisane ci je to Nikon alebo Canon zrkadlo beriem ako nastroj k praci .Naposledy som pouzival D700 a sklicka 24 f1,4 35 f 1.4 85 f 1.4 fotim dokument ,reportaz a portret tieto sklicka beriem do uvahy ci to bude Nikon ,Canon u Canonu 85 f 1.2 Mal som moznost na par dni otestovat D3S D800 super stroje D800 by som vylucil 36MP nepotrebujem Canon 1DX nemam moznost odskusat ani Nikon D4 tieto dva stroje pripadaju k uvahu rad by som uvital vase postrehy skusenosti prosim nepiste mi precitaj si recenziu prakticke skusenosti su viac aj ked recenzia ma vyznam.Potrebujem bleskovy AF dobre zvladnute iso piste prakticke skusenosti preco Nikon D4 vs Canon 1DX.
Dakujem za vase odpovede.
Nahod nejake foto do galerie ci ti nebude lepsi nikon D3100 popripade canon 1100D
 
Pitol
2013-02-03 18:43:01+01
príspevok od: okanom
Nahod nejake foto do galerie ci ti nebude lepsi nikon D3100 popripade canon 1100D
Citaj pozorne OKANOM ak nemas co povedat k danej debate sedkaj a odpusti si hlupe poznamky .
 
valec86
2013-02-03 19:36:48+01
lol tema na pobavenie
 
dodo_bb
2013-02-03 20:05:43+01
príspevok od: Pitol
Vies mi vysvetlit naco mi budu dva fotaky a kazdy inej znacky ?
Dôkladne otestuješ, nafotíš pár stoviek porovnávacích testov, stráviš mesiac s lupou pred monitorom, presvedčíš sa, že Canon má stále to svoje nepatrne lepšie podanie žltej farby a ten nepodarený nazelenalý NIKON potom spolu s kopou tých svetelných sklíčok môžeš tu v bazáre zo zľavou predať. Niet nad vlastnú skúsenosť, uspokojíš seba a určite potešíš aj niekoho, kto tie veci od Teba kúpi. Keď budeš predávať tie veci, daj info...
 
Pitol
2013-02-03 20:13:26+01
príspevok od: dodo_bb
Dôkladne otestuješ, nafotíš pár stoviek porovnávacích testov, stráviš mesiac s lupou pred monitorom, presvedčíš sa, že Canon má stále to svoje nepatrne lepšie podanie žltej farby a ten nepodarený nazelenalý NIKON potom spolu s kopou tých svetelných sklíčok môžeš tu v bazáre zo zľavou predať. Niet nad vlastnú skúsenosť, uspokojíš seba a určite potešíš aj niekoho, kto tie veci od Teba kúpi. Keď budeš predávať tie veci, daj info...
dodo a ked sa rozhodnem pre Nikon sklicka od Canonu tazko nasrobujes na svoj Nikon .
 
pablob26
2013-02-03 20:31:08+01
Ak ti ostali nikonacke veci chod do Nikonu ak zacinas uplne od zaciatku tak si to chod vazne niekam odskusas, prebehni fora proi fotografov a uvidis.. Tu ti poradi vazne jedne max dvaju ludia.
 
dodo_bb
2013-02-03 21:18:21+01
príspevok od: Pitol
dodo a ked sa rozhodnem pre Nikon sklicka od Canonu tazko nasrobujes na svoj Nikon .
Bolo mi jasné, že určité riziko tam je, ale za pokus mi to stálo, nie?
 
brehulka
2013-02-03 21:46:52+01
príspevok od: Pitol
dodo a ked sa rozhodnem pre Nikon sklicka od Canonu tazko nasrobujes na svoj Nikon .
Že vraj Canon predáva špeciálnu karbofrésku, zváračku a Nikon závitník. A je to. Ale neviem, či je to pravda.
 
tomis.ales
2013-02-04 10:59:46+01
Tvoje rozhodnutie je IBA na tebe. Pri rozpocte cca 10 000 € a skusenostiach s technikou, co si mal predtym, by si to mal vediet sam.
Nevieme, ci chces fotit, alebo sa iba hrajkat a maznat s namakanou technikou. V kazdom pripade, je takmer uplne jedno ktory fotak si vyberies.
 
haplo602
2013-02-04 12:05:46+01
pozicaj si kazdy na nejaku nedolezitu akciu a vyskusaj ? bude ta to stat par stovak ale budes vediet na com si ....
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()