Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nečistoty v objektíve Canon EOS 600D

Anna1
2013-02-25 17:11:03+01
Ahojte, včera som bola fotiť vonku psov, pršalo a zrejme mi zatieklo s trochou vody do objektívu aj chlp zo psa.Dá sa nejako odstrániť aj doma, alebo treba zájsť do servisu? Prípadne kde v okolí PD a PE sa nejaký taký servis nachádza.Ďakujem
 
Sused
2013-02-25 17:17:48+01
príspevok od: Anna1
Ahojte, včera som bola fotiť vonku psov, pršalo a zrejme mi zatieklo s trochou vody do objektívu aj chlp zo psa.Dá sa nejako odstrániť aj doma, alebo treba zájsť do servisu? Prípadne kde v okolí PD a PE sa nejaký taký servis nachádza.Ďakujem
o aký objektív sa jedná ? vodu ešte pochopím ale chlpov zo psa ?
 
Anna1
2013-02-25 17:22:23+01
príspevok od: Sused
o aký objektív sa jedná ? vodu ešte pochopím ale chlpov zo psa ?
EF-S 18-135 IS, tiež nechápem, včera som išla objektív po fotení očistiť a pozerám a vo vnútri je chlp, neviem ako ho dostať von
 
ROBAN
2013-02-25 17:29:16+01
S týmito objektívmi sa neoplatí chodiť von už len keď je hmla.
 
Anna1
2013-02-25 17:33:55+01
príspevok od: ROBAN
S týmito objektívmi sa neoplatí chodiť von už len keď je hmla.
to povedz mojim rodičom, dostala som ten foťák na Vianoce... možno to ani nie je chlp zo psa, vyzerá to skôr ako nejaké vlákno, alebo ja neviem čo
 
ROBAN
2013-02-25 17:41:39+01
príspevok od: Anna1
to povedz mojim rodičom, dostala som ten foťák na Vianoce... možno to ani nie je chlp zo psa, vyzerá to skôr ako nejaké vlákno, alebo ja neviem čo
Ale tvoji rodicia ta urcite neposielali fotit psa za dazda Inak tiez som zacinal s tymito setovymi objektivmi a poviem ti, ze ked na to nedavas maximalny pozor, tak sa ti to posere hned.

myslim ze oprava bude stat viac ako novy.
 
Anna1
2013-02-25 17:45:27+01
príspevok od: ROBAN
Ale tvoji rodicia ta urcite neposielali fotit psa za dazda Inak tiez som zacinal s tymito setovymi objektivmi a poviem ti, ze ked na to nedavas maximalny pozor, tak sa ti to posere hned.

myslim ze oprava bude stat viac ako novy.
neposielali, keď som fotila, začalo pršať, tak som sa spakovala dnu ale stihlo niečo kvapnúť aj na foťák na ten foťák dávam pozor, všetko som poriadne vybrala, rozobrala ho, nech sa poriadne usuší ale asi to nestačilo no čo, kým sa to vlákno alebo čo to je neukazuje na fotkách, nevadí to, ja len že či tu niekto nepozná nejaký servis na to tak to dík, ten foťák nebol najlacnejší
 
ROBAN
2013-02-25 17:50:34+01
Pocuj. Precitaj si toto.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/starostlivost-o-fotovybavu/fototechnika-verzus-zima/

Podla mna si spravila chybu ze si ho hned otvorila ked si dosla domov a vykondenzovala sa ti tam para.
 
markato1
2013-02-25 18:01:57+01
Doma nic neries,pokial v tom niesi zrucna..objektiv nieje utesneny,treba davat pozor na to v akom pocasi fotis..nemusi sa nic stat,ale aj moze,nieje to na vlhke prostredie stavane..
Daj si do googla servis fotakov prievidza,nieco mi to naslo,inak potom skus Nove zamky, pana Matunaka .Pokial to nema na foto vpliv,tak to nemusis vobec riesit..
 
Anna1
2013-02-25 18:05:45+01
príspevok od: ROBAN
Pocuj. Precitaj si toto.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/starostlivost-o-fotovybavu/fototechnika-verzus-zima/

Podla mna si spravila chybu ze si ho hned otvorila ked si dosla domov a vykondenzovala sa ti tam para.
dík
 
Anna1
2013-02-25 18:06:11+01
príspevok od: markato1
Doma nic neries,pokial v tom niesi zrucna..objektiv nieje utesneny,treba davat pozor na to v akom pocasi fotis..nemusi sa nic stat,ale aj moze,nieje to na vlhke prostredie stavane..
Daj si do googla servis fotakov prievidza,nieco mi to naslo,inak potom skus Nove zamky, pana Matunaka .Pokial to nema na foto vpliv,tak to nemusis vobec riesit..
vďaka
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()