Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikonm či Canon?

istvic
istvic ocenenie redakciou 2013-03-24 13:35:55+01
nesranduj a popozeraj sa v archive po tejto Večnej teme
 
buliak
2013-03-26 17:54:26+01
ja by som odporučil LJUBITELJ, je to stredoformát a vyliezajú z neho celkom dobré zábery, môžem požičať, ale nezničiť, je to moja srdcovka. Čo tam CanNikom, LJUBITEL a Zenit, to sú mašiny, to mi ver ...
 
JohnNewton
2013-03-26 18:49:21+01
príspevok od: buliak
ja by som odporučil LJUBITELJ, je to stredoformát a vyliezajú z neho celkom dobré zábery, môžem požičať, ale nezničiť, je to moja srdcovka. Čo tam CanNikom, LJUBITEL a Zenit, to sú mašiny, to mi ver ...
Neohlupuj nás, všetky som ich mal, patria do múzea
 
buliak
2013-03-26 22:33:23+01
neohlupujem, áno patria do fotografického múzea, ale táto fotoomladina nevie čo je to poriadna fotografia, vie to len cvakať a výsledok je za veľké hov.... Nechcem sa nejako vyťahovať, ja som so Zenitom v 90-tom roku (to som bol sopliak) prešiel celú Európu, nafotil som 28 36 obrázkových filmov a vcelku som mal 10% odpad (neostré, kompo a pod.) a to bolo s 28-70 zoomom šrobovateľným Vivitarom plus 50-tkou zaklaďakom zenitom. Terajší tzv. fotografi sa vracajú z dvojhodinového fotenia s tisíckou záberov a z toho je 90% odpad. Kedysi sa pri fotení muselo aj rozmýšľať a nie len bezbreho cvakať, ako sa to dnes pri digitále robí. Ja som zo začiatku, keď som si zaobstaral digitál, tiež len cvakal, ale to je o ničom, to treba aj spracovať a tá spústa času. Teraz keď idem na 3-4 hod. akciu robím max. 30-50 záberov a odpad je 2 až 4 zábery a to mám len chujový OLYMPUS !!!!!!!
 
kristiann
2013-03-26 22:53:13+01
príspevok od: buliak
neohlupujem, áno patria do fotografického múzea, ale táto fotoomladina nevie čo je to poriadna fotografia, vie to len cvakať a výsledok je za veľké hov.... Nechcem sa nejako vyťahovať, ja som so Zenitom v 90-tom roku (to som bol sopliak) prešiel celú Európu, nafotil som 28 36 obrázkových filmov a vcelku som mal 10% odpad (neostré, kompo a pod.) a to bolo s 28-70 zoomom šrobovateľným Vivitarom plus 50-tkou zaklaďakom zenitom. Terajší tzv. fotografi sa vracajú z dvojhodinového fotenia s tisíckou záberov a z toho je 90% odpad. Kedysi sa pri fotení muselo aj rozmýšľať a nie len bezbreho cvakať, ako sa to dnes pri digitále robí. Ja som zo začiatku, keď som si zaobstaral digitál, tiež len cvakal, ale to je o ničom, to treba aj spracovať a tá spústa času. Teraz keď idem na 3-4 hod. akciu robím max. 30-50 záberov a odpad je 2 až 4 zábery a to mám len chujový OLYMPUS !!!!!!!
Pekný den .
Nehadzte všetkých mladých do jedneho vreca . Myslím že mnoho mladých by si rado vyskúšalo mokrý proces , fotenie na Film vrátane mna . Ale ako , nie su na to vytvorené podmienky , filmy su drahé , vyvojky , zvetšováky , ustalovače tažko zohnatalné aspon v tom regione v ktorom žijem ja to jest daleký východ Slovenska . Rád by som si skusil vyvolať svoju vlastnú CB fotografiu ale ak si to spočítam za cenu ktorú by som nakupil potrebne vybavenie tak mám jeden slušný objektiv , alebo knihu alebo kurz .
Mám veľmi rád filmovu fotografiu , myslím že nič nenahradí filmový šum , farby , kontrast ,zrno , prirodzenosť . Ale bohužiaľ ak by som sa tomu chcel venovať tak ostanem na mrtvom bode a moj fotografický vývoj by sa spomalil . Ani vy ste v tých 90 rokoch ked ste fotili z zenitom neprimýšlali nad tým že môžte fotit Camerou Obsurcou . Je pravda že dnes sa fotografi vracajú s tisickami zaberou ale myslím že aj kedysi Profi Reportery ak fotili reportaže a šport filmom absolutne nešetrili a dokonca dnes je to ešte aj ekologickejšie , pretože dnes sa fotka vimaže lež kedysi sa film vihodil .
 
kristiann
2013-03-26 22:55:36+01
Vlastne pri tých Profi reporteroch zachádzam do krajnosti , že kedysi si normálny človek nedovolil nakúpiť len tak 5 filmov . Ale čo ked dnes nejaký fotograf nafotí 1000 fotiek je to len jeho zbytočne stratení čas nasledovným premazavanim a uskladnovaním , on sa to časom naučí .
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()