Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

da sa doladit AF na Nikone D90?

Nikonak7
2013-03-24 22:35:24+01
Zdravim, chcem sa opytat, da sa doladit AF na Nikone D90 v menu? Cital som navod na Canon, co tu je, nic som ale take ja v menu nenasiel, preto si chcem byt isty ci sa to da upravit, alebo to D90 este nepodporuje. Dakujem.
 
Nikonak7
2013-03-24 23:34:50+01
no nic, teraz fakt neviem co s tym robit, kupil som nikkor 85 1.8 G a je tam BF, ci teda je chyba v tele, ci v objektive, nic ine na porovnanie nemam....asi musim porovnat a zistit kde je chyba a potom to nejako riesit
 
hranis
2013-03-24 23:39:28+01
príspevok od: Nikonak7
no nic, teraz fakt neviem co s tym robit, kupil som nikkor 85 1.8 G a je tam BF, ci teda je chyba v tele, ci v objektive, nic ine na porovnanie nemam....asi musim porovnat a zistit kde je chyba a potom to nejako riesit
Skús live view! Môj názor je, že ak je mimo objektív, tak to nezaostrí dobre ani v LV. Ale môžem sa mýliť... neviem presne, ako komunikuje telo s objektívom a či sa v tomto prípade ostrenia neobíde to, čo vnáša pri fázovom ostrení nepresnot, prípadne sa nevykoriguje aj výrobná tolerancia (napr. mechanická) objektívu.
 
WildSammy
2013-03-25 00:48:07+01
príspevok od: Nikonak7
no nic, teraz fakt neviem co s tym robit, kupil som nikkor 85 1.8 G a je tam BF, ci teda je chyba v tele, ci v objektive, nic ine na porovnanie nemam....asi musim porovnat a zistit kde je chyba a potom to nejako riesit
tipoval by som to na telo
 
Nikonak7
2013-03-25 02:00:00+01
príspevok od: WildSammy
tipoval by som to na telo
No co som cital clanky, dost tychto 85-iek ma BF, skusal som to aj na D70, tam to bolo viac menej to iste. Takze to bude problem zrejme s tym sklom. Este to vyskusam s nejakymi telami.
Da sa nieco taketo riesit v ramci zaruky, s tym ze to teda upravia v objektive? Nejako mechanicky? Lebo v uprave tela riesenie nevidim, ak potom to ma zle ostrit pri inych sklach. Ak je teda problem naozaj v skle.
A to clovek veri v to, ze ked kupi original sklo, nebude mat s AF nejake velke problemy. Absencia redukcie AF u D90, to ma nikdy nenapadlo, ze by to uz ona nemala. Pritom je to jednoducha SW vec a hlavne efektivna, bez nutnosti akehokolvek zasahu.
 
WildSammy
2013-03-25 02:30:53+01
príspevok od: Nikonak7
No co som cital clanky, dost tychto 85-iek ma BF, skusal som to aj na D70, tam to bolo viac menej to iste. Takze to bude problem zrejme s tym sklom. Este to vyskusam s nejakymi telami.
Da sa nieco taketo riesit v ramci zaruky, s tym ze to teda upravia v objektive? Nejako mechanicky? Lebo v uprave tela riesenie nevidim, ak potom to ma zle ostrit pri inych sklach. Ak je teda problem naozaj v skle.
A to clovek veri v to, ze ked kupi original sklo, nebude mat s AF nejake velke problemy. Absencia redukcie AF u D90, to ma nikdy nenapadlo, ze by to uz ona nemala. Pritom je to jednoducha SW vec a hlavne efektivna, bez nutnosti akehokolvek zasahu.
ja mam tu 85tku a ostri mi presne.. neviem ake mas ine objektivy, ale ak nemas nic svetelnejsie ako f/2.8, potom tazko povedat, ci ostatne su OK.. ak ten objektiv mas menej ako 7dni od kupy ho mozes vratit a skusit stastie s inym kusom.. z mojich skusenosti to vsak vzdy bol problem tela a nie objektivu, aj ked sa to moze zdat inak.. technicky je velmi mala pravdepodobnost, ze by bol na vine prave objektiv, aj ked nie je to vylucene, ale muselo by sa jednat o vadny kus.. a to moze byt tak 1den z "n" kusov a ze zrovna ty na taky natrafis je este mensia pravdepodobnost. Takze ja to vidim na telo

PS. V objektive je pamat ROM, cize v objektive sa nekalibruje nic.. ta pamat obsahuje aj korekciu voci cervenemu svetlu a ine udaje.. na objektive sa da doladit BF/FF vymedzovacimi podlozkami pod bajonetom ku konkretnemu telu, ale potom by bol mimo na inych, takze si to radsej over s tym telom alebo ak Ta tu suri, ze ho nemas viac ako 7dni a mozes vratit, tak to sprav a skus iny kus
 
WildSammy
2013-03-25 02:41:55+01
zozen si dakoho z BA co ma d300, d700, d600, d800, d3, d3s, d4 a spol.. skus objektiv na takomto tele.. je tu dost ludi z ba, skus dakoho poziadat ak si chces byt isty alebo chod do predajne, kde si ho kupil a skus to s dakym telom co maju oni na predajni a mas to vyriesene
 
Napster050
2013-03-25 03:07:05+01
vymedzovacimi podložkami sa nedolaďuje AF, ale ostrenie na nekonečno... to máš to isté ako makro krúžky...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-25 06:37:54+01
D90 nema funkciu doladenia AF. Mozes nechat nastavit objektiv v servise.
 
Marek Janicko
2013-03-25 08:11:10+01
Mal som D90 a viem, ake to je s AF. Jedina pomoc je obetovat cca 50 centov, kupit si imbus a ladit to manualne. Pri jednom objektive brnkacka, pri viacerych neisty vysledok.
 
Nikonak7
2013-03-25 10:00:15+01
Takze pan od koho som to kupil zevraj robil test na BF a FF na D300 a tam bol 100%. Takze problem bude teda predsa len zrejme v tele, skoda v zime mi akurat skoncila zaruka, predtym som to nemal velmi ako vyskusat ked som nemal svetelny objektiv.
Objektiv mam ako som uz spominal z druhej ruky, je sice v skoro plnej zaruke, ale 7 dni to nie je. Musim teda este vyskusat nejake ine pevne skla a ked bude vsade taky isty vysledok, bude to ten lepsi pripad.
 
Nikonak7
2013-03-25 10:04:22+01
príspevok od: Karol Srnec
D90 nema funkciu doladenia AF. Mozes nechat nastavit objektiv v servise.
Este sa opytam v servise sa da v pripade chyby v D90 opravit chyba SW-rovo, na konkretny objektiv napr, alebo sa tym zmeni celkovo ostrenie pre vsetky skla? Ak pre vsetky, to by som potom asi vyskusal to vyriesit s tym pohranim sa s imbusom a doladit si to sam. Musim ale zistit a vyskusat co to robi pri inych svetelnych sklach.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-25 15:23:05+01
príspevok od: Nikonak7
Este sa opytam v servise sa da v pripade chyby v D90 opravit chyba SW-rovo, na konkretny objektiv napr, alebo sa tym zmeni celkovo ostrenie pre vsetky skla? Ak pre vsetky, to by som potom asi vyskusal to vyriesit s tym pohranim sa s imbusom a doladit si to sam. Musim ale zistit a vyskusat co to robi pri inych svetelnych sklach.
Vacsinou sa to robi na objektive. Spominany imbusak je pre celkove nstavenie ostrenia, najma v pripade, ze sa posunulo od tovarenskeho nastavenia.
 
Marek Janicko
2013-03-25 15:32:29+01
príspevok od: Karol Srnec
Vacsinou sa to robi na objektive. Spominany imbusak je pre celkove nstavenie ostrenia, najma v pripade, ze sa posunulo od tovarenskeho nastavenia.
Mne sa to posunulo samovolne cca po 1,5 roku pouzivania. Korekcia v servise nepomohla (no kedze to robila Praha, tak sa ani nedivim). Nakoniec zafungoval imbus.
 
WildSammy
2013-03-25 16:32:51+01
príspevok od: Napster050
vymedzovacimi podložkami sa nedolaďuje AF, ale ostrenie na nekonečno... to máš to isté ako makro krúžky...
Dik za info, toto ma nenapadlo
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()