Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Iná ostrosť blesk versus zrkadlovka

GODZILA
2013-03-29 18:40:42+01
Dobrý deň

Mám takú zaujímavú vec, ktorá je divná, ale možno budete poznať odpoveď

Mám zrkadlovku Canon D60 a objektívy používam bud pevnú 85 mm ako aj 50 všetko 1,8 f verzie.

Mám, ale jeden problém ak fotím bez nasadeného blesku na sánkach tak ostrosť fotografií je naozaj bieda, ale ako náhle nasadím blesk Metz 48 nadstavené je E TTL a v zrkadlovke je nastavené v menu v C.Fn I : expozícia - 2:1/250 (pevná) sú fotografie zaostrené omnoho lepšie ako samotná zrkadlovka

Môj názor je ten, že ten blesk asi lepšie zaostrí ako samotná zrkadlovka, ale prečo?

Respektíve dá sa nejak pomôcť aby aj bez toho blesku to bolo také ako s ním?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-29 19:05:27+01
prosime pripojit fotky s exifom
 
Filip Bucher
2013-03-29 19:09:04+01
príspevok od: GODZILA
Dobrý deň

Mám takú zaujímavú vec, ktorá je divná, ale možno budete poznať odpoveď

Mám zrkadlovku Canon D60 a objektívy používam bud pevnú 85 mm ako aj 50 všetko 1,8 f verzie.

Mám, ale jeden problém ak fotím bez nasadeného blesku na sánkach tak ostrosť fotografií je naozaj bieda, ale ako náhle nasadím blesk Metz 48 nadstavené je E TTL a v zrkadlovke je nastavené v menu v C.Fn I : expozícia - 2:1/250 (pevná) sú fotografie zaostrené omnoho lepšie ako samotná zrkadlovka

Môj názor je ten, že ten blesk asi lepšie zaostrí ako samotná zrkadlovka, ale prečo?

Respektíve dá sa nejak pomôcť aby aj bez toho blesku to bolo také ako s ním?
Stoho čo píšeš predpokladam že nerozprávame o plne manualnom mode a nastavenie zrkadlvoky bolo to iste respektíve hýbali sme len s ISO?
Ak je to tak:
...tak blesk ti dovolí ist na lepší čas prípadne menšiu clonu(vedšie clonové čislo), a potom je záber ako keby ostrejší.

+ s pomocou bleskou v tme lepšie ostrenie zaostrí keďže blesku mu prisieti scenu (ta cervena mriežka/ svetlo)
 
GODZILA
2013-03-29 19:32:39+01
BLESK - 5,6 f , 1/250 s a ISO 640 BEZ - 8 f , 1/320 s a ISO 200Obe sú po RAW Perfektne je to vidieť na mojich stránkach vid môj profil
 
GODZILA
2013-03-29 19:42:14+01
príspevok od: Filip Bucher
Stoho čo píšeš predpokladam že nerozprávame o plne manualnom mode a nastavenie zrkadlvoky bolo to iste respektíve hýbali sme len s ISO?
Ak je to tak:
...tak blesk ti dovolí ist na lepší čas prípadne menšiu clonu(vedšie clonové čislo), a potom je záber ako keby ostrejší.

+ s pomocou bleskou v tme lepšie ostrenie zaostrí keďže blesku mu prisieti scenu (ta cervena mriežka/ svetlo)
obe fotografie sú priorita clony
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-29 20:17:08+01
No fotky trpia velkou kompresiou, ale nech sa pozeram jak sa pozeram, asi nevidim to co ty. /rva fotky je prakticky cela exponovana bleskom s blizkym pozadim. Ostrost fotky je v takych pripadoch velmi dobra, pretoze nezalezi na expozicnom case zavierky ale na trvani blesku, ktory je radovo v tisicinach sekundy. Na druhej fotke sa mi aj napriek velkej komprsii zda zaostrenie vporiadku, pozadie je rozostrene malo clonou, co vacsina z nas berie ako plus.

Odporuca, aby si dal fotak prekusat niekomu skusenemu. Mam pocit, ze na to nemas dostatok znalosti.
 
ROBAN
2013-03-29 20:58:31+01
príspevok od: GODZILA
Dobrý deň

Mám takú zaujímavú vec, ktorá je divná, ale možno budete poznať odpoveď

Mám zrkadlovku Canon D60 a objektívy používam bud pevnú 85 mm ako aj 50 všetko 1,8 f verzie.

Mám, ale jeden problém ak fotím bez nasadeného blesku na sánkach tak ostrosť fotografií je naozaj bieda, ale ako náhle nasadím blesk Metz 48 nadstavené je E TTL a v zrkadlovke je nastavené v menu v C.Fn I : expozícia - 2:1/250 (pevná) sú fotografie zaostrené omnoho lepšie ako samotná zrkadlovka

Môj názor je ten, že ten blesk asi lepšie zaostrí ako samotná zrkadlovka, ale prečo?

Respektíve dá sa nejak pomôcť aby aj bez toho blesku to bolo také ako s ním?
Ked mas canon D60 tak to chod vratit do obchodu, lebo je to cinsky fake. To je nieco ako iPhone galaxy S3
 
GODZILA
2013-03-29 21:03:01+01
príspevok od: Karol Srnec
No fotky trpia velkou kompresiou, ale nech sa pozeram jak sa pozeram, asi nevidim to co ty. /rva fotky je prakticky cela exponovana bleskom s blizkym pozadim. Ostrost fotky je v takych pripadoch velmi dobra, pretoze nezalezi na expozicnom case zavierky ale na trvani blesku, ktory je radovo v tisicinach sekundy. Na druhej fotke sa mi aj napriek velkej komprsii zda zaostrenie vporiadku, pozadie je rozostrene malo clonou, co vacsina z nas berie ako plus.

Odporuca, aby si dal fotak prekusat niekomu skusenemu. Mam pocit, ze na to nemas dostatok znalosti.
skúsil som tú kompresiu Lightroom-om dať nižšie na výstupe na 10 MPX ostatné ostalo ako pred tím a uznávam je to lepšie takže tu bude asi viesť cesta
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-29 21:17:00+01
príspevok od: ROBAN
Ked mas canon D60 tak to chod vratit do obchodu, lebo je to cinsky fake. To je nieco ako iPhone galaxy S3
Canon EOS D60 je jedna z prvych komercne predavanych DSLR vo svete i u nas. Prve modely mali D pred cislom, potom sa to prehodilo.
 
Filip Bucher
2013-03-29 21:17:41+01
príspevok od: GODZILA
BLESK - 5,6 f , 1/250 s a ISO 640 BEZ - 8 f , 1/320 s a ISO 200Obe sú po RAW Perfektne je to vidieť na mojich stránkach vid môj profil
velkost fotiek daj 1,5Mpix a hod to sem na stranke som to do 30s nenasiel tak som nehladal dalej.
 
ROBAN
2013-03-29 21:29:44+01
príspevok od: Karol Srnec
Canon EOS D60 je jedna z prvych komercne predavanych DSLR vo svete i u nas. Prve modely mali D pred cislom, potom sa to prehodilo.
Tak sa ospravedlnujem, toto som fakt netusil. Chcel som byt iba zaujimavy
 
GODZILA
2013-03-29 21:41:39+01
Tu sú fotografie 8, 10, a 18 MPX a je to naozaj tá kompresia a 8 MPX je asi najlepšia
 
MarioV
2013-03-29 21:55:19+01
A čo je podľa teba na tej fotky neostré? Skús s bleskom a bez neho na otvorenej clone odfotiť pravítko, aby si presnejšie zistil prípadný problém.
 
tankista95
2013-03-29 23:47:55+01
príspevok od: ROBAN
Ked mas canon D60 tak to chod vratit do obchodu, lebo je to cinsky fake. To je nieco ako iPhone galaxy S3
http://sk.wikipedia.org/wiki/Canon_EOS_D60
http://www.dpreview.com/reviews/canoneosd60
 
Napster050
2013-03-29 23:52:04+01
odporúčam prečítať si fotoškolu, pretože z toho čo som tu prečítal, vidím, že nemáš ani páru o tom čo robíš.
všetky fotky sú normálne ostré. je logické že ked fotku zmenšíme, bude ostrejšia...

mimochodom, ked chceš fotiť podujatia, mal by si sa naučiť aspoň zmenšovať fotky, ked už nie to ostatné...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()