Fórum » Digitálne zrkadlovky

Upgrade z D3100 na D90

Zymeth
Zymeth 2013-04-17 19:01:02+02
Zdravím.. takže skôr než ma ukameňujete. Pozeral som po fóre a je mi to viac menej jasné, ale radšej sa opýtam konkrétnejšie. Oplatí sa upgrade z D3100 na D90 napriek tomu, že D90 je staršia, má horší procesor a o 2mpx menej ? viem že je to v podstate vyššia trieda, takže by mala byť logicky lepšia, ale neviem či sa mi to vyplatí. Nikon D7000 je už moc drahý, takže to asi nie. Taktiež sa opýtam na šum. Zvláda šum lepšie alebo horšie ako D3100 ?Díky za odpovede a dúfam že na mňa nepošlete políciu lebo tu už je podobná téma na fóre

vilkoo
2013-04-18 18:53:04+02
myslim si ze D-90 dobra volba .

deadhardy
2013-04-18 19:58:35+02
príspevok od: Kuban
Peto15: nic v zlom ale na fotke vyzeras ze mas 15 rokov a tvaris sa ako profesionalny fotograf. Urcite mas 3100vku uz roky, fotis kazdy den a potrebujes preto prejst na D90 ze ? Myslim ze svojimi prispevkami len chces poukazat a pochvalit sa, ze si drahsiu fototechniku mozes dovolit ( z financnej stranky). Z tvojich prispevkov sudim ze si nevazis ani to co mas a niesi nikdy spokojny. Namiesto tych zbytocnych prispevkov by si mal radsej podakovat rodicom ze ta podporuju v tom co ta bavi, lebo nie kazdy ma take stastie ako ty. Konecne chyt do ruky svoju 3100 vku a zacni fotit, rozmyslat ako fotis, preco a az budes mat niekedy fotku dna na tomto fore potom si mozes povedat ze uz ti to celkom ide.
Podla mna nema ani 15, preto si myslim, ze by trebalo reagovat trochu inak, pretoze vacsina jeho rovesnikov robi ine sprostosti ako to, ze si dovolil zalozit par tem, co svedci len o tom, ze chce fotit. Tak mozno by bolo na mieste chlapcovi poradit, pripade ho niekam posunut svojimi komentarmi a nie mu fotenie znechutit, ze? Kedy si TY mal naposledy foto dna prosim ta?

Kuban
2013-04-18 20:13:59+02
príspevok od: deadhardy
Podla mna nema ani 15, preto si myslim, ze by trebalo reagovat trochu inak, pretoze vacsina jeho rovesnikov robi ine sprostosti ako to, ze si dovolil zalozit par tem, co svedci len o tom, ze chce fotit. Tak mozno by bolo na mieste chlapcovi poradit, pripade ho niekam posunut svojimi komentarmi a nie mu fotenie znechutit, ze? Kedy si TY mal naposledy foto dna prosim ta?
nikdy som nemal foto dna, a nikdy niesom so svojimi foto spokojny. Nechcem nikoho odradit od fotografovania prave naopak, tiez nechcem vytvarat konfilkty. Peto je svojimi prispevkami na tomto fore znamy, tak som si dovolil zareagovat tak ako som zareagoval. nikomu nenadavam, niesom vulgarny a svojim komentarom som nemal ani zle umysly, skor naopak. Chcel som nim len povedat aby bol chlapcisko trocha viac vdacny pretoze ma fajn zrkadlovku ktoru v jeho veku nema kazdy rovesnik. To ze zalozil par tem nieje podla mna o tom ze ci chce alebo nechce fotit ale o tom ze je trocha lenivy si nieco vyhladat a nastudovat.

martin9113
2013-04-18 20:19:33+02
príspevok od: Peto15
no nic d3100 je na bazosi tak berem tu d90 len sa bojím trochu aby nebola na tom horsie z obrazom nepríklad z vissim isom lebo d3100 zvladala max 3200 celkom dobre
vykašli sa na d90 nauč sa pracovať z tým čo máš. d90 je dobrý stroj ale fotí - + rovnako ako tvoj. neutrácaj peniaze len tak .nerastú na strome. zameraj sa na techniku foťenia a nie na vybavenie.

deadhardy
2013-04-18 20:24:26+02
nikdy som nemal foto dna, a nikdy niesom so svojimi foto spokojny. Nechcem nikoho odradit od fotografovania prave naopak, tiez nechcem vytvarat konfilkty. Peto je svojimi prispevkami na tomto fore znamy, tak som si dovolil zareagovat tak ako som zareagoval. nikomu nenadavam, niesom vulgarny a svojim komentarom som nemal ani zle umysly, skor naopak. Chcel som nim len povedat aby bol chlapcisko trocha viac vdacny pretoze ma fajn zrkadlovku ktoru v jeho veku nema kazdy rovesnik. To ze zalozil par tem nieje podla mna o tom ze ci chce alebo nechce fotit ale o tom ze je trocha lenivy si nieco vyhladat a nastudovat.
Sam vies, ze nazorov nikdy nie je malo a vies aj to, ze su tu aj tzv majstri svetLa, ktory vsade boli, vsetko nafotili, dokonca najlepsie.. Nemyslim, si ze mlady je lenivy, ma priestor na to, aby na sebe pracoval, tak ako kazdy. Podla mna vyfasoval najnizsiu radu, aby sa otukal a chce ist vyssie, ja som to urobil tak isto, kupil som si 1100D, aby som sa uistil, ze to pojde, predal som ju a kupil vyssiu radu - nechvalim sa. Netreba sa do nho navazat, za to, ze ma vela otazok. Ma malo rokov a nema "pud sebazachovy" pred verbalnym ukamenovanim za zalozenie temy. Jeho rovesnici riesia na FB aku zlobu porobit.. Skus sa na jeho otazky pozriet z ineho uhla, nemozes s nim jednat ako s dospelym, chapes.. Niektore jeho fotky su skvele, treba sa pozerat na potencial, nie len na aktualne prevedenie, ta past vo vode je skvela a tu modelku tiez trebalo ukecavat

deadhardy
2013-04-18 20:25:02+02
Nazorov nikdy nie je dost, prepac, dlhy den

Peto15
2013-04-18 20:56:34+02
príspevok od: deadhardy
no nemam presne 15 ale o 2 mesiace uz mam 15

deadhardy
2013-04-18 21:00:40+02
príspevok od: Peto15
no nemam presne 15 ale o 2 mesiace uz mam 15
To bolo to najdolezitejsie? A oprav si tie hrubky v profile prosim ta..

Dumaru
2013-04-18 22:57:51+02
Peťko sa snaží, má kus probém s gramatikou a snaží sa radiť a zároveň pýtať sa kopec vecí, má len tú smolu že máme dvakrát toľko rokov ako on a iný pohľad na svet (aspoň v mojom prípade)

Strana 2 z 2

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()