Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D3100 a k tomu objektiv sigma 28-70 EX D Aspherical

kili
2013-06-05 20:58:28+02
Som amatér, ktorý chce lepší foťák len na fotenie rodiny, detí, výletov... čiže nič náročné, ale chcem lepší objektív ako setový. Mám Nikon D3100 a k tomu chcem objektív, financie mám omedzené, tak pozerám bazár a mám možnosť kúpiť objektiv sigma 28-70 EX D Aspherical.
Potrebujem hlavne vedieť, či je objektív s motorčekom, majiteľ mi nevie odpovedať, keďže to na svoje telo nepotreboval, ale ja na tú D3100 áno.
Som si tu už prečítala rozpoluplné názory na tento objektív. Chápem, že pre nejakého profi je to asi brak, ale aký je váš názor na používanie pre amatéra cena vs. výkon?
 
arpgdval
2013-06-05 21:44:12+02
Nemam ziadnu Sigmu, ale podla mna ked nema v nazve HSM tak asi motorcek zaostrovania nebude mat. Neviem za kolko mas moznost kupit, ale podla mna by bola lepsou volbou Nikkor 18-105 alebo nejaký Tamron 17-50 bez VC kludne aj bazarovy kus.
 
arpgdval
2013-06-05 21:50:06+02
Aj siroký koniec Ti bude mozno chýbat.
 
kili
2013-06-05 22:04:01+02
našla som tieto vysvetlivky:
HSM - Hyper-Sonic Motor
Objektív používa na autofokus vlastný motor poháňaný ultrazvukovými vlnami, čo poskytuje tiché a veľmi rýchle ostrenie.

táto sigma by mala mať IF:
IF - Inner Focus
Ostrenie objektívu pomocou pohybu vnútorných členov. Objektív pri tomto druhe ostrenia nemení svoju dĺžku.

Len ja moc nerozumiem, či to znamená že to má vlastný motorček alebo je to úplne o niečom inom.
 
kili
2013-06-05 22:06:18+02
Ten nikkor má nízku svetelnosť a Tamron som mala pol roka, lenže nás vykradli, tak zháňam nové. no a nový je dosť veľká pálka, na inzerát som našla len tú sigmu
 
arpgdval
2013-06-05 22:14:40+02
IF-Internal Focus ale s tými vnútornými clenmi nieco musí pohýbat. Bud motor v objektíve alebo motor na tele, co D3100 nemá.
 
WoodyBA
2013-06-05 22:22:12+02
príspevok od: kili
našla som tieto vysvetlivky:
HSM - Hyper-Sonic Motor
Objektív používa na autofokus vlastný motor poháňaný ultrazvukovými vlnami, čo poskytuje tiché a veľmi rýchle ostrenie.

táto sigma by mala mať IF:
IF - Inner Focus
Ostrenie objektívu pomocou pohybu vnútorných členov. Objektív pri tomto druhe ostrenia nemení svoju dĺžku.

Len ja moc nerozumiem, či to znamená že to má vlastný motorček alebo je to úplne o niečom inom.
IF je o inom, pri ostrení sa nevysúva, iba pri zoome
HSM je niečo ako u Nikkor skiel tichý rýchly motorček

Objektív celkom chvália za tie peniažky, nenašiel som ale či má motor či nie - ale je to dosť staré sklo, takže mám pochyby.

A na D3100 Ti určite bude chýbať krátke ohnisko, choď radšej do Tamron 17-50, ak chceš svetelnosť.
 
wayne
2013-06-06 09:15:36+02
Na vylety staci 18-55 uplne v pohode, pokial fotis krajinky a architekturu cez den. Na fotenie rodiny, skupinovych fotiek v beznych izbach (4x5m cca) ti postaci 35/1.8G DX... Ja som ho pouzival na D90, a mam _NAJKRAJSIE_ fotky deti prave s nim... nazory na tebou vybraty objektiv sa roznia, no na tvojom mieste uprednostnim skor trvacnejsiu alternativu, mala drobna 35ka je na aps-c vysoko pouzitelna a kompaktna, hoci s nou neodfotis vsetko ako so zoomom, ale budes musiet premyslat nad zaberom ako ho skomponovat, co donho dostat - po par stovkach zaberov uz budes mat pozorovaci uhol v oku a doslova vidiet, co ako odfotit.... svetelny zoom je tiez fajn a moznost tocit kolieskom a priblizovat mnohym chyba, viem...

Som zaujaty, pretoze som ziadny podobny zoom nemal, a diskriminujem ich na ukor objektivov s pevnym ohniskom, no na druhej strane, ked som musel premyslat, ovela viac som sa naucil o kompozicii a o tom, kam vlastne fotoaparat namierit

Aby som to zhrnul: 28-70 neber, vyzera to "cool" podla specifikacii, ale nutnost priclonenia ten objektiv zaradi za tvoj setak, co sa tyka pouzitelnosti.

Ale su to tvoje peniaze a tvoje slobodne rozhodnutie.

 
kili
2013-06-06 10:03:29+02
príspevok od: wayne
Na vylety staci 18-55 uplne v pohode, pokial fotis krajinky a architekturu cez den. Na fotenie rodiny, skupinovych fotiek v beznych izbach (4x5m cca) ti postaci 35/1.8G DX... Ja som ho pouzival na D90, a mam _NAJKRAJSIE_ fotky deti prave s nim... nazory na tebou vybraty objektiv sa roznia, no na tvojom mieste uprednostnim skor trvacnejsiu alternativu, mala drobna 35ka je na aps-c vysoko pouzitelna a kompaktna, hoci s nou neodfotis vsetko ako so zoomom, ale budes musiet premyslat nad zaberom ako ho skomponovat, co donho dostat - po par stovkach zaberov uz budes mat pozorovaci uhol v oku a doslova vidiet, co ako odfotit.... svetelny zoom je tiez fajn a moznost tocit kolieskom a priblizovat mnohym chyba, viem...

Som zaujaty, pretoze som ziadny podobny zoom nemal, a diskriminujem ich na ukor objektivov s pevnym ohniskom, no na druhej strane, ked som musel premyslat, ovela viac som sa naucil o kompozicii a o tom, kam vlastne fotoaparat namierit

Aby som to zhrnul: 28-70 neber, vyzera to "cool" podla specifikacii, ale nutnost priclonenia ten objektiv zaradi za tvoj setak, co sa tyka pouzitelnosti.

Ale su to tvoje peniaze a tvoje slobodne rozhodnutie.

Moc ďakujem za komentár Už včera som ho zavrhla
No čo som ešte pozerala možnosti, tak Tamron SP 28-75/2,8 XR Di LD IF Macro ma zaujal. A ak by mi neskôr chýbalo kratšie ohnisko, tak by som dokúpila bez zoomu s vyššou svetelnosťou? či blbosť? ale vzhľadom na veľkosť našej izby by mi zrejme nechýbala
pozerala som si fotky, aké ohnisko som používala, tak celé rozpätie 17-50mm, ale tak nový foťák, skúšala som všetko. ale čo mi viac chýbalo, bol väčší zoom, tak preto má láka viac tá 28-75.
A stále mi to nebráni si niečo neskôr dokúpiť, či vymeniť
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()