Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon d3100 zaciname fotit

ssussie
2013-06-14 10:25:22+02
Caute vsetci, kupili sme si Nikkon D3100 s dvoma objektivmi - ten AF-S DX Nikkor 18-55mm VR a ten tusim do 200 mm.
Zo zrkadlovkou som uz fotila v praci - bol to v dobe 2006 asi najdrahsi cannon co existoval - vsetko bolo nastavene na automatiku, ale teraz mame vlastny a chcem sa s tym naucit fotit - najma momentky nasho 11 mesacneho drobca. Poviete mi ako zacat - na co sa ktory objektiv pouziva kde si to nastudovat? ... zatial studujem len pribalovy manual
 
Lu.
2013-06-14 10:30:55+02
príspevok od: ssussie
Caute vsetci, kupili sme si Nikkon D3100 s dvoma objektivmi - ten AF-S DX Nikkor 18-55mm VR a ten tusim do 200 mm.
Zo zrkadlovkou som uz fotila v praci - bol to v dobe 2006 asi najdrahsi cannon co existoval - vsetko bolo nastavene na automatiku, ale teraz mame vlastny a chcem sa s tym naucit fotit - najma momentky nasho 11 mesacneho drobca. Poviete mi ako zacat - na co sa ktory objektiv pouziva kde si to nastudovat? ... zatial studujem len pribalovy manual
ja by som ti skôr odporucila 50mm f 1.8 , resp. 35mm ....ten druhy neviem či využiješ na drobca
 
roakmorg
2013-06-14 10:34:23+02
príspevok od: ssussie
Caute vsetci, kupili sme si Nikkon D3100 s dvoma objektivmi - ten AF-S DX Nikkor 18-55mm VR a ten tusim do 200 mm.
Zo zrkadlovkou som uz fotila v praci - bol to v dobe 2006 asi najdrahsi cannon co existoval - vsetko bolo nastavene na automatiku, ale teraz mame vlastny a chcem sa s tym naucit fotit - najma momentky nasho 11 mesacneho drobca. Poviete mi ako zacat - na co sa ktory objektiv pouziva kde si to nastudovat? ... zatial studujem len pribalovy manual
 
radoadamek
2013-06-14 10:59:35+02
príspevok od: Lu.
ja by som ti skôr odporucila 50mm f 1.8 , resp. 35mm ....ten druhy neviem či využiješ na drobca
skusala si niekedy s 50 mm 1,8 fotit pohybujuce sa deti? asi sotva ked to odporucas.....s tymto sklom neexistuje fotit deti, ked tak tak s 50 mm 1,4 a to fakt skor 35 mm hlavne do miestnosti.....ovsem nedaju sa tym moc fotit nejake vacsie detaily kvoli skresleniu
 
morseee1
2013-06-14 11:06:41+02
na pohybujuce sa deti je najlepsi fish eye ..
 
Lu.
2013-06-14 11:14:55+02
príspevok od: radoadamek
skusala si niekedy s 50 mm 1,8 fotit pohybujuce sa deti? asi sotva ked to odporucas.....s tymto sklom neexistuje fotit deti, ked tak tak s 50 mm 1,4 a to fakt skor 35 mm hlavne do miestnosti.....ovsem nedaju sa tym moc fotit nejake vacsie detaily kvoli skresleniu
pozri vacsina mamiciek foti deti portretiky, ako papaju ci sa hraju a tak ....co sa tyka pohybujucich deti tak s tebou suhlasim
 
inzi
2013-06-14 11:24:49+02
príspevok od: radoadamek
skusala si niekedy s 50 mm 1,8 fotit pohybujuce sa deti? asi sotva ked to odporucas.....s tymto sklom neexistuje fotit deti, ked tak tak s 50 mm 1,4 a to fakt skor 35 mm hlavne do miestnosti.....ovsem nedaju sa tym moc fotit nejake vacsie detaily kvoli skresleniu
prosim ta vysvetli blizsie preco s 35 sa tie pohybujuce deti daju fotit a preco s 50 1.8 nie a 1.4 ano. Aby sme vsetci aj vedeli ako to myslis a v com je problem. Bez toho to ma malu vypovedaciu hodnotu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-06-14 11:31:09+02
Ked si dam do googlu children photography, tak vsetky tie krasne portrety su statitcke. Zda sa, ze len nefotografi sa snazia fotit sialene pobehujuce deti v kazdej situaci, case, pocasi, svetelnych podmienkach...
Rodicia by mali zvazit, co je v ich silach a niektore veci jednoducho natacat kamerou.
 
Neschopko
2013-06-14 11:34:56+02
Myslím, že celá debata ktoré pevné sklo je lepšie na fotenie detí je tu bezpredmetná. Ak som správne pochopil autorku vlákna, tak práve vybaľuje svoju prvú zrkadlovku, číta manuál a hľadá ako sa naučí fotiť a nie, aké ďalšie sklo potrebuje
Ako roakmorg písal ... dobré je si prečítať fotoškolu tu na ePhoto, je tam veľa užitočných článkov a potom už len veľa veľa fotiť
 
radoadamek
2013-06-15 22:29:23+02
príspevok od: Karol Srnec
Ked si dam do googlu children photography, tak vsetky tie krasne portrety su statitcke. Zda sa, ze len nefotografi sa snazia fotit sialene pobehujuce deti v kazdej situaci, case, pocasi, svetelnych podmienkach...
Rodicia by mali zvazit, co je v ich silach a niektore veci jednoducho natacat kamerou.
Ok ja deti nefotim, ale chcel som si spravit fotku svojho dietata. nechcel som ho natacat. to mam cakat na zlatu hodinku a ked sa bude moc hybat ovalit ho po hlave? zle som precital....zadavatel temy ma nikon ja som pisal o 50 mm 1,8 canon a ten je na deti ktore nespia otrasny. to skor nieco s USM ostrenim, neviem ale ako to ma Nikon
 
radoadamek
2013-06-15 22:32:55+02
príspevok od: inzi
prosim ta vysvetli blizsie preco s 35 sa tie pohybujuce deti daju fotit a preco s 50 1.8 nie a 1.4 ano. Aby sme vsetci aj vedeli ako to myslis a v com je problem. Bez toho to ma malu vypovedaciu hodnotu.
Skus fotit s 50 mm v mensej miestnosti....budes fotit z inej izby....ako som pisal uz, pomylil som sa a pisal som o canone 1,8 je pomala, 1,4 ma USM ostrenie, s nou by to slo.....predpokladam ze Nikon je na tom podobne
 
FencyPhoto
2013-06-15 22:41:53+02
príspevok od: ssussie
Caute vsetci, kupili sme si Nikkon D3100 s dvoma objektivmi - ten AF-S DX Nikkor 18-55mm VR a ten tusim do 200 mm.
Zo zrkadlovkou som uz fotila v praci - bol to v dobe 2006 asi najdrahsi cannon co existoval - vsetko bolo nastavene na automatiku, ale teraz mame vlastny a chcem sa s tym naucit fotit - najma momentky nasho 11 mesacneho drobca. Poviete mi ako zacat - na co sa ktory objektiv pouziva kde si to nastudovat? ... zatial studujem len pribalovy manual
No to bude dlhšia cesta Správny "manuál" neexistuje. Na internete je veľmi veľa príručiek, či skvelých tutoriálov, z ktorých sa dozviete všetky potrebné základy. Všeobecný "návod" nehľadajte, chce to vedomosti a najmä skúsenosti Už ako bolo spomenuté, na ephote v sekcii fotoškola nájdete množstvo dôležitých informácií veľmi prehľadne podaných. Preto vám to tu vo fóre pravdepodobne nikto viac nepriblíži. Chyťte foťák do ruky a spoznávajte ho!
 
martin9113
2013-06-16 08:16:39+02
príspevok od: radoadamek
skusala si niekedy s 50 mm 1,8 fotit pohybujuce sa deti? asi sotva ked to odporucas.....s tymto sklom neexistuje fotit deti, ked tak tak s 50 mm 1,4 a to fakt skor 35 mm hlavne do miestnosti.....ovsem nedaju sa tym moc fotit nejake vacsie detaily kvoli skresleniu
predstav si ze sa to da len to chce troska cvik
 
andreewp
2013-06-16 09:28:37+02
och tak trochu pricloní a výsledok bude stále fajn 2.5-2.8, som minule tiež fotil kiddies na takom tom šmýkacom hrade, clony podobné, 50mm, af servo, s výsledkami som bol spokojný, málo odpadu V pohode využije aj tie objektívy čo má, len musí vedieť ako Na plnom ohnisku z toho môže dostať pekný portrét ale taktiež aj momentky Osobne by som si zaobstaral aj systémový blesk ale tak to už je ďalšia vec...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-06-16 10:44:25+02
príspevok od: radoadamek
Ok ja deti nefotim, ale chcel som si spravit fotku svojho dietata. nechcel som ho natacat. to mam cakat na zlatu hodinku a ked sa bude moc hybat ovalit ho po hlave? zle som precital....zadavatel temy ma nikon ja som pisal o 50 mm 1,8 canon a ten je na deti ktore nespia otrasny. to skor nieco s USM ostrenim, neviem ale ako to ma Nikon
100x sa tu opakuje: "Ja chcem a musi to ist". Ide to, ale treba zvladnut techniku. Vediet kedy a ako. To, ci ma objektiv DC alebo USM, na tom az tak nezalezi. A hlvane vsetkym amaterom odkazujem: " Nie vsetko co chcu sa da nafotit". Fotograf si musi vediet vytvorit podmienky a nie nadavat, ze nieco nejde nafotit, kedy on chce.
 
Lu.
2013-06-16 10:50:48+02
no ....presne toto som robila ja este stale kusok robim cestne sa priznam.... chcela som nieco nafotit ale podmienky mi to nedovolili a zial nebolo mozne ich zmenit ....nenadavala som vsak na svoju techniku ale na seba ucim sa s tym co mam k dispozicii a snazim sa zistit kedy a ake su vhodne momenty .... som si vedoma ze sa najskor musim naucit zaklady aby som mohla tvorit ....bez nich to proste nejde dovtedy budem mat len cvaky ....
 
inzi
2013-06-16 11:42:23+02
príspevok od: radoadamek
Skus fotit s 50 mm v mensej miestnosti....budes fotit z inej izby....ako som pisal uz, pomylil som sa a pisal som o canone 1,8 je pomala, 1,4 ma USM ostrenie, s nou by to slo.....predpokladam ze Nikon je na tom podobne
No vidis, zle predpokladas. Ak pozries recenzie ostrenie na 50 1.8g je rychlejsie ako na 1.4g. Co sa tyka ohniska, to mas pravdu, mne sa napriklad zda 50 dost aj na FF v miestnosti (malej). Nabuduce ale hned napis ze 50 je dlhe ohnisko do miestnosti, lebo zaciatocnik nepochopi preco nema fotit 50kou ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()