Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

NIKON D3S neuklada RAW+JPEG?

norulakp
2013-06-23 10:31:13+02
Zdravim,

mam taky pre mna delikatny problem a neviem ho vyriesit. Kupil som pouzivany D3S. Kedze ja som dlhodobo odcestovany v zahranici, tak ho momentalne testuje manzelka. Som jej nakazal, ako ho ma nastavit. Dala moznost RAW+JPEG fine kvalita ukladat na jednu kartu. V D300S mi to robi v poriadku, na jednu kartu hodi RAW aj JPEG bez problemov. Na D3S pri tomto nastaveni spravi dve identicke JPEG a ziadne RAW. Ked nastavi to iste ale JPEG normal, tak spravi len jednu JPEG a ziadne RAW. Jedine, ked dam moznost fotit samotne RAW, vtedy spravi RAW. Samozrejme pozeral som navod, vsetko som nastavil, tak ako ma byt, aspon myslim. Ale stale to nerobi to, co by malo. Keby som bol doma, tak by som sa na to pozrel, ale som mimo domu a manzelka sa chce pobavit s fotakom. Ale nejako to neviem vyriesit. Mate nejake napady, kde by mohol byt pes zakopany? Vdaka
4
0
 
tomis.ales
2013-06-23 12:09:25+02
JA VIEM, KDE JE PES ZAKOPANY.
ZENY
1
5
 
Marek Janicko
2013-06-23 12:58:40+02
Mam D3 a ziaden spominany problem. Dokonca bol s nastavenim od povodneho majitela. Odporucam, kompleten zresetovat fotak:
1)dvojitym tlacitkom
2) a reset v shooting menu.

Ak to pretrva, tak trosku pruser.
0
0
 
Krtko fotografom
2013-06-23 14:54:42+02
Mam dojem, ze dotycny vedel, preco ten fotak predava (aj to je jedna z moznosti) .
Alebo, ak som dobe pochopil, mame ist teraz vsetci navstivit tvoju manzelku?
1
5
 
norulakp
2013-06-25 20:41:55+02
Tak, konecne som sa dopracoval k vysledku. Pytal som sa na Nikon stranke, kde moze byt problem. Samozrejme, nemali ani tusenia o com tocim. Tam je skoda aj pisat nabuduce. Pritom podla mna by o tomto probleme mali vediet. Ale budiz.

Takze spat k problemu, pre tych, ktori by mali podobny problem. Takze dopatral som sa k trom veciam. Jedna sa tyka historickych PC. Zevraj WIN XP ma problem zobrazit NEF subory. Za dalsie, vraj treba niekde v menu nastavit z PTP /nie som si isty presne skratkou) na mass storage... To som v mojom menu ani nenasiel. Ale to co pomohlo vyriesit problem u mna. Ze manzelka dala stahovat fotky cez kabel priamo z fotaku. Ked skusila dat kartu do citacky, tak vsetko islo v poriadku. Vraj sa tento problem vyskytuje pri viacerych modeloch. Konkretne napr. u NikonD5100, D7000...

Takze zahada je vyriesena.
1
2
 
total empty
2013-06-25 21:52:35+02
príspevok od: norulakp
Tak, konecne som sa dopracoval k vysledku. Pytal som sa na Nikon stranke, kde moze byt problem. Samozrejme, nemali ani tusenia o com tocim. Tam je skoda aj pisat nabuduce. Pritom podla mna by o tomto probleme mali vediet. Ale budiz.

Takze spat k problemu, pre tych, ktori by mali podobny problem. Takze dopatral som sa k trom veciam. Jedna sa tyka historickych PC. Zevraj WIN XP ma problem zobrazit NEF subory. Za dalsie, vraj treba niekde v menu nastavit z PTP /nie som si isty presne skratkou) na mass storage... To som v mojom menu ani nenasiel. Ale to co pomohlo vyriesit problem u mna. Ze manzelka dala stahovat fotky cez kabel priamo z fotaku. Ked skusila dat kartu do citacky, tak vsetko islo v poriadku. Vraj sa tento problem vyskytuje pri viacerych modeloch. Konkretne napr. u NikonD5100, D7000...

Takze zahada je vyriesena.
Ja neviem prečo kupuješ hlúpe foťaky, moja známa cvakala ostošesť a nejak jej to nešlo na D5000, a potom si všimla ,že má krytku na objektíve.
Na Lumixe triedy G by sa ti to nestalo. Už aj G1 ti pekne na displej vypisala, že "dajte si krytku z objektívu dole" (2009-ako ten Nikon). A také prešľapi, že cez kábel to nejde a z karty to ide sú neprípusné.
Myslím,že niektoré foťaky preceňujete.
A nikonisti minuskujte osto6, šak za pravdu sa každý hnevá.
6
2
 
slavmiro
2013-06-25 22:13:23+02
príspevok od: norulakp
Tak, konecne som sa dopracoval k vysledku. Pytal som sa na Nikon stranke, kde moze byt problem. Samozrejme, nemali ani tusenia o com tocim. Tam je skoda aj pisat nabuduce. Pritom podla mna by o tomto probleme mali vediet. Ale budiz.

Takze spat k problemu, pre tych, ktori by mali podobny problem. Takze dopatral som sa k trom veciam. Jedna sa tyka historickych PC. Zevraj WIN XP ma problem zobrazit NEF subory. Za dalsie, vraj treba niekde v menu nastavit z PTP /nie som si isty presne skratkou) na mass storage... To som v mojom menu ani nenasiel. Ale to co pomohlo vyriesit problem u mna. Ze manzelka dala stahovat fotky cez kabel priamo z fotaku. Ked skusila dat kartu do citacky, tak vsetko islo v poriadku. Vraj sa tento problem vyskytuje pri viacerych modeloch. Konkretne napr. u NikonD5100, D7000...

Takze zahada je vyriesena.
No ja tu vnimam len jeden jediny problem, je to NORULAKP (s manzelkou toho casu akoze zle svadobne nafoteny). Co tie sarkasticke reci o tom, ze vyrobca netusil o com pises, ved Tebe ani vlastna mater (a svokra) nerozumie v materinskej reci?!? Dopatral si sa, (to ta citujem), k tak trivialnym zalezitostiam, ako je to ze 2+2=4. Pricom si predviedol svoju typicku paranoju, ze ty nemas v menu nieco co vsetci ostatni asi maju, lebo to si TY, niekto Ta snad podviedol, cely Vesmir je proti (sa mu necudujem). Opakujem, tu nie je problem, ktory sa vyskytuje u viacerych modeloch, tu je iba jeden originalny problem, norulakpus debilius! Fakt ma mrzi ze mas premiove konto, ktore bude mat nadalej umoznene zakladat stupidne vlakna. POMOOOC! Dajte sem 50 lajkov za to aby autor dostal raz a navzdy BANan. Vdaka! Ked nie on do konca jula, porucam sa ja, hasta la vista, posledny nech zhasne.
5
22
editovaný
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-06-25 22:26:42+02
Podla samotneho autora vlakna, je zahada vyriesena.
1
6
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()