Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Zivotnost snimacov

mostarik
2013-07-15 22:17:04+02
Mam cca. 4 roky staru zrkadlovku (aps-h senzor). V poslednej dobe mam pocit ze mi zacal viac sumiet. Vsade sa riesi zivotnost uzavierky (tu uz som vymenil ale ohladne snimacov je toho velmi malo. Mate niekto niake vlastne skusenosti so zivotnostou snimaca resp. o procese degradacie kvality? Dakujem
 
vlcimak
2013-07-15 23:29:31+02
Zivotnost snimaca nemusis vobec riesit. Snimac zrkadlovky je v cinnosti len v okamihu expozicie co su vacsinou zlomky sekundy, na rozdiel od kompaktov, kde je "namahany" neustale pocas zapnutia fotoaparatu. Napriek tomu som este nepocul, ze by niekomu z tohoto dovodu snimac kompaktu "odisiel".
 
total empty
2013-07-16 00:53:07+02
príspevok od: mostarik
Mam cca. 4 roky staru zrkadlovku (aps-h senzor). V poslednej dobe mam pocit ze mi zacal viac sumiet. Vsade sa riesi zivotnost uzavierky (tu uz som vymenil ale ohladne snimacov je toho velmi malo. Mate niekto niake vlastne skusenosti so zivotnostou snimaca resp. o procese degradacie kvality? Dakujem
Mne na staršom kompakte odyšiel snímač po poslednej kontrole na letisku,asi to len urýchlilo jeho koniec. Prejavovalo sa to ružovýmy-fialovými pásmy a kockamy cez fotku,niekedy viac,inokedy menej,po vypnutí a zapnutí bola prvá fotka normálna a druhá už zo spominanými pásmy,robilo to aj cez video.Ten otrepaný kompakt sa dožil pekných osmých narodenín bez poruchy,prežil dovolenku a pri poslednej letiskovej kontrole skapal.
Myslím,že keď snímač odchádza, neprejavuje sa to zvýšeným šumom ale práve zlým snímanim a prevodom dát.
-A pokiaľ sa ti zdá,že šumí viac, tak to len preto,že si pokročil a máš väčšie nároky na kvalitu. Samozrejme má na to vplyv aj nastavenie expozície.
 
viking81
2013-07-16 06:49:11+02
príspevok od: total empty
Mne na staršom kompakte odyšiel snímač po poslednej kontrole na letisku,asi to len urýchlilo jeho koniec. Prejavovalo sa to ružovýmy-fialovými pásmy a kockamy cez fotku,niekedy viac,inokedy menej,po vypnutí a zapnutí bola prvá fotka normálna a druhá už zo spominanými pásmy,robilo to aj cez video.Ten otrepaný kompakt sa dožil pekných osmých narodenín bez poruchy,prežil dovolenku a pri poslednej letiskovej kontrole skapal.
Myslím,že keď snímač odchádza, neprejavuje sa to zvýšeným šumom ale práve zlým snímanim a prevodom dát.
-A pokiaľ sa ti zdá,že šumí viac, tak to len preto,že si pokročil a máš väčšie nároky na kvalitu. Samozrejme má na to vplyv aj nastavenie expozície.
alebo to moze byt sposobene aj vyssou teplotou, kedze sa nam leto zacalo....na zimu by sa to malo zlepsit (za predpoklade ze foti vonku)
 
total empty
2013-07-16 09:15:18+02
príspevok od: viking81
alebo to moze byt sposobene aj vyssou teplotou, kedze sa nam leto zacalo....na zimu by sa to malo zlepsit (za predpoklade ze foti vonku)
Nezlepší, už som ho pochoval.
 
viking81
2013-07-16 11:20:00+02
príspevok od: total empty
Nezlepší, už som ho pochoval.
ja som myslel to sumenie autora vlakna
 
mostarik
2013-07-16 11:42:56+02
príspevok od: viking81
ja som myslel to sumenie autora vlakna
A mozno je moj snimac len nachylny na zvysenu slnecnu aktivitu v poslednych 5 mesiacoch
 
total empty
2013-07-16 12:51:39+02
príspevok od: mostarik
A mozno je moj snimac len nachylny na zvysenu slnecnu aktivitu v poslednych 5 mesiacoch
Jasne,emotívne labilný je. A keď budeš počuť kroky, tak znamená, že snimač odchádza.
 
mostarik
2013-07-16 13:14:22+02
príspevok od: total empty
Jasne,emotívne labilný je. A keď budeš počuť kroky, tak znamená, že snimač odchádza.
Tuto hlasku daj rovno do fora fotograficke vtipy . Dost dobre
 
tankista95
2013-07-17 10:53:31+02
mal som 5dmII ktory mal 4 roky a bol v pohode a znamy ma prvu verziu 5d-cka a ten mal 7 rokovbez problemov len uzavierku menil
 
skokanix
2013-07-18 16:55:01+02
a čo ho tak z času na čas vyčistiť!?
 
total empty
2013-07-18 21:03:08+02
príspevok od: skokanix
a čo ho tak z času na čas vyčistiť!?
No, na Lumixoch sa čistí snímač sám ultrazvukom po každom zapnutí a taktiež oživuje pixely,keby nejaky pogibnul.
Normálne servisné čistenie by bolo zapotreby keby fotil veľa v prašnom prostredí a tak, napr. motokros pre nejaké časopisy.
Ako to riešia iné značky v rôznych modeloch,to neviem.
 
skokanix
2013-07-19 01:10:34+02
príspevok od: total empty
No, na Lumixoch sa čistí snímač sám ultrazvukom po každom zapnutí a taktiež oživuje pixely,keby nejaky pogibnul.
Normálne servisné čistenie by bolo zapotreby keby fotil veľa v prašnom prostredí a tak, napr. motokros pre nejaké časopisy.
Ako to riešia iné značky v rôznych modeloch,to neviem.
a kde si zobral ten Lumix,pri snímači APS-H a Canon objektívoch by som skôr tipol EOS 1Dmarkll alebo niečo podobné
 
mostarik
2013-07-19 05:46:07+02
príspevok od: skokanix
a kde si zobral ten Lumix,pri snímači APS-H a Canon objektívoch by som skôr tipol EOS 1Dmarkll alebo niečo podobné
Dobry tip az na verziu. Mam mk III. .
 
total empty
2013-07-19 08:53:36+02
príspevok od: skokanix
a kde si zobral ten Lumix,pri snímači APS-H a Canon objektívoch by som skôr tipol EOS 1Dmarkll alebo niečo podobné
Čitaj poriadne, ja som len informoval, a aj posledná veta o tom hovorí.
Určite aj iné značky v inych modeloch majú takéto riešenie.
Takže netreba hneď čistiť snímač.
 
skokanix
2013-07-19 13:20:29+02
príspevok od: mostarik
Dobry tip az na verziu. Mam mk III. .
to bola drúhá možnosť
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()