Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

prach v hľadáčiku

KeXT3r
2015-03-07 19:40:45+01
Zdravím. Našiel som veľa postupov ako vyčistiť snímač, no mňa hnevá bordel v hľadáčiku. Aj pesne viem kde je, je na sklíčku na ktorom sú body AF Fotoaparát mám Canon EOS 1200D. Vlastne je to presne nad zrkadlom. Samozrejme špinu som dal preč aale po utretí tam ostávajú vláka. skúšal som všelijaké handričky vatové tampony hoci čo no nič. Ale asi viem prečo to sklíčko neni hladké ale je ako keby vrubkované určite vieťe čo myslím. a nie ofukom to dole nejde. Ak máte nejaký nápad ako sa toho zabiť tak poraďte prosím. Keď odfotím snímku tak je čistá ale v hladáčiku ma to neuveritelne znervoznuje.

Ďakujem!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-03-07 20:08:10+01
To sklicko sa vola matnica. Je velmi jemne vrubkovana, fyzicky kontekt moze vrubkovanie porusit a matnica pozom vyzera ako spinava. Ale to len stratila svoje opticke vlastnosti. Matnica sa cisti vyhradne ofuknutim.
Ak sa ti podarilo matnicu poskodit, nema to ziaden vplyv na fotku, ako si uz zistil aj sam. Nie je v ceste svetlu na snimac. Len je to neprijemne.
Poskodenu matnicu si mozes nechat vymenit v autorizovanom servise. Nie je to az take drahe. A nabuduce si budes davat pozor a na cistenie pouzivat len ofukovaci balonik.
 
KeXT3r
2015-03-07 20:08:27+01
No vlastne by to mala byť matnica ktorá je špinava.
 
KeXT3r
2015-03-07 20:15:29+01
No predpokladám že matnica je v poriadku lebo práve na nej vidím "doslova" vlákna ktoré nejdú ani vyfúknuť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()